PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Tutoriale (https://playstationforum.pl/forum-tutoriale)
+--- Wątek: Instalacja FMCB, czyli odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! (/thread-instalacja-fmcb-czyli-odpalanie-kopii-bez-swap-magic)



RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - kukus - 29-12-2008

Sobek jeszcze jedna multka sprawa jak udało ci sie włozyc zatyczke B???? I czy ona aby napewno jest w odpowiednim miejscu bo na innych filmikach jest gdzie indziej....


RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - Cukier - 29-12-2008

Heh... Ja robiłem po swojemu Smile
Moją specjalnie tak skonstruowałem żeby można było ją włożyć z drugiej strony...
Ponieważ ma dużo miejsca na przyklejenie. I nie trzeba tam się męczyć z drugiej strony. Poza tym tam jest ta blaszka co się wgniata, i nie ma możliwości w ogóle żeby coś można było włożyć Smile

P.S
macx95 napisał(a):Czy jest możliwość instalacji Free Mc Boot'a na pendrivie?

Niestety nie ma takiej możliwości.
PS2 przy uruchomieniu sprawdza tylko płytę i 2 sloty MC.
Poza tym popatrz na nazwę... FreeMCboot... To MC tam chyba coś znaczy Wink

macx95 napisał(a):Bo kartę mam niestety 64 mb czyli podróbkę. Próbowałem na niej instalować FMCB, lecz nie działa.

Na podróbkach też powinno działać. A co się dzieje konkretniej?

macx95 napisał(a):Czy jest też możliwość zapisywania i odczytywania save'ów bezpośrednio podczas gry na pena, a nie najpierw na karcie a potem na pena?

Nie ma takiej możliwości...
Parę lat temu gdy powstawało PS2 nie było czegoś takiego jak PenDrive.
Dla tego powstały specjalnie Karty pamięci. I po to masz te 2 sloty żeby z nich korzystać.

I ciesz się ze możesz je kopiować na pena Tongue
Bo panowie z SONY nie przewidzieli ze będzie coś takiego jak Homebrew...


RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - macx95 - 30-12-2008

Cytat:
macx95 napisał(a):Bo kartę mam niestety 64 mb czyli podróbkę. Próbowałem na niej instalować FMCB, lecz nie działa.

Na podróbkach też powinno działać. A co się dzieje konkretniej?

No tak konkretniej to może nie do końca wina karty, bo jak wypaliłem na płytkę te pliki instalacyjne to podczas instalacji pisze mi, że brakuje BOOT.ELF chociaż sprawdziłem i jest na płytce w folderze INSTALL. Poza tym w tym programie do przeglądania plików to mi często karty nie wykrywało. Ale instalacja niby przebiegła pomyślnie, lecz podczas włączania konsoli nie wyświetla mi się ten obrazek FMCB i nie mam żadnych nowych opcji w browserze. Szkoda mi trochę kupować następną kartę, bo na tą wybuliłem 140 zł :/.


RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - Jarek882 - 30-12-2008

tez tak mam ze nie wyswietla.wtedy naciskam bodajze r2lub l2 i wtedy sie pojawiajaWinka co do instalacji to moze sciagnij jeszcze raz ta paczuszke z internetu nagraj na płytke z predkoscia x4 i moze wtedy zadziałaWink


RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - kukus - 30-12-2008

Ok nie mam nic przeciwko temu żeby było z tej strony. Ale nie moge włożyć zatyczki B po prsotu nie moge. Tam jak sie dobrze przypatrzysz jest taki malutki kwadracik to tam mam go włożyć??? Sobek poradź jak to włożyć... DziekiSmileSmile


RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - Jarek882 - 30-12-2008

Bo ta zatyczke jest ciezko włozyc popatrz na filmik z youtuba i napewno dasz sobie rade tylko nie uzywaj za duzo siłyWink


RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - kukus - 30-12-2008

Ale nie chce wejsć a zatyczke zrobiłem idealna...
Jarek a czym te zatyczke wkładałes??? Trzeba jąwcisnąć w ten kwadracik???? A jak zatrzymam hamulec to bez swapa i bez niczego odpale gry???


RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - Jarek882 - 30-12-2008

1.wykałaczką wkładałem i to bardzo delikatnie
2.tylko w ktory tam przy samym koncu w necie jest pokazane nawet tutaj na forum poszukaj.
3.raczej nie odpalisz bo musisz miec włozone wszystkie zatyczki i miec swapaWink


RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - kukus - 30-12-2008

Chodzi o zatyczke B. Czyli tam przy samym końcu. Chciałbym zobaczyć sposób jak sie wkłada no ale ok pokombinujeSmileSmile Jesli chodzi o wrzucenie free mc boot na karte to pisaleś że moge mieć tylko orginalną gierke z ps one i tez zadziała. A w jakim momencie podmieniłes plytki???


RE: Odpalanie kopii bez SWAP MAGIC! [Update] - Cukier - 30-12-2008

macx95 kartę musisz sformatować a potem spróbuj odpalić FMCB z Pena albo odtwarzacza MP3.
Bo co niektórzy mają problem gdy instalują z płyty.

Co do kukusa to spróbuj ja wyprostować i minimalnie wygiąć w prawą stronę
jak włożysz ja tam do tej szpary obok zawiasu, to w środku konsoli już zatyczka się ustawi.