Hej. Jeśli to czytasz to znaczy, że jesteś zarejestrowanym użytkownikiem naszego forum. Kliknij tutaj aby się zarejestrować i w pełni korzystać z forum.

Aktualizacja do dowolnego CFW 4.xx
#1
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcQO1RBJsXUoK6NEKJnTqHy...TMKyTLYw6o]

Jeżeli nie możecie się zdecydować, który CFW wybrać polecam przeczytać.

Przydadzą Nam się jeszcze te rzeczy :

- mM 4.40.00

- Showtime (4.2)

- mMTOOLS

- reactPSN 2.26

Mając konsolę z FW powyżej 3.55 NIE MOŻECIE zaktualizować konsoli na CFW. Najpierw musicie obniżyć oprogramowanie systemowe przy pomocy programatora NAND/NOR, dotyczy to modeli przerabialnych.

Zrzut pamięci NAND/NOR

Najpierw instalujemy najnowszą wersję mM, potem w Edytorze HEX naciskamy [Obrazek: PS3_Circle_16px.png] na którymkolwiek pliku, następnie naciskamy START, potem SELECT. Potem pojawi się parę komunikatów, a dokładnie : Export GameOS LV 2 : dajemy na Nie (NO), Export HV LV1 : dajemy na Nie (NO), dopiero przy Export FLASH : dajemy Tak (YES).

REBUG Lite 4.41.2

Będąc na DEX, musimy przywrócić konsolę do CEX, aby móc zaktualizować konsolę do tego CFW.

Będąc na CEX OFW 3.55 lub niższym, ewentualnie na jakimkolwiek CFW CEX 4.41 lub niższym możemy zaktualizować konsolę do tego CFW.

1. Aktualizacja z poziomu XMB.

Pobieramy REBUG Lite 4.41.2 z oficjalnej strony REBUG. Po czym sprawdzamy sumę kontrolną MD5. Zmieniamy nazwę pliku na PS3UPDAT.PUP[/color], po czym umieszczamy go na pamięci masowej w systemie plików FAT32, dokładnie plik wrzucamy w taką strukturę folderów PS3/UPDATE. Podpinamy pamięć masową do konsoli i przechodzimy do Aktualizacji systemu, po czym wybieramy Aktualizację z zewnętrznego nośnika danych. Upewniamy się, że nie mamy żadnych dysków w napędzie konsoli, nie aktualizujemy konsoli poprzez sieć, bo będziemy mieli OFW>3.55.

2. Włączenie QA

Przechodzimy do Package Manager->Install Package Files->PS3 Hard Disk i instalujemy REBUG Toolbox. Po czym uruchamiamy Rebug Toolbox, przechodzimy do Utilities, zmieniamy tam Toggle QA na Enabled.

Uwagi :

- CFW ten nie potrzebuje spoofera, jako, że jest to CFW 4.41. Zapobiega to przypadkowej aktualizacji oprogramowania systemowego w wyniku czego mielibyśmy OFW > 3.55. Jest także dostęp do PSN (ryzyko zbanowania).

- Z CFW działa jedynie mM w wersji 4.40 lub nowszy, starsze wersje nie będą działały.

- Należy zainstalować Rebug Toolbox.

- Uzywamy reactPSN 2.26 lub nowszej wersji, starsze nie są kompatybilne z tym CFW.

Rebug 4.30 REX/D-REX

Będąc na CEX OFW 3.55 lub niższym, ewentualnie na jakimkolwiek CFW CEX 4.30 lub niższym możemy zaktualizować konsolę do tego CFW.

Będąc na DEX OFW 3.55 lub niższym, ewentualnie na jakimkolwiek CFW DEX 4.30 lub niższym możemy zaktualizować konsolę do D-REX

1. Aktualizacja poprzez XMB

Pobieramy REBUG 4.30.2 REX lub D-REX ( w zależności od konsoli CEX, czy DEX). o czym sprawdzamy sumę kontrolną MD5. Zmieniamy nazwę pliku na PS3UPDAT.PUP[/color], po czym umieszczamy go na pamięci masowej w systemie plików FAT32, dokładnie plik wrzucamy w taką strukturę folderów PS3/UPDATE. Podpinamy pamięć masową do konsoli i przechodzimy do Aktualizacji systemu, po czym wybieramy Aktualizację z zewnętrznego nośnika danych. Upewniamy się, że nie mamy żadnych dysków w napędzie konsoli, nie aktualizujemy konsoli poprzez sieć, bo będziemy mieli OFW>3.55.

2. Instalacja REBUG Update Package 0.2

Pobieramy REBUG Update Package 4.30.x z oficjalnej strony Rebug. Przenosimy plik na pamięć masową w FAT32, po czym instalujemy na konsoli po przez Install Package Files. Uruchamiamy i postepujemy wg. tego co pokazuje się na ekranie TV. Na chwile ekran sie "zawiesi", po chwili dajemy na YES. Pod żadnym pozorem nie wyłączamy konsoli w innym przypadku dostaniemy RSOD. Po isntalacji, możemy usunąć plik aktualizacyjny.

3. Włączenie QA i Spoofera

Przechodzimy kolejno do Package Manager > Install Package Files > PS3 Hard Disk i instalujemy Rebug Toolbox. W Utilities Toggle QA dajemy na Enabled. System Mode zmieniamy na Rebug, aktywuje to wbudowany spoofer, dzięki które mamy dostęp do PSN i nie zaktualizujemy przypadkowo konsoli na OFW > 3.55.

Uwagi :

- Uzywamy mM w wersji 4.17.05 lub nowszego, ponieważ starsze wersje nie są kompatybilne z tym CFW.

- Nalezy zainstalować Rebug Toolbox.

Rogero 4.40 v1.03

Będąc na DEX, musimy przywrócić konsolę do CEX, aby móc zaktualizować konsolę do tego CFW.

Będąc na CEX OFW 3.55 lub niższym, ewentualnie na jakimkolwiek CFW CEX 4.40 lub niższym możemy zaktualizować konsolę do tego CFW.

1. Aktualizacja poprzez XMB

Pobieramy Rogero 4.40 v 1.03, sprawdzamy sumę MD5. Zmieniamy nazwę pliku na PS3UPDAT.PUP, po czym umieszczamy go na pamięci masowej w systemie plików FAT32, dokładnie plik wrzucamy w taką strukturę folderów PS3/UPDATE. Podpinamy pamięć masową do konsoli i przechodzimy do Aktualizacji systemu, po czym wybieramy Aktualizację z zewnętrznego nośnika danych. Upewniamy się, że nie mamy żadnych dysków w napędzie konsoli, nie aktualizujemy konsoli poprzez sieć, bo będziemy mieli OFW>3.55.

2. Spoof 4.41

Pobieramy 4.41_Version_Spoofer_2.3 z oficjalnej strony REBUG. Umieszczamy na pamięci masowej w FAT32. Po czym instalujemy poprzez Install Package Files. Nastepnie uruchamiamy Spoofer i naciskamy [Obrazek: PS3_L1_16px.png] + [Obrazek: PS3_Cross_16px.png], aby włączyć/wyłączyć spoofer. Potem możemy go usunąć.

Uwagi :

- QA jest tutaj włączone domyślnie.

- Uzywamy mM w wersji 4.20.04 lub nowszej, ponieważ starsze wersje nie są kompatybilne z tym CFW.
[Obrazek: 18126.png]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Aktualizacja do Rebug REX 3.55.4 krzysiekao 0 4637 01-09-2013, 09:17
Ostatni post: krzysiekao

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości