Hej. Jeśli to czytasz to znaczy, że jesteś zarejestrowanym użytkownikiem naszego forum. Kliknij tutaj aby się zarejestrować i w pełni korzystać z forum.

Ankieta: Rebug, czy Rogero ?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Rebug
0%
0 0%
Rogero
0%
0 0%
Razem 0 głosów 0%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Porównanie CFW Rebug z CFW Rogero
#1
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSztpLu6MpZF-szXQxUGci...vLEzxc82xQ]

Każdy ma swoje zdanie, czyż nie ?. Zazwyczaj się wykłóca o wyższość jednego CFW nad drugim. Więc zdecydowałem się na umieszczenie tego wątku, jest to swoiste porównanie dwóch głównych CFW przeznaczonych dla naszej konsoli, jaką jest Playstation 3. Wszystko to jest poparte moim doświadczeniem z obydwoma CFW. Wszystko to co będzie tutaj zamieszczone to suche fakty, oczywiście waszą decyzją jest po której stronie staniecie. Szanuję zarówno grupę Rebug, jak i Rogero za ich pracę, do te pory na scenie PS3.

Więc zaczynamy porównanie :

Czas do wydania

REBUG : Dużo czasu mija, zanim CFW zostanie wydany, nie mówiąc o samym utworzeniu CFW, ale mając na myśli również jego testy. Grupa chce wydać zawsze, jak najlepszy produkt, który będzie stabilny i wolny od jakichkolwiek błędów.

Rogero : To CFW zazwyczaj wydawane szybko, podczas wydania ma wiele błędów.

Oddziaływanie na użytkownika : Wydawanie CFW, zaraz po tym jak ukaże się OFW nie jest dobre dla każdego. Może on zawierać wiele błędów, a także powodować BRICK, poza tym musi minąć czas i zostają wydane kolejne wersje, które nie mają błędów poprzednich. Nie jest to żąden wyścig, nie ważne kto wyda pierwszy CFW, ważne jest, żeby był sprawdzony,stabilny i wolny od błędów.

Co z instalacją ?

REBUG : Może zostać zainstalowany bezpośrednio z XMB, tylko i wyłącznie na OFW/CFW 3.55 lub na każdym CFW, wyższym lub niższym.

Rogero : Może zostać zainstalowany bezpośrednio z XMB, tylko i wyłącznie na OFW/CFW 3.55 lub na każdym CFW, wyższym lub niższym.

Oddziaływanie na użytkownika : Obydwa są proste w instalacji.

Sprawność i stabilność

REBUG : Sprawny, jak i stabilny od czasu wydania. dodawane jest tylko parę wersji, które różnią się możliwościami, jak i naprawiane są pomniejsze błędy.

Rogero : Zazwyczaj to hybryda, co oznacza, że zawiera pliki z niższych wersji oprogramowania. Aby wyeleminować błędy musi powstać wiele wersji.

Oddziaływanie na użytkownika : Używanie plików z niższych wersji oprogramowania to dobry "przepis" na niestabilność. Uzytkownicy muszą wiele razy aktualizować oprogramowanie konsoli, zazwyczaj gdy powstaje nowa wersja Rogero. Nie jest to dobre dla konsoli, ponieważ istnieje ryzyko BRICKa, nie ważne jak minimalne jest to ryzyko. Użytkownicy robią programowy downgrade do 3.55, po czym aktualizują konsolę do nowszej wersji Rogero, co w wyniku daje BRICKa, ponieważ oprogramowanie to nie jest kompatybilne z konsolami bez przeprowadzonego resetu sysconu i nie instalują tego ponownie przy wymianie HDD.

Downgrade do 3.55

REBUG : Jest to dosyć proste aktywujemy QA Flag, po czym z XMB instalujemy CFW Rebug 3.55.4.

Rogero : Potrzebuje pliku .PUP od Downgrade i resetu sysconu po downgrade, nawet jeżeli aktywowaliśmy QA Flag. Dehas syscon wymaga QA Flag, co może być włączone jedynie po przez narzędzia od Rebug.

Oddziaływanie na użytkownika : Używanie dodatkowego pliku do downgrade, dodaje kolejne kroki, jest to trudniejsze i zwiększa szanse na błąd ze strony użytkownika, nie wspominając o możliwości BRICKa.

Wsparcie QA

REBUG : QA moze zostać aktywowane na każdym CFW poprzez Rebug Toolbox.

Rogero : Brak narzędzi do aktywowania QA, użytkownicy muszą używać Toggle QA (Rebug), aby je aktywować. QA Menu nie działaja nawet, gdy QA jest aktywowane (Rogero 4.30).

Oddziaływanie na użytkownika : Uzytkownicy nie mają dostępu do QA Menu w Rogero 4.30 i nie byliby w stanie zrobić downgrade`u na niższy FW, gdyby nie narzędzia od Rebug.

Dostepność spooferów

REBUG : Rebug Update Package zostaje wydany, gdy tylko pojawia się nowy OFW, aby zaktualizować wbudowany spoofer do najnowszej wersji.

Rogero : Nie zostają wydane żadne aktualizacje, uzytkownicy muszą polegać na Rebug lub innych grupach, które wydają spoofery.

Oddziaływanie na użytkownika : Uzywanie spooferów od różnych grup może spowodować prob;emy, przecież nie zapamiętamy, którego używamy. Możę to doprowadzić do semi-brick.

Możliwości CFW

REBUG : Dostepne są dwie edycje REX, która jest CFW z wsparciem dla CEX/DEX i zawiera wszystkie możliwości danego typu CFW. Drugą jest LITE, która ma podstawowe możliwości CFW CEX.

Rogero : Podstawowy (jak w KMEAW) CEX CFW, jedyną zmiana to IPF nazwany "Toolbox". Także tutaj znacząco wygrywa REBUG z możliwościami swoich CFW.

Oddziaływanie na użytkownika : Toolbox z Rogero nie ma za dużo zastosowań i denerwuje użytkowników. Możliwości DEX nie mają dużego znaczenia dla użytkowników, którzy ich nie potrzebują. Podstawowa funkcjonalność (uruchamianie kopii i homebrew) jest taka sama na obydwóch CFW, jednakże z jedną różnica, która jest stabilność i sprawność na rzecz CFW Rebug.

Profesjonalizm

REBUG : Profesjonalna praca, strona internetowa, wiadomości, dotyczące zmian w CFW, aktualizacje jak i instrukcje aktualizacji.

Rogero : Amatorska praca na łamach wątków dodawanych na forum.

Oddziaływanie na użytkownika : Brak strony domowej, jak i ostatnia wersja CFW Rogero może denerwować użytkowników, co w rezultacie może przynieść aktualizację do starej wersji. Profesjonalna praca ekipy Rebug, daje użytkownikom spokój i poczucie, że mogą zaufać ekipie, która zawsze robi to, co trzeba. Spełniają wymagania i idą dalej.

Podsumowanie

Rebug to solidny CFW. Jest on kompletny, stabilny, już od czasu wydania pierwszej wersji. Natomiast Rogero, jest w porządku, zaczyna być stabilny po wydaniu paru wersji, ale brakuje mu wsparcia dla wielu narzędzi, dopiero narzędzia od Rebug pokazują na co stać Rogero.

Status CFW Rebug na ten moment

Wersja REX : 4.30.2

Data wydania : 17/03/2013

Stabilność : Tak

Spoofer : 4.41 (Rebug Update Package)

Uruchamianie gier 4.30+ : Tak

Dostep do PSN : Tak

Wsparcie dla reactPSN : Tak

Wyłączona Cinavia : Tak

Możliwość wymiany HDD : Tak


Wersja LITE : 4.41.2

Data wydania : 1/05/2013

Stabilność : Nadal to nowość, ale jest stabilna, oby tylko reputacja Rebug na tym nie ucierpiała

Spoofer : Nie potrzebny

Uruchamianie gier 4.30+ : Tak

Dostep do PSN : Tak

Wsparcie dla reactPSN : Tak

Wyłączona Cinavia : Nie

Możliwość wymiany HDD : Tak

Status CFW Rogero na ten moment

Wersja : : 4.40 v 1.03

Data wydania : 27/03/2013

Stabilność : Nie za bardzo, do tej pory były 3 wersje, będą kolejne

Spoofer : 4.41 (dzięki REBUG)

Uruchamianie gier 4.30+ : Tak

Dostęp do PSN : Tak

Wsparcie dla reactPSN : Tak, od czasu wersji v 1.03 (dzięki REBUG)

Wyłączona Cinavia : Nie

Możliwość wymiany HDD : Tak

Proszę o oddanie glosów w ankiecie, jak i wasze opinie.
[Obrazek: 18126.png]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Porównanie CFW 3.55 krzysiekao 0 4346 01-09-2013, 09:57
Ostatni post: krzysiekao
  Aktualizacja do Rebug REX 3.55.4 krzysiekao 0 4689 01-09-2013, 09:17
Ostatni post: krzysiekao

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości