PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Tutoriale (https://playstationforum.pl/forum-tutoriale)
+--- Wątek: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. (/thread-odpalanie-gry-z-pendraive-a-przez-usbadvance-usbextreme)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - Cage - 15-02-2015

Obecnie mam na dysku zewnętrznym ponad 10 gier, które dodawałem za pomocą programu USButil, teraz po przeinstalowaniu sytemu Windows mam problem z tym programem, gdy dodaje kolejną grę, to załadowaniu woskuje błąd i jest pokazane na liście gier, że nie ma rozmiaru gry ile zajmuje miejsca, tylko są kropki w tym miejscu.


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - ch3mn3y - 11-07-2015

A co powiecie o USBInsane? Wydaje się być nowszą i okrojoną wersją USBExtreme

Ok, zacząłem używać USButil 2.2 rev 1 - po hiszpańsku, ale to nie problem.

Teraz mam inne pytanie:
Jak zrobić kopie gier CD?
Wśród gier znalazłem kilka na CD: Virtua Tennis 2, Roland Garros 2003, Half Life (te co mnie teraz zainteresowały). Problemem jest to, że nie ważne, czy stworzę .iso (UltraISO), .bin/.cue (IMGburn), zamontuję te obrazy (UltraISO i Deamon), czy prosto z płyty, to albo USButil wywala błąd system.cnf, albo stoi ciągle na 0%.


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - tomas1395 - 13-07-2015

Gry CD trzeba przekonwertować do DVD za pomocą PS2 BIN2ISO albo ISO2BIN. Programy typu UltraISO nie działają w tym wypadku poprawnie. Potem wystarczy skopiować kod gry i wklepać go w nazwę iso wraz z nazwą gry i wrzucić do folderu DVD na dysku/pendrive. Jeśli na bootscreenie wyrzuca czarny/biały obraz to trzeba sformatować pendrive/dysk i wrzucić wszystko z powrotem.


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - arctos - 14-07-2015

tomas1395 napisał(a):Gry CD trzeba przekonwertować do DVD za pomocą PS2 BIN2ISO albo ISO2BIN

Szanujmy swój cenny czas!!!

W przypadku partowania gry za pomocą programu:
Wystarczy że masz program do wirtualnych napędów który obsługuje pliki *.bin np. Daemon Tools. Montujesz obraz w wirtualnym napędzie, w USB Extreme zmieniasz literę napędu źródłowego na literę odpowiadającą twojemu napędowi wirtualnemu. Dalszych procedur chyba nie muszę przedstawiać. Big Grin

A ogólnie możesz równie dobrze zrobić na pendrivie folder CD i wkleić tam grę z odpowiednio zmienioną nazwą. Gra też powinna Ci pójść. Big Grin


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - tomx1989 - 14-07-2015

Szanujmy swój cenny czas!!! Big Grin

Czas instalacji Deamona jest dużo większy niż odpalenie Bin2iso, który szybko przerabia obraz do mojego ulubionego formatu czyli .iso Big Grin


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - tomas1395 - 15-07-2015

(14-07-2015, 21:36)arctos napisał(a):
tomas1395 napisał(a):Gry CD trzeba przekonwertować do DVD za pomocą PS2 BIN2ISO albo ISO2BIN

Szanujmy swój cenny czas!!!

W przypadku partowania gry za pomocą programu:
Wystarczy że masz program do wirtualnych napędów który obsługuje pliki *.bin np. Daemon Tools. Montujesz obraz w wirtualnym napędzie, w USB Extreme zmieniasz literę napędu źródłowego na literę odpowiadającą twojemu napędowi wirtualnemu. Dalszych procedur chyba nie muszę przedstawiać. Big Grin

A ogólnie możesz równie dobrze zrobić na pendrivie folder CD i wkleić tam grę z odpowiednio zmienioną nazwą. Gra też powinna Ci pójść. Big Grin

Wiesz ile czasu konwertuje to PS2BIN Big Grin? U mnie może 10 sekund. Kombinowałem z tym na wszelkie sposoby i tylko ten program działał dobrze.