Hej. Jeśli to czytasz to znaczy, że jesteś zarejestrowanym użytkownikiem naszego forum. Kliknij tutaj aby się zarejestrować i w pełni korzystać z forum.

Ankieta: Który CFW 3.55 ?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Geohot
0%
0 0%
Wutangrza
0%
0 0%
Waninkoko
0%
0 0%
Kmeaw
66.67%
2 66.67%
Rebug
33.33%
1 33.33%
Razem 3 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Porównanie CFW 3.55
#1
[Obrazek: ps3-3.55-firmware-update.jpg]

Jako, że użytkownicy pytają do jakiego CFW zaktualizować PS3. Postanowiłem, napisać małe porównanie, dotychczasowo wydanych CFW 3.55, mam nadzieję, że pomoże to w wyborze, mniej zdecydowanym osobom. Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu nie będzie mieli problemów z wyborem.

CFW Geohot : Ten CFW ma możliwość instalacji podpisanych homebrew, odkąd LV2 nie jest w nim załatane, nie działają menedżery kopii zapasowych. Jeżeli chcecie na nim uruchamiać gry, musicie je konwertować do plików PKG, odpowiednimi narzędziami.

- Nie załatane LV2 (Brak menedżerów kopii zapasowych, gra musi być skonwertowana do PKG).

- Uruchamianie podpisanych homebrew.

Wutangrza CFW : Bazuje na instrukcjach od użytkownika fluke1, dodano peek&poke w LV2. Jest łudząco podobny do CFW Geohota, uruchamia podpisane homebrew, jednakże postępem względem CFW Geohota jest dodanie peek&poke w LV2. Mankamentem jest to, że nadal nie można używać menedżerów kopii zapasowych, jednakże z czasem gdy KMEAW wydał odpowiednie łatki było to możliwe.

- Tylko podpisane homebrew.

- Brak wsparcia dla menedżerów kopii zapasowych na początku (zmienione przy pomocy łatek od KMEAW).

- Dodano Peek & Poke w LV2.

Waninkoko CFW : Poprawki w LV2, jednakże developer zrobił to bez sprawdzenia najpierw LV1. Metoda ta była niestabilna, co w rezultacie powodowało BRICK. Dodano Peek & Poke w LV2, jak i SysCall36, który pozwaał na uruchamianie menedżerów kopii zapasowych.

- Uruchamianie podpisanych homebrew.

- Wsparcie dla menedżerów kopii zapasowych.

- Peek & Poke, SysCall36.

- Bardzo niestabilny (powoduje BRICK).

KMEAW CFW : Dzień po tym jak Wutangrza wydał swój CFW, KMEAW wyszedł do użytkowników ze swoim. KMEAW zaimplementował PL3, doał takzę łatkę dla Wutangrza, która dodaje PL3.

- Uruchamianie podpisanych homebrew.

- Działające menedżery kopii zapasowych.

- Peek & Poke, SysCall36.

- Wydaje się być stabilny.

Rebug CFW : Rebug pojawił się, jako ostatni. Celuje on nie tylko w zwykłe funkcje, ale dodano także Debug Menu , które dodaje wiele nowych możliwości dla konsol retail. Nie wszystkie opcje Debug działają.

- Uruchamianie podpisanych homebrew.

- Działające menedżery kopii zapasowych.

- Peek & Poke, SysCall36

- Niektóre z możliwości Debug.

- Zainstalowane BD-Emu.

- Wsparcie dla Dongle`a True Blue.

Mam nadzieję, że tym małym porównaniem pomogę komukolwiek. Porównanie to zawiera 5, różniących się od siebie CFW, pokazuje, też jak scena się rozwijała i dalej się rozwija. Moja rada ? :, używajcie KMEAW. Bądźcie uważni i omijajcie szerokim łukiem Waninkoko, jako że możecie dostać BRICKa. Jeżeli chcecie przejść na inny CFW, radzę najpierw zaktualizować konsolę do OFW i dopiero zmienić CFW.
[Obrazek: 18126.png]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Porównanie CFW Rebug z CFW Rogero krzysiekao 0 6922 01-09-2013, 09:55
Ostatni post: krzysiekao

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości