PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Tutoriale (https://playstationforum.pl/forum-tutoriale)
+--- Wątek: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! (/thread-instalacja-fmcb-czyli-odpalanie-kopii-bez-swap-magic)



Odp: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - dragon1493 - 03-06-2014

Jak byś sam poszukał to byś wszystko znalazł, wchodziłem przez ten link i 3 wyszukany link to było właśnie FMCB z programami, widać że czekasz aż Ci ktoś da dokładny link do downloadu, bo szukać nie potrafisz, a co dopiero wgrać te programy do FMCB...


RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - XuX98 - 06-06-2014

Witam! Właśnie kupiłem PS2 i chciałbym je przerobić.Jednak nie wiem jakim sposobem ponieważ:
1)Nie znam nikogo kto miałby przerobione PS2
2)Nie biorę pod uwagę płacenia za to(kupowanie swap na allegro,płacić komuś za przerobienie)
3)Nie mam również zamiaru grzebać w konsoli np lutować chip(mógłbym coś uszkodzić)
Jest jakiś inny sposób?Może to być z patchowaniem gier ważne żeby czytał pirackie gry z PS1
Pierwszego tematu nie ogarniam a dokładniej jak zainstalować ESR i FMCB.


RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - Kratos - 06-06-2014

No to na piratach nie pograsz. Najbardziej rozsądnym wyjściem jest wysłać swoją kartę chociażby komuś z forum (w Bazarze masz stosowny temat) i w cenie 10 zł za przesyłkę będziesz miał FMCB, a potem już prosta droga do odtwarzania piratów z PS1 na PS2 według tego sposobu.


RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - JaDCorbeN - 06-06-2014

XuX98 napisał(a):Nie biorę pod uwagę płacenia za to(kupowanie swap na allegro,płacić komuś za przerobienie)
Czyli taki sponsoring Ci się marzy Smile To nie te forum w takim razie tu zajmujemy się na poważnie pomocą.

A w temacie bazarowym może akurat ktoś będzie z Twojej okolicy.


Odp: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - dragon1493 - 06-06-2014

Odpalanie kopii gier PS1 na PS2 przez FMCB to nie takie proste. Potrzebujesz zalozyc blokady na czujniki (blokady od swap magic) oraz potrzebujesz jeszcze 1 oryginalna gre z PS1 najlepiej demowke cala zapelniona (im wyzsze TOC to wiecej gier PS1 zadziala).

Do odpalania kopii gier z PS1 najlepsza opcja bylo by zainwestowanie w Swap Magic lub Chip w innym wypadku (FMCB) troche sie nameczysz zanim uruchomisz ktora kolwiek gre z PS1 Tongue


RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - Kratos - 06-06-2014

Ze Swapem jest tak samo jak z FMCB w przypadku odpalania kopii z PS1, a chip oczywiście najlepszy pod tym kątem, ale i najdroższy.


Odp: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - dragon1493 - 06-06-2014

Ze swap magic raczej nie jest tak zle, musze dzisiaj sprawdzic Tongue

Mam swapa 3.8 i plytki CD i DVD, one chyba sa juz tloczone z najwyzszym TOC, tak zeby wszystkie gry chodzily.


RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - Kratos - 06-06-2014

Ale to nie jest takie proste, że włożysz płytę CD i odpalisz pirata PS1 potem. To tak nie działa niestety Wink Płyty Swap służą do gier wydanych tylko na PS2.


Odp: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - dragon1493 - 06-06-2014

Okej rozumie ale i tak to dzisiaj sprawdze bo mam troche gier na PS1, zobaczymy jakie beda efekty Big Grin


RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - XuX98 - 06-06-2014

Skoro nie da się za darmo to jaki sposób będzie najtańszy,na bazarze nie ma nikogo.odemnie.Może kupienie karty pamięci z fmcb na allegro?W moim mieście znalazłem najtaniej przerabianie za 40zł.Dodam że mam 1 orginalną gre na ps1

Wysłane z Ace 2