PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Tutoriale (https://playstationforum.pl/forum-tutoriale)
+--- Wątek: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. (/thread-odpalanie-gry-z-pendraive-a-przez-usbadvance-usbextreme)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - Draco - 10-05-2010

Bagatelizujesz moje argumenty o niekompatybilności części tytułów by wyszło na Twoje i żebyś mógł dowieść, że "udaję mądrzejszego niż jestem". Przedstawiłem tylko suche fakty dotyczące specyfiki konsoli PS2 które są bardzo ważne przy uruchamianiu gier z USB i pozwolą użytkownikom zorientować się jak to działa i dlaczego niektóre gry chodzą wolniej lub nie chodzą wcale.

@citek123 - Kulturalnie odpowiadałem na Twoje pytania i prowadziłem w moim mniemaniu poprawną dyskusję dlatego proszę o nie wytaczanie dział z obelgami gdy kończy się amunicja mocnych argumentów.


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - citek123 - 10-05-2010

(10-05-2010, 00:30)8draco8 napisał(a): Uwielbiasz narzekać, a co do uruchamiania gier z pendriva moim zdaniem mija się to z celem ponieważ USB w PS2 jest w standardzie 1.1 co oznacza że mamy do czynienia z prędkością przesyłu danych mieszczącą się w przedziale 1.5 Mbit/s do 12 Mbit/s (192 kB/s - 1.5 MB/s) natomiast napęd DVD zainstalowany w konsoli ma prędkość odczytu płyt DVD 4x co daje nam prędkość przesyłu danych równą 43.20 Mbit/s (5.40 MB/s) więc jest fizycznie nie możliwe zapewnienie płynnego przepływu danych, niezbędnego konsoli do poprawnego wyświetlenia gry, za pomocą portu USB wbudowanego w konsole. To samo dotyczy dysków twardych i napędów DVD podłączanych do USB. Dlatego samo to że jakaś gra uruchamia się w taki sposób jest czymś dziwnym i świadczy tylko o nie wykorzystaniu przez programistów możliwości sprzętowych konsoli. Jak wspomniałem takie próby mijają się z celem którym jest relaks przy ulubionej grze a nie denerwowanie się na ekrany ładowania czy całkowitą niemożliwość uruchomienia gry.

PS. citek123 pisz po polsku a nie po "polskiemu"

widzę ze pamięć masz dobrą, a o argumenty się nie przejmuj.
kultury to ci brakło już na samym początku.


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - Draco - 10-05-2010

Kultury brakuje? Udowodnij, może być na PW żeby tutaj śmietnika nie robić.

PS. Jeżeli że za obrazę uznasz prośbę o poprawę pisowni jakiegoś słowa to rzeczywiście winny jestem i przepraszam Smile


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - citek123 - 10-05-2010

nie chce mi się z tobą dyskutować w szczególności na PW a cytuje ,,uwielbiasz narzekać ,,co ma wspólnego z pisownią?temat skończony.


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - citek123 - 17-05-2010

ściągnąłem sobie open loader 0.7 lepszy od 0.6 więcej gier z usb idzie tylko po wrzuceniu na pendriva z defragmentować programem Power Defragmenter 3.0
i np manhunt2 zawiesił się na loadingu a w wersji 0.7 działa wszystko ok jest od niedawna do pobrania ,to dla zainteresowanych grą przez usb czasmi coś wrzucę zanim na płytę nagram aby sprawdzić czy warto.


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - Shael - 24-05-2010

Może mi ktoś pomoże : zgrywam gry z płyt na HDD potem na pena i żadna nie chodzi :/ .Co może być przyczyną ?


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - citek123 - 24-05-2010

a instalujesz je programem USBExtreme , no i bardzo zalecane jest już po skopiowaniu na pendriva zdefragmentować całego pena , ja polecam do gier z usb program open loader 0.7 na dzień dzisiejszy najnowszy i najlepszy znacznie bardziej kompatybilny od programu usbadvence.no i jaką masz przerobk FMCB czy chip bo niekiedy jak grę z dysku byś chciał instalować musisz utworzyć wirtualny napęd np demonem lub ultraiso a jak z płytki na której masz grę już nie ,no i jak jest załóżmy świeżo ściągnięta pod FMCB to musi być oczywiście spatchowana.
defragmentować programem PowerDefragmenter 3.0 bo bez tego dużo gier się potrafi zaciąć albo w ogóle nie ruszy.


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - Shael - 24-05-2010

A jak wrzucić tego Open Loadera na kartę ? Mam kartę czyli Free Mc Boot.


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - citek123 - 24-05-2010

wyżej wszystko jest opisane i to nie raz .robi się tak gdzieś pisałem o tym wczoraj ale nawet nie pamiętam jak się temat nazywał w menu wybierasz uLaunchELF następnie file browser dalej mass czyli pendriva i kopiujesz do mc0 lub mc1 to skróty kart pamięci czyli mc0 jeżeli masz FMCb w pierwszym slocie do folderu boot kopiujesz jak znajdę dam bardzo szczegółowy opis krok po kroku gdzieś jest jak odnajdę dam link ,bo dużo się tam napisałem a nie chce jeszcze raz.


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - Shael - 27-05-2010

Znalazłeś ?