PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Tutoriale (https://playstationforum.pl/forum-tutoriale)
+--- Wątek: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! (/thread-instalacja-fmcb-czyli-odpalanie-kopii-bez-swap-magic)



RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - Bart - 04-06-2011

Nie ma za co.

Nastepnym razem nie pisz postapod postem. Wink


RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - STIFLER - 27-07-2011

Siema.
Zainstalowałem sobie fmcb na moją ps2 fat ( od razu napisze, że fmcb wgrywałem x razy, takze laikiem nie jestem i nie jest to pierwsza konsola na ktorej instaluje to ) i wszystko ok. Jednak gdy chce odpalic gre ( wczesniej patchowana ) ZONK. Gra sie nie odpala, probawlem z 2 grami, wgrywalem rozne paczki na karte, zmienialem karty i za kazdym razem to samo.

Ps. Karta zawsze oryginalna sony 8mb


RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - soob - 27-07-2011

Robię tak jak w opisie i nie coś mi nie wychodzi Smile Uzywam PenDrive'a zamiast CD Smile

Nie bardzo wiem jakie pliki mam grać na PD i w jakich folderach Smile

[Obrazek: 77690631.jpg]
Screen z PD Smile

Może ktoś dokładniej napisać - bd wdzięczny Smile


RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - Bart - 28-07-2011

(27-07-2011, 18:37)STIFLER napisał(a): Siema.
Zainstalowałem sobie fmcb na moją ps2 fat ( od razu napisze, że fmcb wgrywałem x razy, takze laikiem nie jestem i nie jest to pierwsza konsola na ktorej instaluje to ) i wszystko ok. Jednak gdy chce odpalic gre ( wczesniej patchowana ) ZONK. Gra sie nie odpala, probawlem z 2 grami, wgrywalem rozne paczki na karte, zmienialem karty i za kazdym razem to samo.

Ps. Karta zawsze oryginalna sony 8mb


Sformatuj karte przed instalacja.

(27-07-2011, 21:38)soob napisał(a): Robię tak jak w opisie i nie coś mi nie wychodzi Smile Uzywam PenDrive'a zamiast CD Smile
Może ktoś dokładniej napisać - bd wdzięczny Smile

Jak odpalisz juz konsole, to wchodzisz do ULELF i potem do mass, nastepnie szukasz plisku FREE_MCBOOT.ELF i "klikasz" na niego. Odlapa Ci sie instalator zamieniasz karty. Nieprzerobiona do pierwszego slotu.
formatujesz ja, a potem Install i koniec.



RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - drakon - 28-07-2011

(27-07-2011, 18:37)STIFLER napisał(a): Gra sie nie odpala, probawlem z 2 grami, wgrywalem rozne paczki na karte, zmienialem karty i za kazdym razem to samo.

Więcej informacji. "Gra nie odpala" to trochę za mało. Jak się zachowuje, jaka płyta, z jaką prędkością nagrywasz, w jakim stanie jest laser, jakie to gry?


RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - STIFLER - 28-07-2011

To, że trzeba sformatować kartę to wiem. Laser możliwe, że leciwy jednak porysowanego oryginała czyta bez problemu. Płyta to Verbatim i TDK, gry to BLACK i FIFA 11. Nagrywam z prędkością x4.

Ps2 zachowuje się tak wkładam płytę, właczam ESR i czarno, i nic się nie dzieje


RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - Bart - 28-07-2011

Nagraj x8. Verbatim-

Ale jak chodzi laser jak ja wlaczasz? Cos tyka?


RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - STIFLER - 28-07-2011

Tyka - ale przy oryginałach też tak tyka. Dodam jeszcze, że płyta to DVD-R


RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - soob - 28-07-2011

Cytat:Jak odpalisz juz konsole, to wchodzisz do ULELF i potem do mass, nastepnie szukasz plisku FREE_MCBOOT.ELF i "klikasz" na niego. Odlapa Ci sie instalator zamieniasz karty. Nieprzerobiona do pierwszego slotu.
formatujesz ja, a potem Install i koniec
Nie rozumiem. Co to jest ULELF? U mnie się nic nie włącza - tylko widać karte w browserze, a jak wlacze swapa to tylko normalne okno swapa Sad


Problem z FMCB 1.8 i PS2 SCPH-39003 - jezzman - 01-08-2011

witam.

Może ten temat był już poruszany na tym forum ale prosze o pomoc.

Mam konsole ps2 fat model SCPH-39003 i gdy ściągam gry torrentów i jak je spatchuje programem ESR Disc Patcher potem nagram grę przez program Alcochol 120% lub ImgBurn w prędkości 4x to jak odpalam gre na PS2 to się długo ładuje i potem gra sie tnie albo wcale czyli czarny ekran i nic dalej. Prosze o pomoc.

Pozdrawiam.