PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Tutoriale (https://playstationforum.pl/forum-tutoriale)
+--- Wątek: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! (/thread-instalacja-fmcb-czyli-odpalanie-kopii-bez-swap-magic)



RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - Realinho - 03-06-2010

nie,ale bez zaślepek nie zagrasz.


RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - sliwa43211234 - 03-06-2010

mam 2 zaślepki ale nic mi z pendrive czytac nie chce nie wiem dlaczego ;-/


RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - mirrra - 03-06-2010

Nie każdy PD jest kompatybilny z Ps2 spróbuj innego


RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - DembolMaster - 30-06-2010

Zazwyczaj KINGSTONY są kompatybilne


RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - krecik - 12-07-2010

Siema.

Mam kilka pytań:

1. Czy Free Mc Boot działa na najnowszej konsoli? Ma tę 90004 i z tyłu jeszcze mam 8A.
2. Jeżeli wezmę swoją kartę pamięci do kumpla, który ma wrzuconego chipa, to Mc Boot będzie działał na mojej konsoli?
3. Czy zamiast tych wszystkich kombinacji opłaca się kupić nieoryginalną kartę pamięci 64 mb z Mc Bootem za 30 zł? ;p


RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - Kudłaty - 13-07-2010

(30-06-2010, 11:10)DembolMaster napisał(a): Zazwyczaj KINGSTONY są kompatybilne

Podkreślam "zazwyczaj". Mojego Kinstona 8gb nie czyta, 2gb czyta i czytnik kart pamięci czyta

(12-07-2010, 17:32)krecik napisał(a): Siema.

Mam kilka pytań:

1. Czy Free Mc Boot działa na najnowszej konsoli? Ma tę 90004 i z tyłu jeszcze mam 8A. Cytat z aukcji, do której link podałem niżej: ,, W związku z pytaniami o model scph-90004 (konsole obecnie sprzedawane w sklepach) fmcb działa tylko z wersjami oznaczonymi jako 8a i 8b. ''
http://allegro.pl/item1129676004_super_przerobka_ps2_free_mc_boot_pl_gwarancja.html


2. Jeżeli wezmę swoją kartę pamięci do kumpla, który ma wrzuconego chipa, to Mc Boot będzie działał na mojej konsoli?
Będzie działał. Nie ważne czy wgra ci MCBOOTa mając chipa, swapa, czy też MCBOOTa

3. Czy zamiast tych wszystkich kombinacji opłaca się kupić nieoryginalną kartę pamięci 64 mb z Mc Bootem za 30 zł? ;p
Nigdy nie miałem nieoryginalnej karty, ale słyszałem, że stwarzają dużo problemów. Gubią save'y, tworzą Corrupted data, albo się formatują same



RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - drakon - 14-07-2010

1. Na niektórych modelach 8c też działa, zależy od płyty głównej.
2. Niech zapoda "multi version install"
3. Nie


RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - Banas - 20-07-2010

Trochę nie zrozumiałem tego poradnika i mam pytania.

Mając dostęp do konsoli z mod chipem muszę mieć na płycie uelfa (tego plejowskeigo totalcomandera) i na pendrajvie FMCB którego skopiuje na swoją memorkę tak?

Czy muszę odrazu u kumpla instalować fmcb czy mogę tylko wrzucić wszystkie pliki które ściągam z 1szego postu jako fmcb i potem u siebie instaluje?

Czy np, na modchipie nie muszę bootować uelfa z płyty tylko bezpośrednio wrzucam pendrajva, hmm tylko jak potem skopiuje na karte?

Czy może mógłby ktoś napisać dla laika jak najprościej zrobić to na czyjejś konsoli z modchipem zeby wgrać na swoją memorkę?


Aha i jeszcze jedno pytanie. Czy jak wgram fmcb na karte to czy potem savy normalnie będzie zapisywać na niej? A jakbym dokupił 2 karte 8 mb sony to w który slot co bym musiał wkładać?


RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - Kudłaty - 20-07-2010

(20-07-2010, 11:44)Banas napisał(a): Trochę nie zrozumiałem tego poradnika i mam pytania.

Mając dostęp do konsoli z mod chipem muszę mieć na płycie uelfa (tego plejowskeigo totalcomandera) i na pendrajvie FMCB którego skopiuje na swoją memorkę tak?
tak

Czy muszę odrazu u kumpla instalować fmcb czy mogę tylko wrzucić wszystkie pliki które ściągam z 1szego postu jako fmcb i potem u siebie instaluje?
nie musisz, ale ja bym tak zrobił, to jest 1 minuta, kopiujesz pliki i dajesz multi version install i gotowe

Czy np, na modchipie nie muszę bootować uelfa z płyty tylko bezpośrednio wrzucam pendrajva, hmm tylko jak potem skopiuje na karte?
musisz bootować ulelfa

Czy może mógłby ktoś napisać dla laika jak najprościej zrobić to na czyjejś konsoli z modchipem zeby wgrać na swoją memorkę?
odpalasz ulelfa, kopiujesz fmcb na karte, restartujesz, instalujesz, restartujesz, wyciagasz pendrive, restartujesz, gotwe


Aha i jeszcze jedno pytanie. Czy jak wgram fmcb na karte to czy potem savy normalnie będzie zapisywać na niej? A jakbym dokupił 2 karte 8 mb sony to w który slot co bym musiał wkładać?
będzie się normalnie saveować, co do slotu to bez znaczenia



RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - Banas - 20-07-2010

Dzięki, to wtedy potrzebuje: Ulelfa na dvd, fmcb na penie i swoją memorkę. A czy jest jakaś specialna procedura nagrywania ulelfa na dvd? czy tak jak pisze w 1szym poście, chodzi mi o to czy nie trzeba jakimś programem konwertorować czy coś.