PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Co ostatnio kupiliście na PS2? - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Gry (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-gry)
+--- Dział: Game Corner (https://playstationforum.pl/forum-game-corner)
+--- Wątek: Co ostatnio kupiliście na PS2? (/thread-co-ostatnio-kupili%C5%9Bcie-na-ps2)



RE: Co ostatnio kupiliście? - PaultheGreat - 21-10-2012

"SSX 3" to bardzo sympatyczna gierka nastawiona na typowy arcade. Wszelkiej maści ewolucje i triki podczas karkołomnej jazdy na snowboardzie dostarczały mi frajdy i często powodowały skrajne emocje - irytacja mieszała się bowiem z miodnością. Z jednej strony bardzo ładna oprawa wizualna, standardowo świetnie dobrany soundtrack przez EA i ogólna przyjemność z rozgrywki, a z drugiej strony szczypta monotonii i niekiedy trochę wyśrubowany poziom trudności (jak dla nowicjusza w świecie konsol, czyli po prostu dla mnie). Moim zdaniem tytuł ten powinien przypaść Ci do gustu i w pewnym sensie mogę go zarekomendować. Sam nie jestem jakimś wielkim fanem tego typu pozycji i zwyczajnie traktuję je jako odskocznię od innych tytułów - są to dla mnie tzw. "gry przyjemne". Chęć zagrania w nie zależy głównie od nastroju. Czasami zagram w taką grę maksymalnie godzinkę dziennie i wkradnie się uczucie znużenia, a czasami zdarzy się, że cały swój wolny czas przeznaczę na ogrywanie takiej pozycji (wyraz "cały" został użyty jak synonim 3-5 godzin).


RE: Co ostatnio kupiliście? - Draco - 21-10-2012

Yohokaru napisał(a):Bzdura, mnie grało się fantastycznie, a był to pierwszy FPP dla mnie na PS2 (i narazie jedyny ograny w pełni)

Nie możesz tak powiedzieć jeżeli nie zasiadłeś na dobre do gier które mają bardzo przyjemnie zrobione sterowanie czyli np. Timseplitters lub właściwie wszystkie CoDy. W moim odczuciu Black przy nich wypada bardzo słabo (kwestia sterowania).


RE: Co ostatnio kupiliście? - PaultheGreat - 22-10-2012

Moim zdaniem problemy ze sterowaniem są w głównej mierze spowodowane kwestią przyzwyczajenia. Dobrym przykładem jest tutaj "FIFA Street 2", która nie ma skomplikowanego sterowania, ale zdarzało mi się podczas oddawania strzału omyłkowo zamiast "kółka" wcisnąć "kwadrat". To wszystko spowodowane było pewnym przyzwyczajeniem do "Pro Evolution Soccer 2011", gdzie akurat "kwadrat" był przyciskiem odpowiedzialnym za oddawanie strzału. Dlatego też uważam, że twórcy powinni częściej umożliwiać graczom konfigurację sterowania według własnej woli. W innym przypadku dochodzi później do niepożądanych sytuacji, w których przykładowo po ograniu 10 shooterów z identycznym, bądź podobnym ustawieniem przycisków będziemy się gubić podczas grania w strzelankę mającą minimalnie różniące się sterowanie.


RE: Co ostatnio kupiliście? - Draco - 22-10-2012

Paul tu nie chodzi o inne rozmieszczenie klawiszy bo to rzeczywiście jest kwestia przyzwyczajenia. Różnica jest po stronie poruszania się z użyciem analogów. Szkoda, że nie masz przerobionej konsoli bo powiedziałbym żebyś sobie od razu porównał Big Grin . To tak jak porównywać poruszanie się postaci w Silent Hill i Prince of Persia. Niby obie gry polegają na sterowaniu postacią z widoku TPP w przestrzeni 3D jednak w PoP jest to tak jakby "troszkę" szybsze i dokładniejsze.


RE: Co ostatnio kupiliście? - Kraszu - 22-10-2012

"Black" nie jest grą idealną o czym niejednokrotnie wspominałem. Ja również mam co do tego tytułu pewne zastrzeżenia, o czym możecie przeczytać w odpowiednich tematach. Absolutnie jednak nie zgodzę się z Draco w kwestii opinii o sterowaniu. Moim zdaniem sterowanie w czarnym jest wręcz idealne jak na strzelaninę konsolową. Znakomicie wyważono tutaj szybkość celowania bez zoom'u i z zoom'em. Dodatkowo przejście do zbliżenia jest płynne i nie dezorientuje, co jest bolączką chociażby "Killzone".

Być może w TimeSplitters czy COD'ach jest jeszcze lepiej - nie wnikam, bo nie gralem, ale "Black" jest znakomity pod względem sterowania.


RE: Co ostatnio kupiliście? - PaultheGreat - 29-11-2012

Jakiś czas temu postanowiłem, że powrócę do jednego z tytułów ogranych przeze mnie na PC i ponownie go ogram, tym razem jednak na PS2. Po prostu już od dłuższego czasu miałem chrapkę na ogranie jakiegoś sandboxa i tak oto wybór padł na "Grand Theft Auto: Vice City". Jestem niezwykle ciekawy, czy po upływie kilku lat od mojego ostatniego kontaktu z tym tytułem, nadal będę czuł ten gangsterski klimat i będzie grało mi się równie przyjemnie. Najważniejsze, że moja kolekcja znowu się powiększyła i obecnie liczy już 14 oryginalnych tytułów. Teraz skupię się jednak na ogrywaniu tytułów, w które nigdy nie grałem i raczej nieprędko powrócę do tytułu ogranego na PC. Póki co po głowie krąży mi myśl sugerująca zakup dwóch gier - "Prince of Persia: The Two Thrones" oraz "Call of Duty 3". Jednak biorąc pod uwagę moją tendencję do wielokrotnego zmieniania zdania może się okazać, że zakupię inny tytuł. Smile

[Obrazek: DSC000016_xepsehx.JPG]


RE: Co ostatnio kupiliście? - Yohokaru - 29-11-2012

Trochę szkoda, że brzydka wersja Platinum, ale nadal jest to GTA Vice City, przy którym spędziłem na PC niezliczoną ilość godzin i ciągle uważam ją za najlepszą odsłonę serii ze względu na niepowtarzalny klimat i wciągającą fabułę. Gratuluję zakupu Paul Smile


RE: Co ostatnio kupiliście? - Draco - 14-12-2012

Ostatnio znalazłem Baldurs Gate Dark Alliance na PS2 oraz wersję kolekcjonerską Z archiwum X (gra przygodowo-detektywistyczna na PC z 1998 roku).

Kilka dni temu do kolekcji doszedł Medal of Honor Frontline, zapłaciłem za niego całe 5zł więc chyba warto Big Grin


RE: Co ostatnio kupiliście? - PaultheGreat - 14-12-2012

Za taką cenę to kupiłbym każdą dowolną grę znajdująca się w orbicie moich zainteresowań. Póki co w mojej kolekcji zaszczytną najtańszą grą pozostaje "SSX 3", za które zapłaciłem 7 złotych (15 złotych z przesyłką, a więc przesyłka droższa od gry Smile). Ale w zasadzie nie ma się czemu dziwić - "Medal of Honor: Frontline" miał premierę jakieś 10 lat temu i taka cena, to w gruncie rzeczy norma. Do kanonu tanich gier zaliczają się wszelkiej maści gry sportowe wydawane cyklicznie co roku, które stosunkowo szybko tracą na swej wartości, a to za sprawą aktualności składów.

Niezależnie od ceny gratuluję zakupu, bowiem tytuł zalicza się do klasyki, a jak wiemy klasyka jest bezcenna.


RE: Co ostatnio kupiliście? - Draco - 14-12-2012

Były gry tańsze (za 2,50) ale na co mi PES1, Crykiet czy inne jakieś Rugby z początku istnienia PS2.