PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Tutoriale (https://playstationforum.pl/forum-tutoriale)
+--- Wątek: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! (/thread-instalacja-fmcb-czyli-odpalanie-kopii-bez-swap-magic)



RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - DembolMaster - 14-01-2010

na pewno jest...


RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - groszek2110 - 08-03-2010

witam wszystkich czytałem na forum, że do odpalenia gry z PSX-a(kopi zapasowej) na PS2 z FCMB jest możliwe dzięki PSXLAUNCHER-owi, lecz są też potrzebne do tego zaślepki (których nie posiadam). Chciałbym teraz opisać mój przypadek jak odpaliłem grę z PSX-a na PS2 (kopię zapasową)

Z przodu jest ten czujnik przez który przesuwa się laser kiedy zostanie wciśnięty, a mianowicie otwieram klapkę wkładam orginał przytrzymuje hamulec leciutko wciskam ten czujnik (przed tą operacją mam już włączonego PSXLAUNCHER-a) po czym podmieniam na kopie zapasową cały czas trzymając czujnik i hamulec, gra się wczytuje wtedy mogę puścić i czujnik i hamulec i zamknąć klapkę i gra normalnie działa. I teraz moje pytanie brzmi czy nie uszkodzę jakoś konsoli w ten sposób dotykając ten czujnik (dosłownie leciutko) i czy będzie to chodziło dobrze. Drugim moim pytaniem jest czy do zapisania stanu gry jest potrzebna memorka z PSX-a ?? bo tak też czytałem (wcześniej na orginalnej grze PSX-a zapisywałem normalnie od memorki z PS2). I 3 pytanie jeszcze czy jest możliwość odpalenie owej gry z pendrive (tutaj link z postem jeszcze: http://www.ps2forum.pl/tutoriale/odpalanie-gry-z-pendraivea-przez-usbadvance-usbextreme-t-3509-6.html )

Z góry dzięki za przeczytanie Tongue i odpowiedzi
Będę wdzięczny


RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - Yaco696 - 13-03-2010

Witam moje pytanie to czy na dzień dzisiejszy istnieje jakaś możliwość grania w gry kopi zapasowych bez ingerencji w konsole czyli bez chipów itd. oraz bez Swap Magic? Można samemu jakoś nie wiem nagrać grę aby Ps ja czytało? Posiadam wersje slim jeśli ma to jakieś znaczenie. Przepraszam za tego posta ale jestem laikiem jesli chodzi o Ps2. Jedyne co znlazłem w necie to opisy z przed 3 lat może coś zmieniło od tego czasu. Dzięki za jaką kolwiek pomocSmile


RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - Woocash88 - 13-03-2010

Odpowiedzi na twoje pytania znajdują się w pierwszych postach tego wątku.


RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - Yaco696 - 14-03-2010

Niby tak ale tam jest zaznaczone że potrzeba chociaż na chwilę Swap Magic. A jak tego nie posiadam to nie ma szansy zagrać w kopie bez różnego typu przeróbek?


RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - Woocash88 - 14-03-2010

No niestety, trzeba mieć dostęp do konsoli która odtwarza kopie. Jeżeli masz kumpla, który ma konsole odtwarzającą kopie, to możesz FMCB wrzucić u niego na swoją kartę i u Ciebie też będzie działał.


RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - Yaco696 - 17-03-2010

Mam zamiar kupić coś takiego co o tym myślicie opłaca się to będzie to działać?
TU


RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - Woocash88 - 17-03-2010

Nie opłaca się, karta jest nieoryginalna, a FMCB można wgrać sobie samemu, wystarczy dostęp do konsoli która odtwarza kopie. Jak wgrać FMCB jest opisane na pierwszej stronie.


RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - citek123 - 17-03-2010

działać to będzie tylko pytanie jak długo to już jak nie masz od kogo pożyczyć karty to chociaż dołóż parę groszy i kup oryginalna kartę 8mb z FMCB bo na 64 mb co z tego ze masz więcej miejsca do zapisywania niektóre gry są z nią nie kompatybilne i jak wsadzisz więcej niż 20 mb na kartę to bardzo możliwe ze wszystko zniknie i będzie po programach.


RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - Yaco696 - 17-03-2010

Tylko moj problem ze nie mam od kogo tego zgrac. A pozatym nie mam o tym pojęcia