PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Tutoriale (https://playstationforum.pl/forum-tutoriale)
+--- Wątek: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. (/thread-odpalanie-gry-z-pendraive-a-przez-usbadvance-usbextreme)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - Cage - 23-08-2013

Nie wiem dlaczego, ale gdy obraz gry ISO został przerobiony programem USBExtreme, to okazało się ,że brakuje pliku ul.cfg
Z tego co wiem i pamiętam, to ten plik zawsze powinien być, żeby gra prawidłowo się uruchomiła z pendrive, chyba że się mylę?
Pierwszy raz mi się przydarzyło, oczywiście dokładnie sprawdziłem i na dysku nie ma tego brakującego pliku.


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - cbool1995 - 23-08-2013

Tak plik ul.cfg powinien być.Ja polecam pogram USButil tam masz wszystko ładnie opisane i możesz przerobić obraz bezpośrednio z pliku iso.A tak w ogóle to nawet nie musisz przerabiać ty obrazów tylko odpalać z iso.OpenPS2loader od wersji 0.8 jest w stanie to zrobić.


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - Cage - 23-08-2013

P.S. Nie wiem dlaczego tak się stało, bo mnie coś podkusiło, żeby ten program zapisał pliki na dysku D, a ja zawsze wskazywałem miejsce jako dysk C
Kolejna próba tej samej gry, ale tym razem zapisane pliki zostały na dysk C i okazało się ,że teraz jest brakujący pliki, czyli się prawidłowo utworzył.

(23-08-2013, 16:18)cbool1995 napisał(a): Tak plik ul.cfg powinien być.Ja polecam pogram USButil tam masz wszystko ładnie opisane i możesz przerobić obraz bezpośrednio z pliku iso.A tak w ogóle to nawet nie musisz przerabiać ty obrazów tylko odpalać z iso.OpenPS2loader od wersji 0.8 jest w stanie to zrobić.

Czyli wystarczy tylko skopiować lub wkleić na pendrive obraz ISO i posiadając na karcie pamięci ten program, to normalnie gra się uruchamia.

W którym miejscu sprawdzić, czy mam ten program w tej wersji na karcie?


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - Boven - 26-08-2013

Witam
Ostatnio dostałem od kumpla czarnulkę, w której padł napęd, a mam kartę z FMCB. Dlatego mam pytanie: Czy aby gra działała z pendriva wystarczy mi demon i USBExtreme? Oczywiście biorę pod uwagę tablicę i gry, które nie będą działać z pendriva. Wiem, że znajduje się tutaj obszerny tutorial, ale ja jednak wole krótko, zwięźle i na temat ;]
Mały schemat pobranie->>przerobienie demonem na ISO->>paczkowanie USBExtreame->> kopiowanie na pendrive i granie =czy tak można ?


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - Szymon - 26-08-2013

Tak, ale USB Extreme już sam będzie wgrywał grę bezpośrednio na pendrive czyli kopiowania nie musisz robić Smile


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - Cage - 27-08-2013

Wczoraj zostałem pozytywnie zaskoczony i zdziwiony, gdy odpaliłem z pendrive grę Need for Speed Most Wanted.
Na forum czytałem wypowiedzi, że tego typu gry będą się zacinały lub przycinały podczas grania, a tu nic z tych rzeczy.
Po załadowaniu gry i w trakcie samej jazdy, to nic się nie zawiesza, nie przycina, nie zacina, czyli wszytko prawidłowo jak z płyty.
Prawda jest taka, że intro gry się trochę z pendrive przycina, ale to jest prawidłowo.
Proste wytłumaczenie jest takie, że gra działa stabilnie, że przez rozpoczęciem wyścigu, to gra się wczytuje np. do pamięci, bufora i dlatego działa prawidłowo w czasie samego wyścigu.


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - Szymon - 27-08-2013

Bo gry zwykle działają dobrze, o zacinających się grach mówią osoby które z tego nigdy nie korzystały (jak dobrze pamiętam Draco). Zacinają się tylko filmiki i ładowanie gier trwa trochę dłużej niż normalnie. Ale grać się da.


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - Boven - 29-08-2013

Witam znowu
Grę mam w zrobioną demonem w ISO, przerabiam extreamem i brakuje ul.cfg i automatycznie gra nie otwiera się w OPL-u. Co powoduje brak pliku konfiguracyjnego?


Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - Szymon - 29-08-2013

USB Extreme to średni program. Użyj USB Util jest wiele lepszy.


__________________
Tapnięte z iPhone 3GS


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - Boven - 29-08-2013

HE a jak już mi się udało, odpaliłem w OPL-u to po załadowaniu wyskoczył mi jakiś błąd, że gra jest sfragmentowana czy jakoś tak../
czyli walka trwa..