PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Tutoriale (https://playstationforum.pl/forum-tutoriale)
+--- Wątek: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! (/thread-instalacja-fmcb-czyli-odpalanie-kopii-bez-swap-magic)



RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - Luniopl - 20-02-2014

Witam
Pozwolę sobie odgrzać tego kotleta...
Kupiłem dziecku od znajomego PS2 slim wersja 7xxxx
W pakiecie dostałem konsolę, pady, kartę 8mb, gry...niestety same kopie:/ oraz 2 wytarte już płyty swap magic dvd (3,3 oraz 3,8) oraz działające CD (wersje te same).
Wziąłem się za czytanie zarówno tego tutoriala jak i wielu innych i poczyniłem progres w działaniu jednak w dalszym ciągu nie działa jak powinno.
1) Link z ostatniego postu nie działa więc prosił bym o zamieszczenie gdzieś paczki z potrzebnymi plikami ( ja zrobiłem zrzutkę, bo nigdzie nie mogłem znaleźć spójnej całości i może w tym problem).
2) Na czym polega problem...
Wrzuciłem pliki na pendrive, odpaliłem swap cd 3.8, następnie dostałem się na owy pendrive i uruchomiłem instalację, format karty z instalatora, następnie multiinstalacja...wszystko pięknie się kopiuje.
Resetuje urządzenie i uruchamia się FMCB (o ile nie włożę żadnej płyty).
Gdzie popełniam błąd?
Dodam że jak odpalam FMCB bez płyty, następnie wkładam płytę i chcę skorzystać z opcji Start disk czy coś takiego to FMCB się resetuje, a płytka nawet nie robi jednego obrotu Tongue ani drgnie.
Natomiast kiedy wkładam płyty które działały znajomemu za pomocą swap magic widnieje logo FMCB, następnie menu przez dosłownie sekundę po czym znika i startuje program już PSa oraz prośba o włożenie kompatybilnej płyty z PS2.


RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - cbool1995 - 20-02-2014

Bo gry przed nagraniem pod FMCB muszą być spatchowane programem ESR disc patcher. Gry które masz do FMCB się nie nadają.


RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - Luniopl - 20-02-2014

AAAAA...czyli wszystko jasneTongue
Rozumiem że wystarczy zrobić kopię płyty na pc...następnie wykonać patch pliku iso i nagrać na nową płytkę i powinno hulać?


RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - Kratos - 20-02-2014

Ta jest. Jak nie podołasz to niżej masz ściągawkę:

https://www.playstationforum.pl/showthread.php?tid=4418


RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - Luniopl - 20-02-2014

Bez przesady...komputery to dla mnie dzień powszedni, ps2 mam od wczorajszej nocy Tongue


Odp: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - Falko14 - 20-02-2014

Nie instaluj multi install tylko zajmuje więcej miejsca na karcie.

Wysłane z Playstation 2 za pomocą tapatalk


RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - Luniopl - 20-02-2014

Właśnie...fajnie że wspomniałeś, miałem o to zapytać.
Wyczytałem gdzieś że multi wspiera wszystkie konsole natomiast normal tylko 3xxxx i jakieś pojedyńcze modele(chyba że tyczyło się to jakiejś starej wersji.)


RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - Kratos - 20-02-2014

Upraszczając to jeżeli będziesz używał karty wyłącznie na konsoli, na której instalujesz FMCB to wybierz normal, bo wolnego miejsca nigdy za wiele.


RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - Luniopl - 20-02-2014

Dzięki za pomoc...jak by coś poszło nie tak to będę pytał.


RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - maroo - 12-03-2014

Siemka ja mam takie pytanko. Posiadam konsole ps2 slim wersja 79003. Jest ona nie przerobiona a chcial bym grac w nagrane gry z neta a nie mam kasy na przerobienie. :-D . Mam takie pytanie. Czy jest jakas mozliwosc zainstalowania z plyty FreeMcBoot jak wypale obraz ? Czy tez jest potrzebny swap magic. ? Bo zadnego kolegi nie mam ktory posiada przerobiona konsole. Dzisiaj sciagnalem i wypalilem program ELF-PACK R8b na plyte dvd+r z predkoscia 4x i fajnie poszlo ale wyskakuje mi komunikat " Play halted due to malfunction" i nie wiem o co chodzi. Prosil bym o szybka odpowiedz. Dzieki i pozdro:-D