PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Jakie seriale oglądacie? - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: HydePark (https://playstationforum.pl/forum-hydepark)
+--- Dział: Filmy i seriale (https://playstationforum.pl/forum-filmy-i-seriale)
+--- Wątek: Jakie seriale oglądacie? (/thread-jakie-seriale-ogladacie)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


RE: Jakie seriale oglądacie? - Kraszu - 22-01-2015

Wczoraj skończyłem trzeci sezon „Zagubionych” (czyli jestem mniej więcej w połowie). Miałem obawy, że po latach tasiemiec ten nie będzie już robił na mnie takiego wrażenia jak przed dekadą. Sporo rzeczy pamiętałem – szczególnie z pierwszych dwóch sezonów. Teraz w zasadzie dopiero wkroczyłem w odcinki, które są mi obce. Nic nigdy nie wciągnęło mnie bardziej. Serial w roku 2005 był emitowany w Telewizji Polskiej. Na dzień, w którym puszczano wieczorem dwa odcinki czekało się cały tydzień. Wówczas to było dla mnie niemal święto.

Serial uważam za kultowy. To fenomen współczesnej telewizji. Widowisko genialne i ze wszech miar wspaniałe. Mistrzowskie budowanie intrygi, montaż, muzyka, zwroty akcji, niedomówienia, tajemnicze zjawiska ponadnaturalne, arcyciekawe postacie oraz zależności pomiędzy nimi. Idealna gra aktorska. Brakuje mi superlatyw na opisanie tego dzieła. Regularnie mam ciary na plecach i łapię się na kurczowym przytrzymywaniu koca przy mocniejszym momentach. W tej całej gonitwie dramatycznych zdarzeń jest miejsce na sarkazm, humor, wzruszenie, wątki psychologiczne, religijne, socjologiczne, filozoficzne. Nigdy nie byłem jakimś kinomaniakiem i seriale z reguły pomijałem. Denerwowało mnie to rozłożenie w czasie i umykające odcinki. W dobie Internetu jednak, ten element odpada i wszystko mam pod ręką. Zagubieni już sprawili, że zamierzam zapoznać się z najlepszymi przedstawicielami gatunku. Serial nad filmem ma tę przewagę, że nie stwarza twórcom ograniczeń czasowych. Można tworzyć w zasadzie bez ograniczeń. Kilkadziesiąt godzin oglądania sprawia, że widz autentycznie identyfikuje się z ulubionymi postaciami. Ja normalnie mam przyjaciół na wyspie i nienawidzę antagonistów. Big Grin


Polecam w szczególności młodszym kolegom, którzy mogą nie pamiętać LOST’ów ze szczytowego momentu ich popularności. Trzeba przynajmniej spróbować, bo grzechem przejść wobec tego widowiska obojętnie. Moim zdaniem serial przełomowy, który wyniósł gatunek na wyżyny. Co ciekawe jednak, jego fenomen nie jest wcale tworzony przez efekty specjalne, sceny batalistyczne, kostiumy, czy inne „tanie” sztuczki. Talent twórców i aktorzy odwalają robotę. Serial pochłaniał jednak miliony. Kosztowne było opłacanie dużej ekipy i kręcenie scen w odległym zakątku świata. POLECAM


RE: Jakie seriale oglądacie? - Mr.Q - 22-01-2015

Wiem o czym mówisz, pamiętam te czwartkowe wieczory i kończenie odcinka w najlepszym momencie Wink
Niestety, na koniec zabrakło już pomysłów i końcówka zdecydowanie nie trzyma poziomu pierwszych sezonów.


RE: Jakie seriale oglądacie? - Kraszu - 22-01-2015

Zdaje sobie sprawę, że sezony 4,5,6 to prawdopodobnie będzie zjazd formy. Już trzeci jest nieco słabszy, ale w końcu twórcy musieli zacząć odkrywać karty i tłumaczyć w logiczny sposób szereg wydarzeń. Obawiam się jednak, że i tak tego wszystkiego nie udźwigną. Doszły mnie zresztą słuchy, że ostateczne zakończenie jest bardzo słabe. Spoilerów jednak unikam jak ognia, bo chcę jeszcze się tym wszystkim pocieszyć.
Niemniej jednak ten serial na zawsze pozostanie dla mnie wyjątkowy. Pochłaniam 2-3 odcinki dziennie zatem dosyć szybko się wyrobię.


RE: Jakie seriale oglądacie? - Vicious - 22-01-2015

Ja jestem teraz w 4tym sezonie Walking Dead - nie powiem- spodobał mi się. Ale bez jakichś ochów i achów. Ciekawy serial o survivalu - troszkę przegadany.


RE: Jakie seriale oglądacie? - Mr.Q - 22-01-2015

Ja ostatnio obejrzałem od nowa 2 sezony Skazanego na śmierć, ale to już nie te same emocje co w 2006...


RE: Jakie seriale oglądacie? - filkoma - 23-01-2015

Ja oglądałam American Horror story ale od razu mówię, że trzeba mieć do tego mocne nerwy a nie rzadko także żołądek Smile


RE: Jakie seriale oglądacie? - Spaidi - 23-01-2015

Ale tylko 1sezon, reszta z sezonu na sezon leci coraz bardziej na dno

Wysłane z mojego MediaPad T1 8.0 przy użyciu Tapatalka


RE: Jakie seriale oglądacie? - bluray-fan - 07-02-2015

Jestem fanem już trochę leciwych seriali HBO. Deadwood oraz Rzym , moim zdaniem czołówka seriali historycznych, choć trzeba przyznać iż w ów serialach jest trochę postaci fikcyjnych.


RE: Jakie seriale oglądacie? - Angrama - 20-02-2015

(22-01-2015, 16:25)Vicious napisał(a): Ja jestem teraz w 4tym sezonie Walking Dead - nie powiem- spodobał mi się. Ale bez jakichś ochów i achów. Ciekawy serial o survivalu - troszkę przegadany.

Uważam podobnie. Serial też cierpi, bo moim zdaniem twórcy za bardzo starają się aby to był serial familijny [to chyba złe słowo], taki który i 12 latkowi i 40 latkowi się spodoba. Jaki to survival, kiedy świat przedstawiony jest sielanką.


RE: Jakie seriale oglądacie? - Kratos - 21-02-2015

Sielanką? To chyba inne seriale oglądamy ;) Było kilka mocnych scen, w tym sezonie akurat poszli jeszcze o krok dalej. Ja to właśnie się dziwię, że oni nie korzystają z dobrodziejstwa, jakie daje im ten świat. Raz tylko pamiętam, że Glenn karnął się super szybką bryką podpierdzieloną z jakiejś galerii, ale poza tym to tylko smęcą w jakim smutnym świecie żyją i że nowonarodzone dzieci mają przekichane i w ogóle ble.