PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Tutoriale (https://playstationforum.pl/forum-tutoriale)
+--- Wątek: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. (/thread-odpalanie-gry-z-pendraive-a-przez-usbadvance-usbextreme)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - Draco - 10-05-2010

Uwielbiasz narzekać, a co do uruchamiania gier z pendriva moim zdaniem mija się to z celem ponieważ USB w PS2 jest w standardzie 1.1 co oznacza że mamy do czynienia z prędkością przesyłu danych mieszczącą się w przedziale 1.5 Mbit/s do 12 Mbit/s (192 kB/s - 1.5 MB/s) natomiast napęd DVD zainstalowany w konsoli ma prędkość odczytu płyt DVD 4x co daje nam prędkość przesyłu danych równą 43.20 Mbit/s (5.40 MB/s) więc jest fizycznie nie możliwe zapewnienie płynnego przepływu danych, niezbędnego konsoli do poprawnego wyświetlenia gry, za pomocą portu USB wbudowanego w konsole. To samo dotyczy dysków twardych i napędów DVD podłączanych do USB. Dlatego samo to że jakaś gra uruchamia się w taki sposób jest czymś dziwnym i świadczy tylko o nie wykorzystaniu przez programistów możliwości sprzętowych konsoli. Jak wspomniałem takie próby mijają się z celem którym jest relaks przy ulubionej grze a nie denerwowanie się na ekrany ładowania czy całkowitą niemożliwość uruchomienia gry.

PS. citek123 pisz po polsku a nie po "polskiemu"


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - citek123 - 10-05-2010

nie udawaj mądrzejszego niż jesteś, a co do gier z usb znalazłem lepszy program Open PS2 Loader 0.6 tylko w ustawieniach trzeba wszystko przestawić na włączone . wiele gier chodzi identycznie jak z płyt wiec głupoty piszesz,inne wolniej ale to nie problem,Open PS2 Loader 0.6 jest bardziej kompatybilny od usb advence np ,wczoraj sprawdzałem gry king kong Peter Jakson i manhunt 2 na Open PS2 Loader bez problemu działają i bardzo szybkie loadingi są na usb advence nic , wniosek wykasować usb advence i korzystać z open loadera,a używam ten program jak w danym momencie nie mam płyt i wiem czy grę nagrać czy w kosz,widać ze jesteś tylko teoretykiem a z programami masz mało do czynienia tylko czytasz o nich.


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - DembolMaster - 10-05-2010

citek123 nie wierzę ci że u ciebie na ps2 gry odpalane z pendriva wczytują się tak samo szybko jak z płyt bo tak jak napisał 8draco8 PS2 jest w standardzie 1.1, więc moim zdaniem to nie możliwe...


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - citek123 - 10-05-2010

a czytałeś dokładnie pisze wiele gier działa jak z płyt nie znaczy wszystkie ale na pewno te king kong , tnmt turtles , manhunt 2 działają identycznie bo mam je na płytach i stwierdzam ze wiele gier które nie wymagają jakiegoś większego wysiłku lasera działają tak samo, co nie znaczy ze wszystkie nie które fakt gorzej .a najlepiej samemu sprawdzić używam open loader 0.6 gdzie jest usprawnione granie przez usb .


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - DembolMaster - 10-05-2010

musiałbym to sprawdzić żeby uwierzyć...


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - citek123 - 10-05-2010

proszę bardzo.tylko konkretnie te tytuły innych na loaderze nie testowałem bo mam go od wczoraj w nocy,ale program od usb advence sprytniejszy.
jak 3 tytuły są w stanie działać jak z płyty to z pewnością jest ich więcej a i pendriva rewelacyjnego nie mam etmc 4gb jakieś gówienko.


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - Draco - 10-05-2010

To że działają akurat te trzy tytuły oznacza jedynie że twórcy gry nie wykorzystali pełnych możliwości przesyłu danych z nośnika do konsoli a co za tym idzie tak dobrze się składa że można taką grę uruchomić z nośnika który podpięty jest sposobem oferującym mniejszą przepustowość. Fizycznych ograniczeń przesyłu danych w żaden sposób nie obejdziesz, w tym przypadku wąskim gardłem jest kontroler USB w konsoli i nie przeskoczysz tego choćbyś chciał. Płynie działać będą jedynie gry które podczas rozgrywki nie doczytują dużo danych natomiast gry doczytujące duże ilości tekstur takie jak God of War, Gran Turismo, Black itp nie będą działać wcale (ponieważ mogą mieć zabezpieczenia dotyczące przesyłu danych wyświetlające komunikat "Nośnik nie odpowiada" w przypadku zbyt wolnego wczytywania) lub czasy ładowania poziomów ewentualnie doczytywania tekstur już w trakcie gry wydłużą się.

Jedynym sposobem na ominięcie takiego "wąskiego gardła" było by buforowanie danych w jakieś pamięci wewnętrznej w konsoli jednak PS2 nie posiada żadnej wbudowanej pamięci Flash która mogłaby posłużyć do tego celu natomiast pamięć RAM kompletnie odpada ponieważ i tak jest jej za mało nawet na normalne uruchamianie gier i jest to pamięć wykorzystywana przez PS2 dosłownie do ostatniego bajta.


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - citek123 - 10-05-2010

gran turismo znajduje się na liście kompatybilności zaraz sprawdzę tylko ze GT3 bo mam 4gb pendriva a nawet sa wszystkie części na tej liście idę sprawdzić GT3.


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - Draco - 10-05-2010

Szukasz dziury w całym, sprawdź jeszcze czasy wczytywania i konkretnie Gran Turismo 4 bo to ta część jest uważana za wyciągającą ostatnie poty z PS2 i o tą część mi chodziło w poście.


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - citek123 - 10-05-2010

nie mam na razie możliwości ale na liście jest wiec może działać, to ze się dłużnej wczytuje jak ktoś np będzie miał padnięty laser to go guzik to będzie obchodzić ważne ze jest możliwość pogrania ja tylko stwierdzam ze nie wszystkie tytuły długo się wczytują, a to ze z napędu większość gier idzie szybciej to tym mnie akurat nie zaskoczyłeś .