PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Tutoriale (https://playstationforum.pl/forum-tutoriale)
+--- Wątek: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. (/thread-odpalanie-gry-z-pendraive-a-przez-usbadvance-usbextreme)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - Szymon - 30-08-2013

Już chyba 10ty raz piszę: UŻYJ WERSJI 0.5 a nie 0.8
Na stronie 28 dałem linki.


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - Jusko - 09-04-2014

OK, mam problem - radość ze SWAP Magica zderzyła się z rzeczywistością.

Pliki iso są bezpośrednią zgrywką z oryginalnych płyt PS2, które posiadam. Dla pewności powtarzałem zgrywanie paroma programami, jednak nie w tym problem.

Próbowałem wrzucać gry za pomocą USB_Extreme z pierwszej strony tematu, jednak ten nie widzi na liście dysków docelowych mojego pendrive'a. Widzi partycje dysku twardego, jednak żadnego pendrive - więc lipa. Przy okazji - link podany w tutorialu nie działa, musiałem zasysać z innych miejsc sieci.

Próbowałem zatem wgrywać za pomocą USB_Util i on wrzuca gry na PD - prawie. Jednak zawsze między 99-100% wywala WARNING Games with errors, you can: Rest.Space/Try Recover. Ta, jasne, każda gra jaką zgrałem do iso musi być zepsuta, oczywiście... (a po załadowaniu tego iso, wolnego miejsca jeszcze ponad 3GB). Piję do tego, że w internecie tłumaczą to zepsutym iso, tylko kuźwa, ja to zgrywam od razu z płytyRolleyes Ale dobra, odważyłem się i ściągnąłem iso tej samej gry z sieci, testowo. I co? Ten sam błąd. Wszyscy mają złe obrazy? Nie wydaje mi się. Efekt - obrazy instalowane na Pendrive nie działają ani poprzez USB_Advance ani Open PS2 Loader.

No to już nie wiem jak mam wrzucać i czym - jest jeszcze konsolowy (w sensie command line) ul_install, ale robi to tak powolnie, że chyba jedna gra zgrywać będzie się ponad 40 minut i nie mam na to czasu ani cierpliwości.

Postanowiłem zatem iso zgranej gry (NFS: Most Wanted) dobrze nazwać i bezpośrednio wrzucić na PD, po czym otworzyć Open PS2 Loader. Program widzi iso, ale nie odpala gry - czarny ekran na paru różnych grach.

Poddaję się - nic nie chce mi dobrze wgrać gier na PD, a bezpośrednie iso za pomocą OPL mają czarny ekran. Ostatnie 3h stracone, efektu zero prócz irytacji i po prostu włożenia oryginalnej płytki do konsoli.


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - cbool1995 - 09-04-2014

Zrób obraz iso z oryginalnej gry i później przerób USB utilem.I jak wybierasz gdzie ma zapisać przerobioną gre wybierz miejsce zapisu dysk C czy D i później skopiuj na PD. Oczywiście pendrive musi być sformatowany do fat 32 i po wrzuceniu defragmentuj go.
Możliwe ze trafiłeś na lipny obraz z sieci a ty jak przerabiałeś prosto z płyty, mogła być ona porysowana i stąd błędy.
Jakiej wersji Open PS2 Loadera używasz?
Jak masz inny pendrive to spróbuj nagrać na niego.


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - Jusko - 09-04-2014

Zrobiłem jak proponowałeś - włączyłem USBUtil, przekonwertowałem grę z iso do folderu na dysku twardym. I znów ten błąd: WARNING Games with errors, you can: Rest.Space/Try Recover.

Teraz już jestem pewny, że program ma swoją fiksację - być może problemem jest Windows7 x64? Nie wiem, ale to nie przypadek, aby ponad 10 obrazów iso różnych gier miało problemy + jedno testowe, zassane dla sprawdzenia z internetu. Spędziłem ostatnie parę godzin na tym - nie mam już pomysłu. Oczywiście gry sprawdzam USBUtilem spójność ISO, jest ono spójne w 100%, bez błędów.

Wersja USBUtil: 2.00
Open PS2 Loader: 0.9.2

Pojęcia nie mam już w czym problem. Nawet zdefragmentowałem ISO po czym wrzuciłem na PD. OPL nie krzyczy o fragmentacji, włącza bez ISO, ale wszystko staje na wieki, na czarnym ekranie (ISO prosto z płyty, odpowiednio nazwane - bo przez USBUtil nie mogę wrzucać ze względu na ten błąd). I to nie jest problem jednej gry - czarny ekran dopada każdą, wobec czego nie wiem, czy cokolwiek jestem w stanie zdziałać :-/ Na ten moment już na pewno nie bez Waszej pomocy.


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - cbool1995 - 09-04-2014

A masz innego pendriva? Jak masz to wrzuć te pliki na niego. Może ten którego używasz nie odpowiada konsoli.
Jeszcze możesz użyć programu Usb advance.elf ale on odpala pliki przerobione nie iso.
Jeszcze Open PS2 Loader masz wrzuconego na kartę pamięci? czy na pendrive? W sumie nigdy nie zwracałem na to uwagi czy program na Pendrive działa tak samo jak uruchamiany z karty.


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - Jusko - 09-04-2014

Pożyczyłem przed chwilą pendriva SONY, zobaczymy.

Przy okazji przerobiłem ISO za pomocą ul_install i te pliczki przegrałem na PD, jednak bez rezultatu. OPL widzi grę, jednak nie odpala - czarny ekran po wieki. Nie mam już pomysłu - nierealne, aby cała moja kolekcja była niekompatybilna szczególnie, że to lepsze gry w stylu Resident Evil 4, Black - muszą mieć kompatybilność.

Jedyna nadzieja w tym drugim PD, właśnie przegrywam pliki. Jak to zawiedzie, nie mam pomysłu - wyjdzie na to, że pomysł nieudany. Po części z winy buntującego się softu (vide USBUtil), po części z przyczyn niewiadomych. Bo czekałem na uruchomienie gry nawet i 5 minut, ale ciągle czarny ekran. Tym bardziej mnie to dziwi, że na YouTube zobaczyć można, jak ludzie grają w te gry z USB.

Loadery uruchamiane są z PD, ale nie powinno mieć to chyba znaczenia myślę, program ostatecznie ląduje w pamięci. Ale to PS2, więc mogę się mylić :-)


Odp: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - dragon1493 - 09-04-2014

Zainstaluj te gry za pomocą USB Extreme i wrzuć na pendrive'a


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - Jusko - 09-04-2014

Więc:

USBExtreme zrzuciłem gry z DVD do plików na dysku twardym, które wrzuciłem następnie na PD. Generalnie gry te, które nie działały (np. Need for Speed Unrerground 2), tak nie działają dalej niezależnie od pendriva - po wyborze w loaderze, czarny ekran na wieki. W skrócie wygląda to tak, że patrzę na pendriva i przez chwilę czarnego ekranu dioda mruga informując, że jakieś dane gry z PD są odczytywane, ale po paru sekundach przestaje i nic więcej, dioda gaśnie.

Niemniej teoria o gryzieniu się konsoli z moim pendrivem może mieć coś racji. Otóż mój bazowy pendrive to zwykły krzak 8GB firmy PNY - nie ma nawet diody sygnalizującej przesył danych więc nie wiedziałem nawet, czy konsola coś z PD wczytuje podczas uruchamiania gry. I z niego testowa gra nie działała (Need for Speed: Most Wanted). Te same pliki z pendriva PNY skopiowałem żywcem na pendriva Sony, z którego gra rusza bezproblemowo.

Morał taki, że faktycznie konsola wybiera sobie chyba PD, z którym postanowi współpracować. Niemniej i tak większość gier nie działa z USB - może to kwestia kompatybilności, może braku jakiś patchy, o których nie wiem nawet jak załadować do iso, może jakiś specyficznych ustawień dla każdej gry innych. Generalnie jednak zobaczyłem, że granie z USB widziałem przez zbyt różowe okularyCool i chyba to bardziej pokaz technologiczny, że się da, niż naprawdę sposób na kopie zapasoweSmile Nie zgrałem jeszcze co prawda całej biblioteki gier ale już wnioskuję, że na te 40 gier, może połowa tylko zadziała. Po prostu modowałem kiedyś Nintendo Wii też na uruchamianie homebrew z PD i myślałem, że tu będzie tak samo bezkonfliktowoSmile Chyba szybciej wrzucić płytkę do czytnika (oczywiście oryginał, bo aż serce mi się kraje jak pomyślę, że miałbym włożyć do konsoli jakiegoś pirata i katować laser. Jako ciekawostkę podam, że swojego pierwszego PSX dojechałem niemal całkowicie kopiami zapasowymi w ciągu 3mcy, bo szkoda mi było eksploatować oryginały. Postanowiłem po tym, że nie włożę nigdy więcej pirata do konsoli)Smile

Może czeka mnie więcej przebojów, jednak na teraz kończę. Nazwijcie mnie fanatykiem, ale ostatnie 7h spędziłem na zgrywaniu iso różnymi metodami i walce z uruchamianiem pod USB. Na razie wysiadamSmile Choć 80% czasu zajęło mi tak naprawdę kopiowanie plików na PD (4-5 gier to ok. 1h kopiowania, więc...).

Czy granie z HDD na FAT'ach też jest takie w kratkę?


Odp: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - dragon1493 - 10-04-2014

Z tego co mi wiadomo to na graniu z hdd, jest bardzo duza kompatybilnosc gier


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - tomx1989 - 10-04-2014

Granie z Hdd to poezja, krótkie loadingi, brak zabawy w podmienianie płyt, wysoka kompatybilność, chyba tylko jedna z 50 gier mi nie działa, ale za to działa przez SMB. Jeżeli niedaleko konsoli masz pc, lub dysk sieciowy, to będzie to duży lepszy pomysł grać przez SMB niż prze USB.