PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Szukam gier/gry (nie prosimy tu o linki!) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Gry (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-gry)
+--- Dział: Game Corner (https://playstationforum.pl/forum-game-corner)
+--- Wątek: Szukam gier/gry (nie prosimy tu o linki!) (/thread-szukam-gier-gry-nie-prosimy-tu-o-linki)



RE: Szukam gier/gry - Sandinista - 30-01-2011

Jedyne co mi do głowy przychodzi to Spartan: Total Warrior - akcja podobnie jak w GoWie ma miejsce w starożytności, "potwory" głównie występują w formie bossów (m.in. Medusa, Minotaur czy Hydra), a tak to walczymy ze zwykłymi pachołkami. System rozwoju postaci opiera się o trzy statystyki energię, moc i bodajże czary. Wachlarz ciosów również jest spory. Ogólnie całkiem przyjemna gra, taki substytut Kratosa.


RE: Szukam gier/gry - Piterixos - 30-01-2011

Wiesz jedna gra może pasować do kilku gatunków...na przykład GoW 2 to ewidenty tytuł akcji, ponieważ...jest w nim akcjaBig Grin ale slasher pasuje również (bo się zażyna potworki) tak samo jak przygodówka (bo bohater przeżywa przygodę) oraz gra zręcznościowa (bo w końcu się tworzy kombosy wymagające zręczności, uniki itp. itd)


RE: Szukam gier/gry - Kratos - 30-01-2011

(27-01-2011, 18:01)ziomex00 napisał(a): Ja poszukuje gier dla 3/4 graczy.Typ gier mogą być różne (oprócz piłki nożnej i kosza bo to wiadomo)
z góry dzięki

Quake III: Revolution, gry z serii WWE Smackdown vs. Raw czy bijatyka Def Jam: Fight for New York.



(30-01-2011, 21:51)Piterixos napisał(a): Znajdzie się jakaś gra jak najbardziej podobna do GoW 1 lub GoW2Smile? Taka że idę kolesiem walczę z dużą ilością potworów i że jest rozwój postaci?

Oprócz wymienionego Spartana to przychodzi mi na myśl tylko seria Devil May Cry, choć to trochę inna bajka. Trudno porównywać God of War z czymkolwiek, nie bez kozery ta gra jest tak wyśmienita, bo jest jedyna w swoim rodzaju.


RE: Szukam gier/gry - drakon - 30-01-2011

Seria Devil May Cry Smile


RE: Szukam gier/gry - Piterixos - 30-01-2011

Heh no to chyba już gatunek wyczerpałem bo DMC (3) już mam:/ A Omnimusha Demon Siege? (chyba 3 część jest na PS2 no nie?)


RE: Szukam gier/gry - anemek - 31-01-2011

Możesz sprawdzić Gauntlet: Seven Sorrows, choć nie jestem pewien jak bardzo przypomina God of War'a...

Cytat:Scenariusz przedstawia czterech legendarnych herosów, którzy mieli dokonać egzekucji pewnego potężnego władcy. Niestety ich niebezpieczna misja nie powiodła się i za karę wszystkich awanturników przykuto do samotnego drzewa, żeby powoli umierali w niewyobrażalnych męczarniach. Szczęśliwie bohaterski kwartet został w tajemniczych okolicznościach oswobodzony, celem wyzwolenia swojego dotychczasowego kata z sideł opętania i zarazem uratowania fantastycznego świata przed nieuchronną zagładą.

Tradycyjnie w skład czwórki głównych postaci wchodzi krzepki wojownik, zwinny elf, mądry czarodziej i ponętna walkiria. Natomiast zabawa polega przeważnie na wyrzynaniu mnóstwa rozmaitych przeciwników w szeregu zróżnicowanych lokacji oraz zbieraniu po drodze przydatnych przedmiotów itd. Naturalnie obecne są typowe punkty doświadczenia, umożliwiające rozwijanie konkretnych umiejętności u danej osoby.

Ponadto autorzy przygotowali niespodziankę w formie dwóch dodatkowych herosów, jak również interesujący system zestawiania ataków kilku bohaterów w mordercze kombinacje. Oprócz standardowego trybu single-player istnieje także opcja rozgrywki multiplayer. Oczywiście trójwymiarowa oprawa wizualna stoi na wysokim poziomie, a wtóruje jej nastrojowa warstwa dźwiękowa.



RE: Szukam gier/gry - Piterixos - 31-01-2011

Ale tam steruje się jedną postacią z tej grupy czy wszystkimi? bo jeśli to drugie to chyba raczej odpada:/ Qurde chyba na serio Kratos miał rację że GoW był tak genialny że trudno znaleść grę do niego podobną...


RE: Szukam gier/gry - anemek - 31-01-2011

Szczerze? Nie mam pojęcia, bo nie grałem w nią. Ale wydaje mi się, że jedną, bo ciężko jest wyobrazić sobie to, że musisz kierować 4 postaciami na raz...


RE: Szukam gier/gry - Piterixos - 31-01-2011

No niby tak ale z drugiej strony jak by to miało wyglądać? Jedną postacią się steruje a pozostała trójka jest sterowana przez komputer albo stoi z boku i nas obserwuje? W opisie który podałeś było coś o atakach które wymagają zaangażowania dwóch postaci...zasadniczo z opisu wynikało by że tej grze najbliżej do jakiejś turowej zabijanki typu Drakensang albo Dungeon Siege na pieca:/


RE: Szukam gier/gry - anemek - 01-02-2011

Podejrzewam, że reszta była by sterowana przez komputer podobnie jak to jest np. w Killzone.