Hej. Jeśli to czytasz to znaczy, że jesteś zarejestrowanym użytkownikiem naszego forum. Kliknij tutaj aby się zarejestrować i w pełni korzystać z forum.

Problemy wieku dziecięcego PlayStation 5
#1
Niestety jak to bywa z nowymi generacjami musi upłynąć trochę czasu aby przeszły choroby dziecięce. 
Nie inaczej jest też w przypadku PS5 - miejmy nadzieję że bardzo szybciutko przejdą do historii.
Ja tradycyjnie i cierpliwie zaczekam z zakupem ale cierpliwości co raz mniej  Big Grin

Link do artykułu:
https://antyweb.pl/playstation-5-problem...premierze/
Odpowiedz
#2
Myślę, że prawdziwa skala problemu będzie mierzalna dopiero za dwa, trzy miesiące.

W mojej ocenie zastosowanie technologii ciekłego metalu jako czynnika termoprzewodzącego i zaklejenie wszystkiego termopadami może długofalowo mieć negatywny wpływ na wydajność chłodzenia jednostki. Ale pożyjemy, zobaczymy.

Słabym punktem nowego PlayStation na pewno będzie pamięć, która tym razem nie jest zaprojektowana jako wymienny komponent, a jest na stałe zalutowana na płytę główną konsoli w formie układów scalonych. Ewentualne uwalenie pamięci (co, niestety w przypadku pamięci Solid State często się zdarza) może skutkować totalnym brickiem konsoli i koniecznością serwisowania całego sprzętu przez Sony, gdzie w poprzednich dwóch generacjach wystarczyłoby zwyczajnie wymienić dysk twardy na inny, co można było zrobić samemu bez głębszej ingerencji w sprzęt.

Myślę, że również zrobiony z plastiku system adaptacyjnych triggerów na dłuższą metę będzie najbardziej awaryjnym elementem nowego kontrolera Sony. Zastosowanie plastiku w elementach, które jednak naciska się dosyć mocno ma potencjał do uwalenia trwałości tych elementów.

P.S. też myślałem, że już na dobre przepadłeś z tego forum Wink Witaj ponownie!
[Obrazek: senna1.png][Obrazek: Makaveli0160.png] [Obrazek: senna%202.png]
Odpowiedz
#3
Teoretycznie Sony mogłoby pozwolić na umieszczenie systemu na drugim SSD, który niedługo będzie można dołożyć do konsoli.
[Obrazek: 18126.png]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości