PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Kilka pytań odnośnie FF XII. - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Gry (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-gry)
+--- Dział: Problemy (https://playstationforum.pl/forum-problemy)
+--- Wątek: Kilka pytań odnośnie FF XII. (/thread-kilka-pytan-odno%C5%9Bnie-ff-xii)



Kilka pytań odnośnie FF XII. - Execu - 19-01-2011

Siema.

No tak, mam do was kilka pytań odnośnie FF XII :

1) Co to są te Quickeningi? Jak je używać ?
2) Czy mam rozwijać umiejętności pasywne ponad wszystko? Czy jak chcę kupić np. lepszy sztylet czy zbroje, to też władować tam pkt? (tak robiłem, ale ludzie na moim etapie gry maja już quickeningi).
3) Czy warto biegać po np. pierwszej lokacji, i bić potworki, żeby nabić jakieś LP? bo u mnie trochę z nimi lipa.
4) I te Gambity... Czy zna ktoś stronę, lub sam potrafiłby mi powiedzieć jak porozkładać je do każdej postaci? Kompletnie tego nie ogarniam.

Doszedłem teraz do misji, gdzie uwalniałem Ashe, i ta walka z 2 sędziami była koszmarna dla mnie... zużyłem z 20 potek, i jeszcze ledwo ! 2x padłem jak nie więcej.

Pozdro. ! Smile

P.S Jbc możecie pisać na GG (jest w opisie profilu)

Edit:

Nie wie mczy to ma znaczenie, ale Vaan ma lvl 12, reszta ekipy 9.


RE: Kilka pytań odnośnie FF XII. - Kaziu - 19-01-2011

1. Quickeningi to specjalne moce, które na LB ( Licence Board ) kosztuję 50 LP ( Licence Point's). Każda postać może mieć ich max. 3, ale gdy jednej osobie dasz quickening to pole z nim zniknie dla pozostałych osób z drużyny. Używasz dając Mist >> Quickening >> (tutaj odpowiedni jaki chcesz, ale liczą się tylko postacie, jakie masz aktualnie w grupie ). Aby użyć za jednym razem kilka razy quickeningów trzeba popatrzeć, czy w prawym dolnym rogu jest dostępne przejście do kolejnego ( powinna być na biało napisana nazwa kolejnego quickeningu ), jeżeli nie ma należy przemieszać klikając R2, aż się uda, albo aż czas się skończy.
2. Tu wszystko zależy od Ciebie. Niektórzy grają bez LB. Moim zdaniem powinieneś tylko trochę w uzbrojenie ( o 2 "kratki" z odpowiednią licencją broni/zbroi więcej niż to co masz, a potem w umiejętności nabyte [ zielony kolor na LB ] oraz kilkukrotnie wspomniane quickeningi ]
3. LP zdobywasz podczas expienia postaci, co jest bardzo przydatne. Przechodzę grę drugi raz i po 1 godzinie 40 minutach pokonałem dopiero Rogue Tomato ( 1 Mark ). Przydatny będzie przedmiot Golden Amulet ( podwojona liczba LP ), który zdobywasz najwcześniej będąc w Jaharze i pokonując jednego z Marków ( nie pamiętam jakiego Tongue ).
4. Tutaj mało pomogę. Jedyne co to ustaw na pierwszym miejscu, aby ożywić martwą osobę, następnie uzdrowienie, potem ja daję atak, danie pozytywnych efektów itp. Ale to już tylko i wyłącznie zależy od Ciebie Smile
Może troche się rozpisałem, ale nie jest tego tak dużo ^^'

@Edit:
Na jakim poziomie masz postacie ?


RE: Kilka pytań odnośnie FF XII. - Execu - 19-01-2011

Vaan 12 reszta po 9


RE: Kilka pytań odnośnie FF XII. - Kaziu - 19-01-2011

to radzę potrenować ^^ zgaduję, że jesteś przed Demonic Wallami ( 2 ściany, które są jako pierwsze trudniejsze do pokonania od innych ) Przy nich musisz mieć przynajmniej 3 osoby z 3 Quickeningami i ok. 25 lvl min. A Ty jesteś dopiero gdzieś przy początku, więc LP szybko Ci przyjdą Tongue Nie martw się o to Smile


RE: Kilka pytań odnośnie FF XII. - Execu - 19-01-2011

Jestem po uwolnieniu Ashe, to jest przed 3 bossem podajze. A te "demonic walle" kiedy sa mw. ?


RE: Kilka pytań odnośnie FF XII. - Execu - 20-01-2011

Ehh. Doszedłem do 3 bossa, i nie moge go przejść. Próbowałem juz 5x i za każdy mrazem dupaa! Czytałem, że żeby go oklepać trzeba mieć 3x quickeningi zakończone infrno (nawet nie wiem ja kto zrobic). Quickeninga ani 1 nie mam... Próbowałem z Gambitami, Balthiera na healera, ashe na buffka dałem, a Vaanem atakowałem to zawsze mi albo ashe lub balthiera oklepali i ni ch***.

Pomóżcie co robić? Zaczynać od nowa czy jak?


RE: Kilka pytań odnośnie FF XII. - neku - 21-01-2011

4) Tak jak Khaazar333 napisał, trudno tu cokolwiek doradzić. Z tego co mi pisałeś na gg masz 15 lvl, więc powinieneś mieć wykupione z LB przynajmniej podstawowe leczenie, czarną magię (fire/blizzard/thunder) i techniki: steal, charge i first aid (to powinno na razie wystarczyć). Wykup jeszcze gambity takie jak: ally - hp od 20 do 50%, ally - hp critical, foe - flying, lowest magic rst, foe near vissible. Tak więc ustawiasz:
cure - ally - hp < 20/40% lub hp critical (każdym członkiem ustaw inną wartość, by nie uzdrawiali w jednakowym momencie)
raise - ally - hp = 0
fire/ blizzard/ lighting, etc - foe - flying
lowest magic resistance - charge
steal - foe - near vissible (acz tutaj możesz ustawiać ręcznie)
negatywne statusy członków drużyny - tu także lecz ręcznie pojedyncze statusy, przy czym nie marnuj niepotrzebnie many lecząc esuną, póki nie zmniejszysz jego kosztu (ustaw w gambitach tylko ally stop - chronos tear, ally disearse - vaccine (jeśli nie masz już cleanse).
jak będziesz miał lepszy team, to lepiej Ci to wyjaśnię


RE: Kilka pytań odnośnie FF XII. - Rysk - 21-01-2011

jeszcze ja dorzuce swe trzy grosze. balthier na healera nie pasuje, na tanka bardziej, ashe bedzie lepsza helaerka, ma wieksza sile czarow, dlatego bedzie odnawiala wieksza ilosc HP , vaan ma wszystkie statystyki dobre. dobra jest tez fran z lukiem, wali z dystansu i zazwyczaj ginie najpozniej