PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Szukam gier/gry (nie prosimy tu o linki!) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Gry (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-gry)
+--- Dział: Game Corner (https://playstationforum.pl/forum-game-corner)
+--- Wątek: Szukam gier/gry (nie prosimy tu o linki!) (/thread-szukam-gier-gry-nie-prosimy-tu-o-linki)



RE: Szukam gier/gry (nie prosimy tu o linki!) - Yohokaru - 26-08-2013

PaultheGreat napisał(a):Przechodząc już do rzeczy - jaką serię platformówek (czy nawet konkretną odsłonę) polecacie dla osoby zielonej w tym gatunku (oczywiście pomijając "Sly Cooper", bowiem polecana seria będzie swoistą alternatywą)?

Jeżeli masz taką możliwość, z miejsca bierz pierwszą część przygód Ratcheta i Clanka. Właśnie jestem na końcówce wątku fabularnego gry, zatem mogę Tobie powiedzieć o niej coś więcej.

Ratchet i Clank to gra, której nie mogę nazwać w pełni platformówką. Co najwyżej mogę mówić o grze jako zręcznościowce, gdyż występuje tam sporo elementów walki. Zadaniem głównych bohaterów jest (nie będę Ci spojlerował dalszych wydarzeń) odnalezienie kapitana Qwarka, który jest idolem dwójki bohaterów i chcą oni do niego dołączyć. W tle jednak szykuje się inna intryga, o której jesteśmy informowani przez infoboty (małe robociki zawierające taśmę wideo).

Aby wykonać cele, przemierzymy wiele planet, które obfite są w śrubki oraz informacje. Co mi się podoba bardzo to intuicyjność gry. Pod jednym przyciskiem dostajemy całą mapę terenu, a na niej zaznaczone punkty, w których jest coś ważnego, zazwyczaj takich jest 2-3 oraz zadania, które wiążą się z tymi punktami. Gdy je wszystkie wykonamy, możemy z spokojem przejść do kolejnej planety, dla której posiadamy infobot. Na drodze do celów stawać nam będą podnóżki Dreka. [spoiler]Główny badass gry, niszczy fragmenty planet po to, by wybudować własną dla frakcji Blargów [/spoiler] Rodzajów oponentów jest wiele, a na każdego z nich trzeba będzie wypracować odpowiednią taktykę. W tym pomogą nam bronie, których ilość w sklepie będzie rosła wraz z postępem w grze. Wyrzutnie rakiet, tarcza z dronów czy też miotacz płomieni to tylko nieliczne z pukawek dostępnych w pozycji. Wiele broni, gadżetów przydatnych do eksploracji zdobędziemy także w wielu lokacjach gry od osób, którym pomożemy, bądź po prostu zapłacimy. Ratchet ma fioła na punkcie gadżetów, dlatego też gra do końca będzie nas zaskakiwać nowościami, co mi się niesamowicie podoba. Walutą w grze są śrubki, te zbieramy po przeciwnikach, z pudełek, a także z podziemi, gdy tylko otrzymamy wykrywacz metalu.

Niesamowitą zaletą gry jest to, że bohaterowie gry są do siebie idealnie dobrani. Podczas całej gry Ratchet będzie przechodził pewną przemianę duchową, a Clank mu tylko w tym pomoże, z różnym skutkiem. Gra także obfituje w wiele gagów, śmiesznych sytuacji, co cieszy. Graficznie nie jest jeszcze ekstraklasa PS2, choć nie jest źle. 2002 rok robi swoje, ale nie to tutaj się liczy. Zadziwia mnie do dziś długość gry. Aktualnie mam 16 h 34 min gry, a jeszcze nie skończyłem głównego wątku. Tak jest, bo po skończeniu gry jeszcze są skill pointy do zdobycia oraz złote śrubki. Generalnie jest co robić, a gra nigdy się nie nudzi, mimo że czasami jest trudno. 10/10 i serduszko, nie mogę się doczekać ukończenia i tego, jak sprawię ją sobie w premierowym oryginale.


Jaką grę wybrać. - Android18 - 30-09-2013

Hej. Jest to mój pierwszy temat, więc przepraszam, jeśli wybrałam nie ten dział :p Mam PS2 i chcę kupić grę RPG. Jaką mi polecacie? Zaznaczam, że nie chcę zbyt krwawej gry, więc proszę, abyście się starali podać "niemakabryczne". Pozdrawiam.


RE: Jaką grę wybrać. - cbool1995 - 30-09-2013

https://www.playstationforum.pl/showthread.php?tid=19945 sprawdź pierw tu.


RE: Jaką grę wybrać. - Android18 - 30-09-2013

A może Final Fantasy? Tylko nie jestem pewna, bo może być właśnie krwawą łaźnią :/


RE: Szukam gier/gry (nie prosimy tu o linki!) - Kratos - 30-09-2013

Gra przeznaczona jest od lat 16 (FF XII), więc nie sądzę, że krew będzie w niej spływała po ścianach. Zresztą ktoś cię chyba nastraszył z tą krwią na konsolach, żeś taka przewrażliwiona na jej punkcie ;) Ja ci nic konkretnego nie polecę ponad to, co jest w linku podanym przez cbool1995. Na tamtej liście są wyselekcjonowane przeze mnie najlepsze gry z tego gatunku na PS2 głównie na podstawie ocen innych graczy i krytyków na innych portalach. Sam nie przepadam za RPGami, ale mam na celowniku Kingdom Hearts II oraz Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King. Obie gry posiadają wręcz bajeczną grafikę (ta pierwsza z postaciami z Disneya), więc przelewu krwi tam z pewnością nie uświadczysz, a są to cenione gry na PS2.


RE: Szukam gier/gry (nie prosimy tu o linki!) - cbool1995 - 30-09-2013

Ja mogę wypowiedzieć na temat Kingdom Hearts II i FF XII
Kingdom Hearts II- ciekawa wciągająca fabuła, dużo śmiesznych momentów głównie dzięki postaciom z disneya. Jeżeli kiedyś oglądałaś bajki typu król lew czy alladyn itp. to ta gra przypadnie Ci do gustu. Krwi brak. Rozbudowane poziomy, od latania latającym dywanem, po pływanie z ...(tu już nic nie powiem).Jest to ciekawy tytuł godny polecenia.
Final Fantasy XII- A więc na tą grę trzeba mieć czas i naprawdę ją polubić żeby ją ukończyć. Jest długa, ma niesamowicie duży świat i jest tam naprawdę co robić. Sam wątek główny możesz ukończy w coś koło 80-100h gry a jeszcze są zadania poboczne które dają nam zabawy na drugie tyle.Tryb walki jest dobry nie jest on do końca turowy( co według mnie jest na plus). Też polecam jak Cię wciągnie to nie wypuści na kilkanaście ładnych godzin.A i tam jakoś specjalnie krwi nie uświadczysz.
Grałem jeszcze (chwileczkę) w Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King ale jest to gra turowa co mnie odstraszyło.


Granie z dziewczyną - Arek91 - 26-11-2013

Cześć,

Jestem typowym niedzielnym graczem. Lubię sobie od czasu do czasu przejść jakąś grę wspólnie z dziewczyną. Problem tylko z tym, że mało pozycji nam odpowiada. Najlepsze są platformówki z multiplayerem z podzielnym ekranem albo wspólnym, że jedna postać ciągnie drugą. Coś w stylu tego:

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=14131

Doradźcie coś podobnego. Łatwego, kolorowego i przyjemnego.

Pozdro


RE: Granie z dziewczyną - Kratos - 26-11-2013

Był już taki temat i od tamtego czasu nic się nie zmieniło. Poczytaj:

https://www.playstationforum.pl/showthread.php?tid=5953&highlight=dziewczyny+gra
https://www.playstationforum.pl/showthread.php?tid=3702&highlight=dziewczyny+gra


RE: Granie z dziewczyną - Arek91 - 26-11-2013

Cześć,

Otóż przejrzałem tamte tematy przed napisaniem tego i napisałem ten, bo nie znalazłem tak naprawdę nic ciekawego. Chodzi mi o gry z multiplayerem (a większość tam to single). Najlepiej ze splitscreenem albo opcją kooperacji...


RE: Granie z dziewczyną - Makaveli - 26-11-2013

Metal Slug świetnie pasuje. Setki godzin można w to grać, części jest sporo. Poszukaj sobie wersji Anthology, masz tam bodajże wszystkie części w jednym.