Hej. Jeśli to czytasz to znaczy, że jesteś zarejestrowanym użytkownikiem naszego forum. Kliknij tutaj aby się zarejestrować i w pełni korzystać z forum.

Problem z MTU
#1
Drodzy Użytkownicy, 

Piszę do Was - być może ktoś się spotkał już z tym problemem. Konfiguruję połączenie internetowe w mojej PS4. Miałem problem z graniem online - zapewne przez blokadę portów + wewnętrzne IP (mimo to, że typ NAT - 2). Skontaktowałem się ze swoim ISP celem przydzielenia zewnętrznego, publicznego IP. Wszystko załatwione - publiczne IP przyznane, przypisane do adresu MAC mojego routera. 
Konsolę mam podłączoną kablem do routera. Na routerze adres IP przypisany na "sztywno". PS4 konfigurowana ręcznie - wszystkie dane wprowadzone poprawnie. Dochodzi do pytania o MTU... i właśnie tutaj pojawia się problem. 
Niezależnie od tego, czy ustawię wartość MTU ręcznie, czy też pozostawię tą opcję ustawianą automatycznie - PS4 twierdzi przy teście połączenia, iż "Twój router może nie obsługiwać fragmentacji pakietów IP i dostęp do niektórych funkcji sieciowych PS4 może być ograniczona". Czy ktoś spotkał się z tym problemem? 

Nadmienię, iż mój router ustawioną ma domyślną wartość MTU na poziomie 1500. Zweryfikowałem to na swoim desktopie - przy pingowaniu pakietami jakiejkolwiek strony, mogę bez problemu zrobić to wartością 1472 bez dzielenia pakietu (po dodaniu 28, w której to zawiera się mój adres IP - otrzymuję równe 1500). Mój IPS potwierdził - po jego stronie MTU to 1500. Przed routerem posiadam modem od ISP - który jest w sieci jako "bridge" i nie blokuje żadnych portów (których ISP dla publicznego IP nie blokuje wcale). 
Na moim routerze otwarte mam konkretne porty dla PS4 (80, 445, 1935, 3478-3480, 9300-9310) dla jej adresu IP w sieci - zatem to też powinno być w porządku. 

Co zatem powoduje komunikat na konsoli o problemie z MTU? Czy jakiekolwiek dodatkowe ustawienie na routerze/konsoli ma na to wpływ? Spotkaliście się kiedyś z czymś podobnym? Czy ktoś znalazł rozwiązanie takiej kuriozalnej sytuacji?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości