PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Tutoriale (https://playstationforum.pl/forum-tutoriale)
+--- Wątek: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. (/thread-odpalanie-gry-z-pendraive-a-przez-usbadvance-usbextreme)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - Samyeu - 17-01-2013

Witam - czy można odpalać gry z PS1 z pendrive'a, kiedy używam Swap Magic? Mówię teraz ogólnie, nie odnośnie tego tutka.


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - Kratos - 17-01-2013

Nie można odpalać gier z PS1 z pendrive'a. Trzeba stety niestety poświęcić płytę. Jest emulator, ale bardzo koślawy i szkoda na niego nerwów, bo jest we wcześniej fazie i nie ma co liczyć, że będzie rozwijany, bo kilka lat już tak leży.


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - Yohokaru - 10-03-2013

Mam małe pytanie. Jak mogę zmodyfikować plik ul.cfg tak, abym mógł na jednym pendrive mieć więcej niż jedną grę?


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - tomx1989 - 11-03-2013

Jeżeli już musisz używać gier w tym formacie to użyj do tego USBUtil v2.0. W nim możesz zmodyfikować, zaktualizować oraz utworzyć plik ul.cfg.


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - Yohokaru - 11-03-2013

tomx1989 napisał(a):Jeżeli już musisz używać gier w tym formacie

A to mogę sobie na pendrive tak bezprecedensowo wrzucić obraz płyty w formacie ISO, że tak mówisz?


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - piotros - 11-03-2013

(11-03-2013, 17:50)Yohokaru napisał(a): [..]A to mogę sobie na pendrive tak bezprecedensowo wrzucić obraz płyty w formacie ISO, że tak mówisz?

Nie sprawdzałem, ale wydaje mi się, że w OPL'u gry uruchamiane i z USB i z SMB są właśnie w formacie ISO.
Ja w każdym bądź razie swoje gry zrzucam do iso, wrzucam na dysk sieciowy i potem gram po sieci przy użyciu OPL'a... Smile
Jak dla mnie na 90% jest identycznie z USB, więc spróbuj...
Załóż katalog DVD, wrzuć tam plik iso, nazywając go wcześniej odpowiednio i odpal OPL'a... powinno zadziałać...


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - tomx1989 - 11-03-2013

Tak możesz wrzucać gry w formacie iso, jedyne ograniczenie jest takie że maksymalna wielkość pliku w fat 32 wynosi 4GB. Czyli gry powyżej 4GB musisz przerabiać, używając smb nie ma tego ograniczenia jeżeli dysk jest sformatowany na ntfs. Tak jak kolega wyżej wspomniał gry trzeba odpowiednio nazywać, ale to już chyba było w tym wątku, a na pewno na forum. np.
SCUS_971.02.GRAN TURISMO 3.iso , kod przed nazwą gry znajduje się w obrazie gry, każda gra ma inny kod, jak nie widać kodu to obraz trzeba odpatchowac.

PS. Od opl 0.8 wprowadzono obsługę iso.


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - thomaszip - 16-03-2013

Lepiej przerabiać gry przez usbutil wrzucasz je na pendriva defragmentujesz zawsze po wrzuceniu gry i odpalasz przez open ps2 loader v09 ma największa kompatybilność u mnie jak na razie wszystkie gry działają na nim


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - tomx1989 - 17-03-2013

thomaszip tylko po co przerabiać gry i bawić się ciągle w aktualizowanie ich listy? Wystarczy format pena i ctrl+c ctrl+v i gotowe. Nigdy nie formatuje pena to trwa to stanowczo za długo(i skraca życie pamięci flash), lepiej zrobić szybki format i wrzucić po kolei gry w które gramy.


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - squallpl - 17-03-2013

Nie odpalisz wszystkich takim sposobem. Jak obraz przekroczy 4 GB to lipa, bo system FAT32 nie zezwala na większe pliki