PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wasza kolekcja gier na PS2 (tylko oryginały) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Gry (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-gry)
+--- Dział: Game Corner (https://playstationforum.pl/forum-game-corner)
+--- Wątek: Wasza kolekcja gier na PS2 (tylko oryginały) (/thread-wasza-kolekcja-gier-na-ps2-tylko-oryginaly)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37


RE: Wasza kolekcja gier na PS2 (tylko oryginały) - Yohokaru - 06-04-2013

Sandinista napisał(a):Podobnie zrobię z ICO i Shadow of Collosuss - chciałem kiedyś łyknąć obie gry, ale wersja HD wybiła mi to z głowy.

I zaczyna się xD. Jeżeli gry nie różnią się niczym, oprócz Waszego wspaniałego High Definition, które sprawia, że nagle na grę można normalnie patrzeć, to brałbym wersje PS2 ze względu na lepszy design wersji pudełkowych obu gier oraz brak problemu z aktualizacjami, poprawkami etc.


RE: Wasza kolekcja gier na PS2 (tylko oryginały) - Mr.Q - 06-04-2013

Piotrosie, serce się na ten widok raduje. Masz naprawdę wspaniałą kolekcję. Silent Hill: Origins w wersjach na obie platformy - nieźle. Musisz jednak wykombinować nowy ołtarz na ten zbiór - gier zapewne będzie przybywać, a miejsca robi się coraz mniej.

Edit: I nawet 2 filmy Silent Hill na PSP - co za pozytywny świr Smile


RE: Wasza kolekcja gier na PS2 (tylko oryginały) - Kratos - 06-04-2013

Yohokaru napisał(a):brałbym wersje PS2 ze względu na lepszy design wersji pudełkowych obu gier

Tyle, że kupno akurat tych dwóch gier na PS2 zapewne wyszłoby drożej niż wersji na PS3 w jednym pudełku. Nie mam zbyt wielkich zastrzeżeń do wersji PS2 i zazwyczaj jestem sceptycznie nastawiony do reedycji, ale granie w te klasyki na PS3 to żadne przepłacanie czy coś w tym stylu.

P.S. Yoho ładna liczba postów - 666 ;)


RE: Wasza kolekcja gier na PS2 (tylko oryginały) - Sandinista - 06-04-2013

Chyba się nie zrozumieliśmy Yoho xD Jak już wspomniał Kratos, kolekcja jest znacznie tańsza niż jeśli miałbym brać osobno obie gry na PS2 (swoją drogą kiedyś miałem ICO, ale sprzedałem, tak czy siak grało mi się normalnie), zaś to że gra jest w HD wcale nie jest jakimś wabikiem dla mnie. Design pudełek też mnie nie kręci - czy platyna, czy premiera czy inna duperelka, wsio jedno. No i chyba najważniejsze, jestem wygodny i zamiast mieć kilka płyt wolę zamienić je na jedną, dlatego też oba MGSy sprzedam i tę kasę przeznaczę na edycję HD.


RE: Wasza kolekcja gier na PS2 (tylko oryginały) - Yoshimitsu - 06-04-2013

Oto moja skromna kolekcja gier na ps2 niestety burnoult bez orginalnego pudełka [Obrazek: 90121244663453901177.jpg] [Obrazek: 04247376074958714665.jpg]


RE: Wasza kolekcja gier na PS2 (tylko oryginały) - piotros - 06-04-2013

(06-04-2013, 14:16)Mr.Q napisał(a): Piotrosie, serce się na ten widok raduje. Masz naprawdę wspaniałą kolekcję. Silent Hill: Origins w wersjach na obie platformy - nieźle. Musisz jednak wykombinować nowy ołtarz na ten zbiór - gier zapewne będzie przybywać, a miejsca robi się coraz mniej.
Edit: I nawet 2 filmy Silent Hill na PSP - co za pozytywny świr Smile

Jakieś miejsce będę musiał wykombinować, ale to w przyszłości. 0riginsy są 2, bo na PSP mam wersję NTSC ze Stanów i wygląda (opakowanie) trochę inaczej. Poluję jeszcze na Shattered Memories na PS2, ale jak na razie są strasznie drogie.
Film jest jeden, mam jeszcze na DVD z PL napisami. Drugi (Experience) to zbiór informacji o SH1,2,3 i 4, trailery, muzyka, wywiady i komiksy. Bardzo fajny zbiór informacji, tylko szkoda, że zabrakło takiego wydania dla nowszych produkcji.

(06-04-2013, 14:23)Kratos napisał(a):
Yohokaru napisał(a):brałbym wersje PS2 ze względu na lepszy design wersji pudełkowych obu gier
Tyle, że kupno akurat tych dwóch gier na PS2 zapewne wyszłoby drożej niż wersji na PS3 w jednym pudełku.[..]

No i taka jest prawda. ICO i SotC na PS2 kosztowały mnie drożej niż wersja HD Collection na PS3. Szkoda, że nie pomyślałem, bo bym kupił wersję na PS3... ale dzięki temu mogę pograć w 2 osoby w ICO, bo już ją raz ukończyłem, a na PS3 nie mógłbym wykorzystać save'ów z PS2.
Sumarycznie podejrzewam, że MGS'y na PS3 wyjdą taniej niż kupno osobno 3 części na PS2 i PSP. No i na PS3 są to wersje Substance i Subsistence, chociaż ta ostatnia okrojona z 3 płytki i jakichś dodatków.


RE: Wasza kolekcja gier na PS2 (tylko oryginały) - Kraszu - 06-04-2013

Ja zazwyczaj czytałem recenzje reedycji najlepszych serii z PS2 wydawanych na PS3. Generalnie prawie zawsze były to bardzo dobrze podrasowane oryginały. Myślę, że warto inwestować w tego typu kompilacje z ulepszoną grafiką i dźwiękiem tym bardziej, że jest to opłacalne.

Spotkałem się jednak z bardzo krytyczną opinią na temat "Silent Hill HD Collection". Podobno w tym przypadku poprawki nie zdały egzaminu na czym najbardziej ucierpiała kultowa część druga. Wyostrzona grafika zabiła mglistość i tajemniczość miasteczka. Ogólnie redaktor zdecydowanie opowiadał się za oryginalną wersją z PS2.

Piotros - grałeś może w "MediEvil Resurrection", bo widzę, że jesteś szczęśliwym posiadaczem tego szpila? Osobiście wielbię postać sir Daniela Fortesque. Z racji tego, że nie posiadam PSP nigdy nie było mi dane zagrać w Resurrection. Strasznie ubolewam nad faktem, że seria wraz z tą częścią umarła i to chyba na zawsze. Sad


RE: Wasza kolekcja gier na PS2 (tylko oryginały) - piotros - 06-04-2013

(06-04-2013, 20:16)Kraszu napisał(a): Spotkałem się jednak z bardzo krytyczną opinią na temat "Silent Hill HD Collection". [..]

Tej gry z pewnością nie kupię, a to ze względu na polskie tłumaczenie, które wyszło na PS2, a na PS3 go nie ma. Zresztą nie ma to jak klimat grania na PS2 bez podłączenia do sieci...

(06-04-2013, 20:16)Kraszu napisał(a): Piotros - grałeś może w "MediEvil Resurrection", bo widzę, że jesteś szczęśliwym posiadaczem tego szpila?[..]

Jeszcze nie grałem. Zacząłem od pierwszej części i jakoś jej nie skończyłem i później żadnej części nie rozpoczynałem. Pewnie prędzej czy później w nią pogram... Smile


RE: Wasza kolekcja gier na PS2 (tylko oryginały) - ashin - 07-04-2013

Swoją drogą nie zdążyłem się pochwalić, że do mojej kolekcji wreście dołączył działający Tekken 5, niestety wersja platynowa. W końcu po 3 nieudanych próbach posiadam tę grę, jeszcze musze zakupić TTT i 4, no i dwie części SC i jestem spełniony xD

Medievli Ressurection to podobno bardzo kiepskie odświerzenie części z szaraka swoją drogą


RE: Wasza kolekcja gier na PS2 (tylko oryginały) - Kraszu - 07-04-2013

Dorwać premierowego Tekken'a piątego to nie jest taka prosta sprawa. Grunt, że zagarnąłeś działający oryginał.

Zamierzasz kupić "Tekken 4"? O ile mnie pamięć nie myli, to psioczyłeś na tę część uważając ją za słabą. Czyżby fanowska pasja do serii wzięła górę? Sam kupiłem „Devil May Cry 2” mimo, że słuchy o crapowatych właściwościach tejże pozycji wcześniej do mnie docierały. Tongue

Osobiście kilkukrotnie szarpałęm z kolegą w T4 i odczucia były znakomite. Czwóreczka wówczas w moich oczach jak najbardziej dawała radę. Nie grałem jednak w singla także wrażenia jedynie z tych kilku posiedzeń przy piwie z kumplem.