PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Tutoriale (https://playstationforum.pl/forum-tutoriale)
+--- Wątek: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. (/thread-odpalanie-gry-z-pendraive-a-przez-usbadvance-usbextreme)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - jacekw123 - 03-04-2012

Nie działa.


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - cotomabyc7 - 04-04-2012

A można kilka gier na raz przez OPL na pendraku odpalać? Bo wklejam jedną grę i działa. Wklejam następną i te dwie gry już z błędem "Error, game is fragmented". Jedyne co wiem, to jest to coś z plikiem ul.cfg


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - jacekw123 - 05-04-2012

Już mi poszło. Pad był po prostu podłączony do drugiego slotu i tyle.


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - Draco - 05-04-2012

W życiu bym nie pomyślał że źle podłączyłeś pada Smile


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - Zielony34 - 08-04-2012

Powtarzałem to wiele razy, chcesz grać bezproblemowo to ZAWSZE defragmentuj i optymalizuj strukturę plików na PD po każdej, nawet najmniejszej ingerencji, choćby miało to 3h trwać to lepiej poczekać niż później płakać że trzeba 1,5h gameplaya przechodzić od nowa i opowiadać bzdury że na PS2 nie można grać z PD komfortowo...

Polecam instrukcję obsługi PS2 jak nie wiesz gdzie pada podłączyć.


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - przem1711 - 31-05-2012

Widzę, że sporo osób ma problem z instalacją, więc i ja dorzucę coś od siebie. Do instalacji gier zarówno na USB jak i LAN używam prostego programu w trybie tekstowym iso2opl.exe LINK i sprawuje się on całkiem nieźle, ale żeby jeszcze bardziej uprościć sobie instalację napisałem dwa proste skrypty dla tego programu: OPL i ISO.

Skrypt OPL służy do instalacji gry z obrazu *.iso na wybranym przez nas nośniku (Pendrive/HDD). Wystarczy przeciągnąć plik *.iso na skrypt oraz podać odpowiednie parametry. Ważne, aby typ nośnika dla jakiego był przeznaczony obraz został wpisany z DUŻYCH liter czyli DVD lub CD. Gry są instalowane w formacie obsługiwanym zarówno przez OPL jak i USBAdvance/USBExtreme oraz PS2ESDL. Można bez obawy instalować kilka gier na jednym nośniku.

Z uwagi, że Open Ps2 Loader 0.8 obsługuje także bezpośrednio gry w formacie *.iso napisałem skrypt ISO mający za zadanie zmianę nazw obrazów na kompatybilny z Open Ps2 Loader. Wystarczy uruchomić skrypt z lokalizacji w której znajduje się obraz lub przeciągnąć na niego plik obrazu. Rozszerzenie obrazu musi być podane z małych liter inaczej program go nie wykryje. Przykładowo plik DJFFNY.ISO nie zostanie wykryty przez program natomiast DJFFNY.iso już tak. Tak przygotowany plik *.iso wrzucamy na nasz nośnik do foldery CD lub DVD zależnie jakiego nośnika był obraz.

Oba skrypty wymagają do działania iso2opl.exe. Najlepiej umieścić go w folderze C:\Windows. Jeśli z jakiegoś powodu ktoś nie chce tego zrobić wystarczy, że program będzie znajdował się pod tą samą ścieżką co skrypt.

Oba skrypty oraz iso2opl.exe można ściągnąć pod poniższym adresem:
Kod:
https://www.dropbox.com/sh/nrhhgjg59w3pq69/N80cGbzmBZ

Mam nadzieję, że komuś przydadzą się te moje wypociny.
Życzę miłej gry Smile

PS: Zapomniałem dodać. Plik *.iso wrzucany w całości na Pendrive/HDD nie może być większy niż 4GB, ponieważ partycja FAT32 i tak go nie przyjmie.


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - Draco - 26-08-2012

Bart czy mógłbyś dodać w pierwszym poście, że zamiast wkładać płytę do napędu można również zamontować ją w Daemonie? Zdarzył mi się ostatnio przypadek, że koleś twierdził że aby wrzucić grę na pendrive trzeba ją wcześniej nagrać na płytę lub kopiować z oryginału. Gdybyś dorzucił taką informację było by to dobrze sprecyzowane.


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - matic902i - 26-08-2012

Ja polecam PowerISO, można montować obraz w wirtualnym napędzie oraz zmienić format z mp .mdf na .iso żeby spatchować ESR Disc Patcherem.


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - pitreekk - 26-12-2012

Mam, pytanko, oczywiście trzeba mieć przerobione PS2, żeby z Pendrive zadziałało. Wink Głupie, pytanie, i powinna być prosta odpowiedź. Smile


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - Draco - 26-12-2012

Oczywiście Twoje przypuszczenie jest prawidłowe. Trzeba mieć chip, FMCB lub Swap Magic.