Liczba postów: 3153
Liczba wątków: 69
Dołączył: 17-01-2010
News trochę spóźniony ale 21 czerwca 2012 roku premierę miała najnowsza gra wydana na konsolę Dreamcast pod tytułem Gunlord.
Gunlord jest strzelanką 2D składającą się z 9 ręcznie rysowanych nie liniowych poziomów. W grze spotkamy 45 różnych przeciwników w tym bosów którzy na pewno zapadną w pamięć. Gunlord został wydany także na Neo-Geo MVS (grudzień 2011) oraz Neo-Geo AES (2012).
Playstation 2 Slim SCPH-77004, 3xDS2, FMCB
Inne konsole: SMS II, MegaDrive, PSOne, Dreamcast, Xbox, Xbox 360
Liczba postów: 2376
Liczba wątków: 64
Dołączył: 16-10-2009
No trochę mnie to zaskakuje, że stary, dobry DC jeszcze żyje. Na DC miały wyjść takie perełki od Rockstara jak Max Payne oraz GTA III. Oczywiście z winy Segi nie wyszły. Ciekaw jestem, czy kiedyś fani znajdą devkity od R*. Fajnie by było zobaczyć GTA na makaronie :)
![[Obrazek: Toonsil.png]](http://card.psnprofiles.com/1/Toonsil.png)
Nie pomagam na PW ;)
Liczba postów: 3153
Liczba wątków: 69
Dołączył: 17-01-2010
Wszystko zależy od tego jak bardzo zaawansowane były te gry na DC. Jeśli były w początkowym stadium to nawet dev kity nie pomogą.
Playstation 2 Slim SCPH-77004, 3xDS2, FMCB
Inne konsole: SMS II, MegaDrive, PSOne, Dreamcast, Xbox, Xbox 360
Liczba postów: 2376
Liczba wątków: 64
Dołączył: 16-10-2009
No tak, ale patrząc na datę śmierci DC i premiery GTA, może być dużo zrobione ;)
![[Obrazek: Toonsil.png]](http://card.psnprofiles.com/1/Toonsil.png)
Nie pomagam na PW ;)
Liczba postów: 3153
Liczba wątków: 69
Dołączył: 17-01-2010
23-10-2012, 13:12
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-10-2012, 13:17 przez Draco.)
Trochę nowości ze świata Dreamcasta. W końcu września tego roku, fan Dreamcasta o imieniu Deunan ujawnił, że posiada już prototyp układu który pozwoli na zamianę napędu GD-ROM na czytnik kart SD. Układ ma działać tak aby konsola nie zorientowała się, że płyty nie ma w napędzie. Urządzenie ma mieć możliwość uruchamiania jedynie kopii 1:1, a więc wszelkiego rodzaju CDRipy w tym te świetnego zespołu ReviveDC nie będą mogły być uruchamiane. Autor twierdzi że ma to zapobiec używaniu jego urządzenia do piracenia gier.
http://dknute.livejournal.com/41023.html
http://dknute.livejournal.com/39276.html
21 czerwca 2012 roku premierę miała jak dotąd ostatnia gra na DC czyli Gunlord. Jest to port świetnego shootera 2D z konsoli Neo-Geo na makarona. Normalna wersja gry kosztuje 32 euro natomiast widoczna na zdjęciu powyżej, edycja kolekcjonerska warta jest 42 euro.
Nadal czekamy na zapowiadaną na ten rok grę Sturmwind. Jest to kolejny shooter 2D (shmup, shoot'em up) tym razem jednak gra tworzona jest specjalnie z myślą o Dreamcaście. Pomimo, że dokładnej daty premiery jeszcze nie znamy to twórcy są na tyle wyrozumiali (lub tak lubią podkręcać atmosferę wyczekiwania) że postanowili rozesłać wersje demo Sturmwinda do zainteresowanych blogerów. Jednym z pierwszych który taką kopię otrzymał był Tomcio z bloga World of Dreamcast, który już w maju opisał swoje pierwsze wrażenia z gry w najświeższy tytuł na DC
http://world-of-dreamcast.blogspot.de/20...eview.html
I na koniec dla ciekawych kilka modyfikacji Dreamcasta do wersji portable
http://imgur.com/a/9nDsh
Jak widać makaron nadal trzyma się świetnie, pomimo, że od daty premiery minęło już 14 lat :)
Playstation 2 Slim SCPH-77004, 3xDS2, FMCB
Inne konsole: SMS II, MegaDrive, PSOne, Dreamcast, Xbox, Xbox 360