PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wasza kolekcja gier na PS2 (tylko oryginały) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Gry (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-gry)
+--- Dział: Game Corner (https://playstationforum.pl/forum-game-corner)
+--- Wątek: Wasza kolekcja gier na PS2 (tylko oryginały) (/thread-wasza-kolekcja-gier-na-ps2-tylko-oryginaly)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37


RE: Wasza kolekcja gier na PS2 (tylko oryginały) - PaultheGreat - 03-06-2014

Bardzo dziękuję za zaspokojenie mojej ciekawości. Smile Od dłuższego czasu udzielasz się na forum i przez ten cały czas zastanawiałem się nad tym, jak Twoja kolekcja może się prezentować. Teraz już wiem i przyznam, że nie spodziewałem się aż tak rewelacyjnego zbioru, który, mówiąc kolokwialnie, powoduje opad szczęki. Tyle różnorodnych tytułów wchodzących w skład mniej lub bardziej zasłużonych serii, a wszystkie w premierowych edycjach - coś pięknego.


RE: Wasza kolekcja gier na PS2 (tylko oryginały) - ZeberkoPL - 04-06-2014

Dzięki za miłe słowa Wink
Niestety ja patrze na moją kolekcje trochę inaczej widzę cały czas jakich tytułów jeszcze mi brakuje czy to danej odsłony serii.O grach na psx nie wspomnę tyle wspaniałych tytułów do ogrania.


RE: Wasza kolekcja gier na PS2 (tylko oryginały) - PaultheGreat - 04-06-2014

Wiadomo - w miarę jedzenia rośnie apetyt. Smile Na tym w sumie polega kolekcjonowanie oryginalnych gier, iż ciągle chce się poszerzać kolekcję o kolejne egzemplarze. Nie wspominając już o milestone'ach w postaci przekraczania kolejnych barier - 10, 20, 30 gier w kolekcji itd. W moim przypadku jest to 50, a brakuje mi jeszcze jednego tytułu do tej liczby.


RE: Wasza kolekcja gier na PS2 (tylko oryginały) - XuX98 - 07-06-2014

Ja kupiłem ps2 dopiero pare dni temu. I jeszcze przed zakupem zaplanowałem kupić 4 najlepsze gry z każdego gatunku(wyścigi,akcja,RPG,bijatyka) i mam:
-gran turismo 4
-god of war 2
-final fantasy 12
-tekken 5
Ledwo je dostałem a już mam ochotę na 2 kolejne Wink

Wysłane z Ace 2


RE: Wasza kolekcja gier na PS2 (tylko oryginały) - Yohokaru - 07-06-2014

XuX98 napisał(a):Ledwo je dostałem a już mam ochotę na 2 kolejne

Najpierw oswój się z tymi. Z doświadczenia wiem, że granie w 20 pozycji naraz nie przynosi nic dobrego, jeśli chodzi o generalne postępy w rozgrywkach. Wszystkie pozycje, które masz dadzą myślę z 300 godzin grania, jeśli nie więcej. Także miłej zabawy, zwłaszcza, że rzeczywiście kupiłeś "top of the top"


RE: Wasza kolekcja gier na PS2 (tylko oryginały) - PaultheGreat - 08-06-2014

Akurat nie miałem styczności z żadną z wymienionych przez Ciebie gier, aczkolwiek z tego, co udało mi się wyczytać w sieci mogę potwierdzić słowa Yohokaru odnośnie ilości godzin, które będziesz musiał poświęcić na dokładne zapoznanie się z tymi grami. Samo "Final Fantasy XII" oferuje setki godzin, a czwarte "Gran Turismo" i piąty "Tekken" to pozycje, które można grać na okrągło przez kilka miesięcy (aż się nam nie znudzą).


RE: Wasza kolekcja gier na PS2 (tylko oryginały) - XuX98 - 08-06-2014

Wiem ile te gry zajmują czasu i dobrze że są tak długie bo nie zamierzałem kupować nic więcej na ps2. Ale potrzebuje czegoś w co mógłbym pograć na dwóch(gt4 za trudne dla początkujących a sam tekken to zamało)

Wysłane z Ace 2


RE: Wasza kolekcja gier na PS2 (tylko oryginały) - Yohokaru - 08-06-2014

Jeżeli szukasz czegoś na dwie osoby, świetnie gra się w Need for Speed Carbon po ukończeniu trybu kariery. Ogromny wybór tras oraz różnice między pojazdami sprawiają, że wyścigi mogą być ciekawe. No i model jazdy, to nie Most Wanted, w którym każde auto prowadzi się tak samo. Mogę polecić także jakieś sportówki, starsze FIFY (bo tanie) albo NBA 2K11, koszykówka w najlepszym wydaniu na PS2.

Jeśli mowa o kooperacji, nie mogę nie wspomnieć o Rumble Racing. Polecam poczytać o pozycji na forum, dużo mówiliśmy na ten temat, a powtarzać się nie chcę. Jednak tryb mistrzostw w kooperacji jest szczególnie wart uwagi, ponieważ można odblokowywać rzeczy tak jak w singlu, a w dodatku rywalizacja jest naprawdę zacięta, przez co bez współpracy dwóch graczy nie ma szans na wygranie późniejszych wyścigów. Jeden przykładowo prowadzi drugiego, ogarnia skróty, a kompan zabezpiecza tyły używając broni na przeciwnikach. Coś niesamowitego, a sama pozycja z początków egzystencji PS2.

Dużo trybów wieloosobowych mają odsłony serii Tony Hawk's Pro Skater. Konkurs na liczbę punktów, wykonanie określonej kombinacji tricków czy gra w ch.. HORSE to przykłady możliwości zabawy w królu deskorolki. Nie wspomnę o singlu, który przy 100% zajmuje wiele godzin, choćby dlatego, że każdą postacią można ukończyć grę składającą się z 10 lokacji, a często zmieniają się cele do wykonania.

To narazie tyle, jak coś sobie przypomnę, będę pisał.


RE: Wasza kolekcja gier na PS2 (tylko oryginały) - Makaveli - 08-06-2014

Metal Slug. Świetny shooter chodzony z możliwością gry nawet do czterech osób. Szczerze polecam zaopatrzyć się w Antologię tego tytułu - sporo godzin dobrej zabawy.


RE: Wasza kolekcja gier na PS2 (tylko oryginały) - PaultheGreat - 08-06-2014

Jeżeli interesuje Cię rozgrywka dla dwóch osób, która jest łatwa do przyswojenia dla niedzielnych graczy, to dobrym posunięciem byłoby zaopatrzenie się w grę "Star Wars: Battlefront II". Jest to pozycja bardzo przystępna i oferująca mnóstwo zabawy w grze na podzielonym ekranie - zarówno w kooperacji, jak i przeciwko sobie. Można rozgrywać potyczki na losowych mapach albo przejść kampanię, na którą składa się szereg ciekawie zaprojektowanych misji. Do tego dochodzą wszelkiej maści pojazdy oraz przyzwoita warstwa audiowizualna.