PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Tutoriale (https://playstationforum.pl/forum-tutoriale)
+--- Wątek: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! (/thread-instalacja-fmcb-czyli-odpalanie-kopii-bez-swap-magic)



RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - drakon - 21-10-2010

Spróbuj z innym piratem z prędkością 8x na płycie VERBATIM DVD-.


RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - kwaczy - 21-10-2010

no nagralem 3 plyty z oryginalow 4x i caly czas to samo pozycze kopie od kupla zrobie patcha i zobaczymy


RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - kuzyn007 - 26-11-2010

Witam,
Czy aktualnie jest możliwość zastosowania FMCB w każdej wersji konsoli PS2 SLIM kupionej w sklepie? Czy też jedyne najnowsze modele jakie są kompatybilne z tym programem to SCPH-90004 z dopiskiem 8A lub 8B? Nie udało mi się znaleźć wzmianki o modelach na oficjalnej stronie FMCB.

Rozumiem, że FMCB jest najlepszym rozwiązaniem na odczyt każdej płytki przez konsole.


RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - drakon - 26-11-2010

(26-11-2010, 01:24)kuzyn007 napisał(a): Witam,
Czy aktualnie jest możliwość zastosowania FMCB w każdej wersji konsoli PS2 SLIM kupionej w sklepie?

Nie, nie ma. Tylko 8a i 8b.

(26-11-2010, 01:24)kuzyn007 napisał(a): Rozumiem, że FMCB jest najlepszym rozwiązaniem na odczyt każdej płytki przez konsole.

Najlepszym rozwiązaniem jest kupno normalnych gier. Niekradzionych Smile.


RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - Jujo480 - 05-12-2010

Zapytam tu bo gdzie indziej nikt mi pewnie nie odpowie.

Czy jest możliwość instalacji FMCB na PS2 slim SCPH 90004 ?


RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - Bart - 05-12-2010

Zależy jaki model.


RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - Smigol95 - 12-12-2010

cześć, od kilku dni juz probuje zainstalwac tego free mc boota, w koncu ktos polecil mi ten tutorial. Postepowalem wg intsrukcji , zrobilem wszystko co trzeba [nie mowiac o formacie mc z prawie 90% RE iv] i wszystko pieknie ladnie do momentu naciskania tych L1, R2 zeby uruchomiac ten ESR I SMS, u mnie to po prostu nie dziala i tak jest na normal i multi version ;( jestem juz kompletnie zalamany, zawsze uzywalem swap magica tylko ze mi sie pare dni temu porysal i h** ... kilka razy instalowalem tego free mc boota, klapki mam wszystko dziala instaluje sie bez bledow ale te skroty ktore mam nacisną jak pojawia sie znaczek free mc bota nie dzialają... Prosze o pomoc bo naprawde jestem juz zalamany a chcialbym sobie w cos pograc bo mam duzo gier, wczesniej mialem tego bota i patchowalem gry tym programem ale jak sie wlaczaly to tylko plyta chodzila i czarny ekran byl ;/


RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - Bart - 12-12-2010

Zaraz ściągnę ,to Ci napiszę. Pobrałeś link z FMCB z tutka Cukra?


Wejdź, jak już pobierzesz: FMCB1.8b-->Nowy Folder-->Nowy Folder -->INSTALL-->readme.txt

Prawidłowo powinno to wyglądać tak:

Kod:
4 ELFS files can be placed in this folder (/INSTALL) :
BOOT.ELF (uLaunchELF, Press R1 at boot to launch it)
ESR.ELF (Press R2)
HDLOADER.ELF (Press L1)
SMS.ELF (Press L2)
Press Start to run FMCB Configurator.

They will be copied to "mc0:/BOOT" folder by installer, and linked
in browser menu.
Additional elf files in INSTALL folder will be copied to "mc0:/BOOT"
APPS folder can be filled with files, they will be copied to "mc0:/APPS"


- Optional "DVDELF.BIN" must be placed in "INJECT" folder.
- Custom "EMBED.ELF" must be placed in "INJECT" folder.
- Custom FREEMCB.CNF must be placed in "FMCB_CFG" folder.
- Additional eXtended modules must be placed in "MODULES" folder.
- If you want to replace Free McBoot configurator ("FMCB_CFG.ELF"),
it must be placed in "FMCB_CFG" folder.

Zwróć uwagę na pierwszą część, czyli :

Kod:
4 ELFS files can be placed in this folder (/INSTALL) :
BOOT.ELF (uLaunchELF, Press R1 at boot to launch it)
ESR.ELF (Press R2)
HDLOADER.ELF (Press L1)
SMS.ELF (Press L2)
Press Start to run FMCB Configurator.
Masz takie coś?


RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - adasq - 17-12-2010

Witam. Mam problem z tym sposobem podmiany gry z PSone na cd z programami. Podmieniam w odpowiednim momencie bo piraty w ten sposób uruchamiam. Czy mógłby ktoś umieścić tu obraz płyty cd która da się zamienić i będzie działała?

Proszę o szybką odpowiedz bo już za dużo płyt zmarnowałem.


RE: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - wisniarafal8 - 17-12-2010

(17-12-2010, 11:38)adasq napisał(a): Witam. Mam problem z tym sposobem podmiany gry na PSone na cd z programami. Podmieniam w odpowiednim momencie bo piraty w ten sposób uruchamiam. Czy mógłby ktoś umieścić tu obraz płyty cd która da się zamienić i będzie działała?

Proszę o szybką odpowiedz bo już za dużo płyt zmarnowałem.

To jest forum o PS2 a nie o PSone.