Hej. Jeśli to czytasz to znaczy, że jesteś zarejestrowanym użytkownikiem naszego forum. Kliknij tutaj aby się zarejestrować i w pełni korzystać z forum.

Ps5 i telewizor full HD
#1
Witam, mam taką zagwozdkę, otóż w domu mam tv full HD, 55 cali, 100Hz i narazie nie mam w planach  jego wymiany dlatego pytanie do mądrzejszych jak to będzie współgrało z nową konsolą? Wiem że sprzęt nie rozwinie pełnych możliwości, ale czy to przełoży się jakoś na fpsy, że gra będzie w mniejszej rozdzielczości?
Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Mniejsza rozdzielczość zazwyczaj pozytywnie wpływa na płynność. Moim zdaniem nie masz się czym martwić - rozdzielczość Full HD i nowe gry na PS5 to wcale nie będzie lipa. Zobacz sobie na jakiejś stronie gdzie sprzedają gry na PS5 - tam masz oficjalnie napisane, że rozdzielczość 1080p jest wspierana. Ja przykładowo teraz na PS4 gram w 720p na 32 calach i uważam, że obraz jest bardzo dobry. Ludzie wariują na punkcie cyferek zamiast delektować się grami.
[Obrazek: Kraszuuu.png]
Odpowiedz
#3
Dzięki za odpowiedź Wink Właśnie mi też się tak wydaje, osobiście wolę płynniejsza rozgrywkę niż to czy kamienie mają ładna teksturę.
Odpowiedz
#4
(21-10-2020, 07:21)chacalakam napisał(a): Witam, mam taką zagwozdkę, otóż w domu mam tv full HD, 55 cali, 100Hz i narazie nie mam w planach  jego wymiany dlatego pytanie do mądrzejszych jak to będzie współgrało z nową konsolą? Wiem że sprzęt nie rozwinie pełnych możliwości, ale czy to przełoży się jakoś na fpsy, że gra będzie w mniejszej rozdzielczości?
Pozdrawiam

Niewiele gier będzie PS5 w stanie pociągnąć w 4K, większość będzie w 1080p i pośrednich. A skoro tak, to lepiej będą wyglądać na TV z matrycą natywną najbliższą, a najlepiej równą wystawianej dla telewizora rozdzielczości. Chyba, że PS5 będzie wszystko skalować sama do 4K to wtedy nie, bo TV zrobi kolejne tym razem w dół (czyli kolejna strata jakości).

Bardziej martwiłbym się o brak HDR, który uwalnia użytkownika od kalibracji kolorów etc. w TV, a którego implementacja także wymusza na producencie zastosowanie większej rozpiętości tonalnej. Ale to nie jest coś wartego wymiany telewizora...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości