PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Tutoriale (https://playstationforum.pl/forum-tutoriale)
+--- Wątek: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! (/thread-instalacja-fmcb-czyli-odpalanie-kopii-bez-swap-magic)



RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - sonic137 - 15-04-2009

Mam problem. Zrobiłem wszystko tak jak trzeba, teraz muszę zrobić to:

Cytat:Skupmy się jednak na kontynuowaniu.
Wkładamy oryginalną grę.
Przy włączeniu konsoli przytrzymujemy klawisz L2 czyli odpalamy SMSa.
Gdy wejdziemy już do SMSa (i płyta się zatrzyma) Podmieniamy ja na naszą kopię (Domyślam się ze slim klapy lub magic keys są już włożone) Następnie zamykamy klapkę dajemy START i następnie wybieramy "EXIT SMS". Po wykonaniu tej czynności SMS Nam się wyłączy i odpali FMCB. W tej chwili musimy przytrzymać R2 żeby włączyć ESRa. (Gdy nie przytrzymamy przycisku R2 to FMCB będzie nam się włączał i wyłączał i w nieskończoność Smile) No i możemy cieszyć się już grą na naszej kopii Wink

Wkladam oryginalną grę ps2, wciskam L2 i nic, gra się normalnie uruchamia. W ogóle mi nie wchodzi do smsa ;/ Proszę o pomoc.


RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - sonic137 - 16-04-2009

Ok, już mam. Przerobiłem to innym sposobem (http://peb.pl/sony/454704-free-mc-boot-krok-po-kroku.html)


RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - jajcarz1 - 17-04-2009

Posłużyłem się owym tutorialem i już na samym początku wystąpił problem. Otóż nagrana przeze mnie płyta nie chce się zbootować. Nagrałem pliki najpierw na CD, a później na DVD. Za swapa użyłem oryginalnej gry pod ps2 (DVD). Moja konsola to SCPH-77004 Slim.
Oto zawartość płytki DVD:
[Obrazek: 12c4d131fc984ca7.png]
Czy wiecie co może być tego przyczyną?


RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - drakon - 18-04-2009

Co dokładnie masz w pliku SYSTEM.CNF? Robiłeś wszystko wg tej instrukcji?


RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - jajcarz1 - 18-04-2009

Kod:
BOOT2 = cdrom0:\ULELF.ELF;1
VER = 1.00
VMODE = PAL/NTSC

A tą instrukcję widzę pierwszy raz. Robiłem wszystko to co w tym temacie.


RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - drakon - 19-04-2009

Po "VMODE = PAL/NTSC" musisz mieć jeszcze jedną pustą linię (wciśnij enter). Sprawdź, może zadziała; jeśli nie, będziemy myśleć, co jest nie tak. Ewentualnie wyślij mi tę kompilację, to sprawdzę.


RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - jajcarz1 - 19-04-2009

Po dodaniu pustej linii do system.cnf dalej mam to samo. Może napiszę co po kolei robię. Bardzo dokładnie ;]
1. Wkładam zatyczkę, wkładam płytkę (Fifa Street 2), blokuję hamulec i odpalam.
2. Po pojawieniu się napisu "PlayStation 2" puszczam hamulec i wyciągam płytkę, wsadzam nagraną przeze mnie kompilację.
3. Czekam chwilę, pojawia się na chwilę menu memory card (nie mogę nic zrobić) i za chwilę pojawia się obraz "please insert a playstation or playstation 2 format disc" i koniec.
Tu znajduje się kompilacja nagrana przeze mnie. Jest to project nero.


RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - Cukier - 19-04-2009

Jeśli chcesz tak podmienić to się raczej nie da Wink
Z DVD tak się nie da. Musi być CD i oryginalna gra na CD.
Jeszcze dodam że jak chcesz tam podmieniać to zrób obraz CDgenem i nadaj poprawny LBA.
Przeczytaj cały temat od początku to się dowiesz co i jak.


RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - jajcarz1 - 20-04-2009

Kurczę nie mam oryginalnych CD :/
Na pierwszej stronie jest napisane, że gry na DVD mogą posłużyć za swapa DVD, ale trudno ;]
Spróbuję może zrobić tak jak piszesz, ale dam znać czy działa dopiero w piątek bo teraz jestem poza domem.


RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - jajcarz1 - 23-04-2009

I jeszcze jedno pytanko.
(19-04-2009, 22:36)SobeK napisał(a): Jeszcze dodam że jak chcesz tam podmieniać to zrób obraz CDgenem i nadaj poprawny LBA.
Ta płytka posłuży mi do podmienia czy będzie to płytka do podmiany?
Jeśli to się nie uda to możecie być pewni tematu w bazarze. [Kupię] ;]
PS. Sorki za doublepost