PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Szukam gier/gry (nie prosimy tu o linki!) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Gry (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-gry)
+--- Dział: Game Corner (https://playstationforum.pl/forum-game-corner)
+--- Wątek: Szukam gier/gry (nie prosimy tu o linki!) (/thread-szukam-gier-gry-nie-prosimy-tu-o-linki)



RE: Szukam gier/gry (nie prosimy tu o linki!) - Draco - 13-08-2011

Gradius V
R-Type Final
Darius Gaiden
G Darius
Gekirindan
Insector X
Metal Black
Grid Seeker
Gun & Frontier
Ray Storm

Więcej tu: http://www.shmups.com/xenocidefiles/ps2.html

A gatunek nazywa się shoot 'em up w skrócie shmups



Znacie gry podobne do FF? - Jogurcik - 19-08-2011

Cześć,mam do wszystkich pytanie..dokładnie chodzi o grę podobną do FinalFantasy ! Tylko nie chcę turowych walk..


RE: Szukam gier/gry (nie prosimy tu o linki!) - Angerfist - 19-08-2011

Nie pamiętam dokładnie ale chyba w dark cloud się nie gra turowo. FF 12 i zmiana w opcjach i już masz final fantazy bez gry turowej Smile

A ja mam pytanie czy zna ktoś gry podobne do vagrent story?? Chodzi mi o system walki, środowisko gry itp?


RE: Szukam gier/gry (nie prosimy tu o linki!) - Sylweq7a - 16-10-2011

Witam.
Szukam jakiejś gry w typie gry half-life w trybie Decay(przechodzenie misji na podzielonym ekranii) lub Head-to-head (jeden na jednego). Głownie chodzi mi coś takiego w typie head-to-head, jeden na jednego. Oczywiście gra FPS.



RE: Szukam gier/gry (nie prosimy tu o linki!) - Mongrim - 18-10-2011

Witam wszystkich serdecznie. To mój pierwszy post na forum Wink
Całkiem niedawno kupiłem PS2, mam parę ciekawych gier, ale wciąż mi mało Big Grin
Więc mam takie pytania:

- Czy znacie jakąkolwiek grę wędkarską na PS2 w której nie ma widoku pod wodą? Strasznie mnie to irytuje w grze ;l Wiem, że kiedyś na PSX była takowa.

- Chciałbym zagrać w RPG'a, ale takiego prawdziwego, solidnego Smile Nie anime, nie manga, jeno old-schoolowego typu baldur, diablo, incewind, dungeon siege etc. Smile

- Jeszcze jakaś strategia ciekawa. Ot, tyle. Smile

Dziękuję i pozdrawiam.


RE: Szukam gier/gry (nie prosimy tu o linki!) - Draco - 18-10-2011

Z RPGów na PS2 wyszły Baldur Gates Dark Alliance 1 i 2. W Final Fantasy XII system walki jest bardzo podobny do normalnych RPGów więc warto sprawdzić. Ponadto The Bard's Tale, Knights of the Temple, Gauntlet: Seven Sorrows, Summoner, The Lord of the Rings: The Third Age. Wklej tytuły na YouTube i obejrzyj sobie gameplaye, coś powinno przypaść Ci do gustu.

Ze strategii kojarzę tylko jedną ale za to moim zdaniem całkiem niezłą czyli Kessen 3.


RE: Szukam gier/gry (nie prosimy tu o linki!) - Sandinista - 18-10-2011

Do Kessena dorzuciłbym jeszcze Romance of Three Kingdoms - kilka części wyszło na PS2.


RE: Szukam gier/gry (nie prosimy tu o linki!) - Mongrim - 19-10-2011

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź Smile
Sprawdzę na pewno gauntleta i summonera, obiły mi się już o uszy parę razy. Kessena III mam i katuje Wink
A o tej wędkarskiej wie coś ktoś może?



RE: Szukam gier/gry (nie prosimy tu o linki!) - Sylweq7a - 22-10-2011

Cześć.
Jaką platformówkę polecicie dla 5-latka?
Chodzi o to żeby można było sobie pobiegać po mapie, pozbierać "punkty" itd. ;]
Gram z usb bo laser padł więc prosiłbym o grę kompatybilną z OPL lub USBAdvence.

Ponawiam prośbę o grę FPS z trybem "jeden na jednego" - head-to-head
Pozdrawiam.


RE: Szukam gier/gry (nie prosimy tu o linki!) - Draco - 23-10-2011

Na pewno coś z serii Lego, poza tym polecałbym poszukać jakiejś gry na podstawie bajki którą Twój maluch lubi np Madagaskar, Iniemamocni, Gdzie jest Nemo, Potwory i Spółka, Tarzan, Rybki z ferajny. Są to proste gry ze znanymi dziecku postaciami więc zmniejsza się ryzyko że mu się gra nie spodoba. Jeśli natomiast chcesz spróbować zainteresować malucha czymś czego nie zna to spróbuj Jak, Jak and Dexter lub Crash Bandicoot.