PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Tutoriale (https://playstationforum.pl/forum-tutoriale)
+--- Wątek: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! (/thread-instalacja-fmcb-czyli-odpalanie-kopii-bez-swap-magic)



RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - drakon - 15-09-2011

Napisał, że nie działa.
Instalujesz wersję normal czy multi?


RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - Gana - 15-09-2011

Obie wersje instalowałem,nie moja karta nie działa u kolegi


RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - Draco - 15-09-2011

Jeżeli Twoja karta nie działa u kolegi to znaczy że z jakiś powodów jego wersja konsoli nie przyjmuje FMCB


RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - Gana - 15-09-2011

no wlasnie ale dlaczego skoro wymienilem model moze ten data code 0A


RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - Draco - 15-09-2011

Ponieważ to nie data code determinuje czy FMCB zadziała tylko wersja BIOSu konsoli którą da się sprawdzić tylko uLaunchELFem czyli notabene musimy przerobić konsolę Swap Magic'em, chipem lub FMCB żeby uruchomić uLELF'a więc najprościej wsadzić kartę z działającym na 100% FMCB i sprawdzić czy zadziała. Data Code jest tylko taką wskazówką że konsole do 8D przeważnie i podkreślam to "przeważnie" ma BIOS poniżej 2.20 który pozwala na uruchomienie FMCB.

Jak sprawdzić jaki konsola ma BIOS?

Odpowiedź w tym temacie: https://www.playstationforum.pl/t-jak-chcesz-poznac-rok-produkcji-swojej-ps2-to-poczytaj


RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - RaFi - 30-09-2011

Witam, zamierzam w tym tyg. zamówić FreeMCBoota, nie mam znajomych z pirackimi PS2, więc muszę to zrobić przez allegro LINK i kupić gotowca. I mam w związku z tym parę pytań:

1. Mam konsole 79004 8D, czy odpali mi na niej FreeMCboota z karty z z linku?
2. Co oprócz tej karty będę potrzebował, jeżeli nie miałem wcześniej styczności z żadnymi przeróbkami ?
3. Czy pójdą mi na tej przeróbce wszystkie gry?
4. Czy jest jakieś ryzyko zepsucia konsoli lub zużycia lasera jeżeli będę grał z pendrive?
5. Czy będę musiał jakoś patchować gry, przed skopiowaniem na pendrive'a?
6. Czy do instalacji freemcboota z tą kartą kupioną potrzebny będzie swap magic lub chip?

Z góry dziękuję za odpowiedź.





RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - Kraszu - 30-09-2011

RaFi

1. Jeśli masz konsolę PAL to ta karta będzie ci działała.
2. Nic nie będziesz potrzebował. Karta z wgranym Free Mcboot to samowystarczalna przeróbka.
3. Nie pójdą ci wszystkie gry bez wyjątku. Jest to jednak problem znikomy bo pojdzie ci ponad 99% gier.
4. Nie ma możliwości popsuć konsoli grając z pendrive, a już napewno nie popsujesz lasera, który jest w tym przypadku "bezrobotny". Wadą tej metody jest kompatybilność (sporo gier ci nie pójdzie grając z pendrive, albo będą się przycinać/długo ładować itp...
5. Uparłeś się na grę z pendrive chybaSmile Graj normalnie z płyt. Ale jeśli już tak bardzo chcesz to poczytaj chociażby to forum. Napewno znajdziesz temat jak poprawnie odpalić grę z pendrive.
6. Nic nie potrzebujesz bo to już jest gotowiec. Wkładasz kartę do slotu konsoli, wkładasz odpowiednio nagraną płytkę i cieszysz się jakąś dobrą gierką na swojej czarnuli.

P.S Free Mcboot to bardzo dobry wybór. Jednak karta 64mb to podróbka. Jeśli masz możliwość to kup kartę Sony 8mb z wgranym free mcboot - to praktycznie gwarancja niezawodności.


RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - RaFi - 30-09-2011

http://allegro.pl/oryginal-sony-64mb-free-mcboot-pl-przerobka-i1836954144.html a czy z tą kartą nie powinno być żadnych problemów?


RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - Kraszu - 30-09-2011

Kurcze teraz to zgłupiałem... Ciekawego fanta zapodałeś w tym linku. Do tej pory nie spotkałem się z oryginalną kartą Sony do ps2 o pojemności 64mb. Oryginalne zawsze miały pojemność 8mb.

Ale pomijając powyższe. Karta 64mb będzie ci chodziła tylko jest spore prawdopodobieństwo, że pojawią się później mniejsze lub większe problemy. Sam swoją konsolkę kupiłem pierwotnie z kartą 64mb i grałem jakiś czas, w międzyczasie nabyłem oryginał 8mb i tego się trzymam. Na 64mb pojawiły się bowiem problemy z zapisywaniem w grze "Black" (a jak mordercze są misje w tej grze, wie ten kto grał... nie wytrzymywałem nerwowo w obawie że nie za save;uje skończonej misji). Jednak 64mb działa do tej pory i trzymam na niej niektóre archiwalne save;y


RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - rifek4 - 11-11-2011

Jest możliwość dodania własnych programów do instalki FreeMCBoot? Żeby przy instalacji FMCB one się zainstalowały? Oczywiście byłby to już zmodyfikowany config FMCB z dodanymi tymi programami itd Wink