PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Tutoriale (https://playstationforum.pl/forum-tutoriale)
+--- Wątek: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! (/thread-instalacja-fmcb-czyli-odpalanie-kopii-bez-swap-magic)



RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - warn - 19-11-2009

co do instalacji:
# Multi version install
Exploit zadziała z każdym modelem konsoli, ale tylko z jednego regionu (regionu Magic Gate). Niestety zajmuje około 1.5MB wolnego miejsca na memorce (choć można go znacznie zmniejszyć dzięki DVDPLE).

# Normal install
Exploit będzie działać tylko na tych modelach, które szukają osdmain.elf. Np. zainstalowana na V7 zadziała aż do najnowszej wersji, ale już zainstalowana na V3 zadziała tylko na tym modelu. Wersja ta zajmuje tylko kilkadziesiąt KB. Upraszczając: exploit zainstalowany na np. SCPH-39004 zadziała tylko na np. SCPH-39004 itd. (z kilkoma wyjątkami, o których mowa w pierwszym zdaniu).

Co do Nokii to N95 8GB oryginalna jest w pełni kompatybilna z PS2 Smile


RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - DembolMaster - 20-11-2009

(19-11-2009, 23:03)warn napisał(a): Niestety zajmuje około 1.5MB wolnego miejsca na memorce (choć można go znacznie zmniejszyć dzięki DVDPLE).


ale to w zasadzie żaden problem bo potem i tak można na pendriva save-y kopiować i zwalniać miejsce na memory card


RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - wuPiotrek - 20-11-2009

kopiować? i przed włączeniem każdej gry przerzucac save'y? to chyba jakies zarty ;] całego fmcb wgrywam sobie na karte tylko dla wygody, po to zeby wrzucic plytke i grac, bez zabawy ze swapem czy czym innym ;]


RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - GENERiC - 20-11-2009

No bez przesady, że ~6.5 MB po spakowaniu najważniejszych programów zlibem nie starczy wam na save'y. Jak coś to istnieje coś takiego jak MCSIO Emu i save'y na HDD i USB, więc nie wiem w czym problem.


RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - Kurak5 - 21-11-2009

(20-11-2009, 19:29)wuPiotrek napisał(a): kopiować? i przed włączeniem każdej gry przerzucac save'y? to chyba jakies zarty ;]

Nie musisz mieć save'ów z 20 gier na memorce, masz te co ci potrzeba, a resztę trzymasz gdzie indziej, chyba nie grasz w różnych gier dziennie ?


RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - DembolMaster - 23-11-2009

właśnie o to mi chodziBig Grin


RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - Rysk - 23-11-2009

mam problem sciagnalem gre forbidden siren 2 rozpakowalem i okazalo sie ze iso zajmuje 5,44 GB wiec nie zmisci sie na dvd postanowilem go pomniejszyc zgodnie z tutorialem ktory jest na forum mysle ze zrobilem wszystko jak nalezy bo nie ma tam nic skomplikowanego wypalilem otrzymany obraz i wczytuje mi za ktoryms razem a do tego po pierwszej misji sie zacina. nie jestem pewiem czy wypalilem co trzeba bo po zmniejszaniu pojawij sie takze folder o takim samym rozmiaze tylko innych plikach moze jego powininem wypalic a tak wogole to posiadam modbo 760 a tutek tyczy sie swapa wiec moze w tym przypadku powinienem zrobic cos inaczej. prosze o pomoc


RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - GENERiC - 23-11-2009

A nie można to nagrać na DVD-DL?


RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - Rysk - 24-11-2009

rozumiem ze to pytanie retoryczne. ale czy na dvd dl nagrywa sie tak samo???


RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - DembolMaster - 24-11-2009

chyba tak samoBig Grin