PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Jaka strzelanka najlepsza ?? - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Gry (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-gry)
+--- Dział: Archiwum (https://playstationforum.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Jaka strzelanka najlepsza ?? (/thread-jaka-strzelanka-najlepsza)

Strony: 1 2 3


Jaka strzelanka najlepsza ?? - Jaro - 22-05-2010

Witam. Może był taki temat, ale takiego nie znalazłem. Więc zastanawiam się jaką grę wybrać. Killzone,Black czy Call Of Duty, a może jakaś inna dobra gra FPS ?? Chodzi mi o to żeby było jak najwięcej rodzai broni. Z doświadczenia jaką grę byście mi polecili ??


RE: Jaka strzelanka najlepsza ?? - citek123 - 22-05-2010

w takiej kolejności i pod każdym względem Black ,następnie znacznie dłuższy i więcej broni Killzone a na samym końcu Call Of Duty to zależy jaka cześć ale i tak każda gorsza od tych dwóch


RE: Jaka strzelanka najlepsza ?? - Kiirama - 22-05-2010

Polecam Urban Chaos: Riot Response, a jeśli lubisz wartką akcję bez przerwy i nie przeszkadzają ci fantastyczne realia z wampirami na czele - Darkwatch.

Osobiście Black odradzam. Zawiodłem się na całej linii. No, może nie zawiodłem, bo tak przypuszczałem że wszystkie te zachwyty tłumów w internecie nie mają bardziej konkretnego podparcia, jak po prostu masa fajnych broni, trochę wybuchów i bezmyślnego "szczelania" do wszystkiego co się rusza. Jak dla mnie 0 klimatu, nuda i zdecydowanie za mało innowacji.
Ot, klasyczny shooter jakich na PC wiele (kilka pełnych wersji dołączonych do gazet na pc bardziej mnie wciągnęło). Za niepodważalny plus uznaję naprawdę udaną oprawę wizualną, z dużym naciskiem na efekty. Muzyka też niczego sobie. Rozgrywka rzeczywiście odstresowuje, przyjemnie czasem sobie tak pobiegać i postrzelać. Niestety - zwykle po 10 minutach takiego "shoot&run" mi się odechciewa... Fabuła płyciutka i odgrzewana (każdy kto oglądał za dziecka filmy akcji zna ten motyw z więzieniem - chociażby z serii o Snake'u Plisskenie, Johna Carpentera), AI czasami kuleje... Ogólnie nie polecam.

Nie wiem jak z Killzone, ale w Call of Duty grałem na PC w 1 i 2 część i jeśli lubisz tematykę wojenną, powinno ci wystarczyć.


RE: Jaka strzelanka najlepsza ?? - Outsider - 22-05-2010

Ja jak kolega wyżej, odradzam Black'a. Bardzo irytuje wytrzymałość wrogów. Oprawa a/v jest piękna, ale ja grałem 2 misje w ciągu 2 godzin! Bardzo spodobał mi się CoD 3 i Battlefield 2: Modern Combat. Te Ci polecam. Smile


RE: Jaka strzelanka najlepsza ?? - Draco - 23-05-2010

Ja również jak koledzy zdecydowanie odradzam Black, tragiczne sterowanie, wytrzymałość wrogów, denerwujący system zapisów gry gdzie nieraz możesz zrobić save'a dopiero po godzinie lub dwóch nieraz bardzo trudnego grania, a jak zginiesz tuż przed końcem poziomu to nie ma przebacz i zaczynasz od początku czyli tam gdzie byłeś godzinę wcześniej, bardzo męcząca gra.

Co do Killzone to bardzo w porządku gra, bardzo dobre sterowanie, dosyć ciekawa fabuła, ogólnie bardzo przyjemna gra.

Call of Duty to bardzo dobra pozycja, jeśli spodobały Ci się części na kompa to na pewno podejdą Ci wersje konsolowe. Pamiętaj że poszczególne części Call of Duty na konsole nie są portami tych gier z PC, więc grając w część 2 na konsoli możesz
spodziewać się zupełnie innych misji niż na PC. Z serii Call of Duty na konsole szczególnie polecam część 3, przede wszystkim z dwóch powodów:
1. Gra nigdy nie ukazała się na PC, co było w tamtych czasach powodem do głośnego zgrzytania zębami właścicieli blaszaków.
2. Kampania Polakami, jak dotąd jedyna kampania z naszymi rodakami w grach z serii Call of Duty i Medal of Honor

Oprócz wymienionych przez Ciebie tytułów szczególnie polecam grę Timesplitters: Future Perfect. Moim zdaniem najlepszy shooter na PS2 w dodatku z niezłym jajem Smile . Świetna fabuła będąca połączeniem Powrotu do przyszłości ze wszystkimi innymi gatunkami filmów, świetne gagi, ciekawe rozwiązania fabularne do tego według mnie najlepsze sterowanie z jakim się spotkałem w FPP na PS2 oraz miła dla oka grafika. Future Perfect jest 3 częścią serii Timesplitters ale zdecydowanie polecam Ci zacząć właśnie od tej części. Fabuła nie jest bezpośrednio związana z poprzednimi grami z tej serii.


RE: Jaka strzelanka najlepsza ?? - MORFEUSZ - 24-05-2010

Czy wy do reszty powariowaliście? Ja ci bardzo polecam Black'a, a zacznę od tego:
ZALETY
1.- Zaje***ta grafika (jak na gry na ps2)
2.- Zaje***te efekty np. wybuchy rozwalanie drzwi z shootgun'a odlatujące
cegły z budynków itd.
3.- Wada i zaleta jednocześnie: niektóre misje trwają nawet po 4h
4.- Sztuczne IQ wrogów jest nawet wysokie, bo też się potrafią chować,
zachodzić od tyłu itd.
5.- Zacinanie broni np: jak dostałem serie w m16 to przestał działać
6.- Dźwięki, odgłosy naszej postaci są słyszane przez wrogów np: jak
przeładujemy karabin w jaskini, to nie dość, że pójdą niezłe efekty, to
nie ma szansy, żeby nas nie usłyszeli.
7.- Gdy przeładowujemy karabin, to nasza postać patrzy na karabin, a wtedy
całe otoczenie robi się zamazane.

WADY
1.- Trzeba oglądać filmik przed zaczęciem misji, bo nie da się go wyłączyć
2.- cała fabuła jest trochę nudna, ale fajnie się gra

▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼
CITEK, MAM PROŚBĘ, JA NIC DO CIEBIE NIE MAM, JESTEŚ SPOKO, ALE WEŚ ZMIEŃ AWATAR, BO NA FORUM MOGĄ BYĆ DZIECI.
▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲


RE: Jaka strzelanka najlepsza ?? - citek123 - 24-05-2010

też zaskoczony byłem że komuś się black nie podoba jak ktoś nie umie się padem poruszać to mu nigdy sterowanie wygodne nie będzie.gra we wszystkich rankingach zwłaszcza redakcyjnych otrzymywała największe noty a od graczy już nie wspomnę najlepiej zagraj sam.
no może i tak zrobię z avatarem ale muszę coś sensownego znaleźć wieczorem zmienię.


RE: Jaka strzelanka najlepsza ?? - Draco - 24-05-2010

Sęk w tym że gra właśnie ma się podobać graczom a nie mieć wysokie miejsce w rankingach. Co do sterowania to w żadnej innej strzelaninie na PS2 nie mam z tym problemu, owszem uważam że nie ma nic lepszego od kombinacji klawiatura + mysz ale jakoś nie rwę się do kupowania przejściówek do podłączenia takie osprzętu do PS2. Zauważyłem że gry na konsole mają dużo niższy poziom trudności niż odpowiedniki na PC, więc padem gra się wyśmienicie i bez większych stresów.

Przyznam że Black graficznie wygląda niesamowicie szczególnie biorąc pod uwagę że to gra na czarnulkę jednak w świetle systemu sterowania który został zaimplementowany do tej gry, granie dla samych fajerwerków graficznych jest najzwyczajniej w świecie męczące.

Podsumowując Black to gra efekciarska, w której non stop coś wybucha, błyska rozpada się itd jednak przyjemność grania w nią niszczy tragiczne sterowanie i słaba fabuła. Powiedzmy że Black jest jak wiejska dyskoteka z zewnątrz gra i tańczy a treści w tym żadnej.

EDIT: Jeżeli masz ochotę dowiedzieć się więcej o Blacku obejrzyj sobie tą recenzje, moim zdaniem bardzo obiektywna, a oglądając w HD zobaczysz jak ta gra wygląda. http://www.youtube.com/watch?v=d-5_84JsjxE Jeżeli spodobała by Ci się tak że chciałbyś ją kupić to przed zakupem zagraj sobie chociaż pół godziny jak tylko będziesz mógł.

EDIT2: Jak już dałem link do recenzji Blacka to masz tu jeszcze do pozostałych gier:

Killzone: http://www.youtube.com/watch?v=mUXjhSQOlUc
Call of Duty 3: http://www.youtube.com/watch?v=qvmuKA7Sr5g niestety wersja na X360 ale warto obejrzeć

Przy okazji polecam recenzje Classic Game Room HD, they all are AWSOME Smile


RE: Jaka strzelanka najlepsza ?? - Harlok - 20-07-2010

Najlepsza moim zdaniem to Time Crisis jest fanem arcade na tą grę wydałem 20zł żeby grać na automacie kiedyś posiadałem na PSX TC3.


RE: Jaka strzelanka najlepsza ?? - Rey619 - 23-07-2010

Co macie do Blacka gra jest spoko fajną grą też jest Made Man,a jak chcesz coś z Cod-ów bierz 3 albo big red one