Hej. Jeśli to czytasz to znaczy, że jesteś zarejestrowanym użytkownikiem naszego forum. Kliknij tutaj aby się zarejestrować i w pełni korzystać z forum.

Czy gra ze zdartym nadrukiem może działać?
#1
Hej. 
Czy gra będzie działać ponieważ nie mam konsoli ntsc uc więc ciężko mi sprawdzić na chwilę obecą czy działa nawet ze zdartym nadrukiem. Na zdartej powierzchni nie widzę rys. Wygląda jalby ktoś tylko przejechał paznokciem i zdarł ale nie zrobił rysy.
Odpowiedz
#2
Co to znaczy zdarty nadruk?

[Obrazek: GrWMVQdke5S1WngRKMXZmvvN9984Mm1mzIjJ71SY...k8tI9kHUkK]

Tutaj masz schemat warstw płyty kompaktowej. Uszkodzenie grafiki (bo chyba o tym myślisz, mówiąc 'nadruk') nie zawsze równa się uszkodzeniu warstwy z danymi, ale grubość tych warstw jest bardzo, bardzo mała więc mogło dojść do jej uszkodzenia.

Możesz sprawdzić to w następujący sposób - czy miejsce, w którym jest zadrapanie jest widoczne od spodu płyty, czy cała jej powierzchnia zachowuje lustrzany, jednolity połysk?

Odpowiadając na zadane w temacie wątku pytanie - tak, gra ze zdartym nadrukiem może działać. Warstwa zapisu danych to nie jest ta sama warstwa, która jest grafiką zewnętrzną płyty kompaktowej. Wszystko zależy od głębokości zadrapania, ale też i od tego, co w danym sektorze płyty się znajdowało. Bo zadrapanie na przykład może być poza obszarem zapisu tego dysku i w żaden sposób nie wpłynie na jej odczyt (wobble do autoryzowania gier z PlayStation jest zazwyczaj w obszarze najbardziej wewnętrznym, więc wszelkie uszkodzenia powstałe na zewnętrznych krańcach dysku nie będą wpływały na jego działanie).
[Obrazek: senna1.png][Obrazek: Makaveli0160.png] [Obrazek: senna%202.png]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy naklejka licencji może być tak umiejscowiona? maks1901 0 202 24-02-2021, 21:03
Ostatni post: maks1901
  Może jakieś D1? Fallchildren 1 1509 03-07-2010, 21:17
Ostatni post: patryk14

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości