PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Tutoriale (https://playstationforum.pl/forum-tutoriale)
+--- Wątek: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. (/thread-odpalanie-gry-z-pendraive-a-przez-usbadvance-usbextreme)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - tomx1989 - 18-04-2014

Po co defragmentujesz PD, skoro szybszą i bezpieczniejszą metodą jest po prostu szybki format. Z PD najlepiej jest nic nie usuwać wtedy do czasu jego całkowitego zapełnienia pliki nie będą pofragmentowane.


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - Jusko - 18-04-2014

Próbowałem i kończyło się "game is fragmented" :-/ Ale spróbuję - może czegoś nie dopilnowałem, spróbuję raz jeszcze - ostatecznie PD może mi za to podziękować dłuższym życiem :-)


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - czipsyikola - 09-05-2014

Nie wszystkie gry działają na ps2 jeżeli odpalasz je przez pendrive


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - Jusko - 27-05-2014

Przychodzę z pytaniem kolejnym, mam nadzieję, iż się nie pogniewacie Smile

Jak oceniacie kompatybilność pomiędzy USB a SMB? Zapytałem, ponieważ mam pewne wątpliwości, które chciałem rozwiać. Generalnie jakoś mi te granie z USB idzie - nawet nie odpalam już niemal gier z lasera, tylko zgrywam swoje gry do iso i jadę z PD Smile

Niemniej parę zacinek już miałem z USB - teraz jest trzecia gra, która zawiesza się gdzieś w toku rozgrywki, uniemożliwiając jej ukończenie. Nie jest to wina iso. Każda z felernych gier działa z PD, ale gdzieś zdarza się sytuacja, że gra zamiera i na tym koniec. Myślałem, że może to wina po prostu grania z USB, jednak w przypadku SMB jest to samo, w identycznych momentach tych gier.

Czy uruchamianie za pomocą OPL przez SMB jest zatem bardziej kompatybilne niż z USB? Jaka jest Wasza opinia? Niestety na swoim przykładzie ciężko mi to zweryfikować, gdyż póki co każda zgrana przeze mnie gra z kolekcji odpalała się z PD :-) Tylko mam problem z tymi zacięciami w konkretnych punkach gier (Darkwatch, Call of Duty 3, teraz Metal Gear Solid 2) i SMB też nie dało tu rady, dlatego nie wiem co sądzić o tej metodzie :-/


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - piotros - 27-05-2014

Ja 80% gier ograłem przez SMB i poza przycinaniem się filmów, żadnych problemów nie miałem. Jak gra się uruchomiła, to nie było z nią problemu później. MGS2 też ograłem przez SMB i całą tak przeszedłem.
Nie mam porównania z USB, bo w ten sposób gier nie odpalałem.


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - Helios98 - 28-05-2014

Mam pytanie bo mam grę poniżej 1GB i nw czy ją przerobić USB Extreme a potem gotowe pliki na pendrive, uruchamiamy Open ps2 lub USB advance czy jak bo nie widzą tej gry, oraz jak wgrać gry/romy na Gameboy? (Mam InfoGB)


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - tomx1989 - 28-05-2014

Nie musisz przerabiać obrazu, każdy obraz mniejszy niż 4GB może być w postaci iso. Tak wygląda przykładowo jak ma wyglądać nazwa gry SLES_502.15.Crazy Taxi.iso kod SLES_502.15 znajduje się w obrazie iso i możesz go skopiować przez otwarcie np. 7zip winrar, deamon. Pendraka formatujesz na fat 32, tworzysz folder DVD i tam wrzucasz iso, do tego minimum opl 0.8 lub nowszy.


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - Helios98 - 28-05-2014

a musi być nazwa gry? bo stworzyłem folder dvd i wklejam SLES_502.15.iso di tego folderu, potem uruchamiam open loader 0.9 i nw co dalej :/


Odp: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - dragon1493 - 28-05-2014

Musi byc nazwa gry.

I Ty masz ten kod odczytac dla swojej gry...
Kazda gra jest inaczej nazwana SLES_XXX.XX, SLUS_XXX.XX, SCES_XXX.XX, SCUS_XXX.XX, pod X zawsze jest jakas cyfra, jak zrobisz zla nazwe to oczywiste ze gra sie nie pokaze w OPL

Jak gra ma ok 750mb to obraz wklejasz do folderu CD, jezeli po wrzuceniu do folderu DVD gra nadal nie dziala.

Kolega wyzej juz napisal jak odczytac ten kod, oczywiscie znowu zrobiles po swojemu i pozniej nabijasz kolejne posty...


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - Helios98 - 28-05-2014

Czyli gra poniżej 750mb to na cd? to dobrze bo właśnie mam gdzieś 135mb ---> http://m.tnttorrent.info/torrent/D-Unit_Drift_Racing_PAL_ENG_CD__790090 <--- link do gry

EDIT
Witam mam problem bo GTA VCS i LCS wieszają mi się po filmiku (intra gry) i nic się nie dzieję nawet menu, loading gry czy coś nie pojawiają się tylko czarny ekran :/ oczywiście przed "patchowałem" programem USB Extreme i ale gra na cd genialnie działa (odtwarzam z USB Advance). Nawet z OPL jest tak samo :/ (oczywiście GTA są w folderze DVD i napisane "SLES_546.22.GTA VCS.iso")