PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Tutoriale (https://playstationforum.pl/forum-tutoriale)
+--- Wątek: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. (/thread-odpalanie-gry-z-pendraive-a-przez-usbadvance-usbextreme)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - laskovy - 08-08-2010

A ja mam pytania z innej beczki - odpaliłem OpenLoadera i śmiga jak ta lala, oczywiście przytnie się tu i ówdzie. I teraz - śmieszna sprawa - jak mam podłączony dysk do USB to Open nie zobaczy gier wcześniej niż odłączę i podłączę ponownie dysk - dlaczego? Może czegoś brakuje? A może tak ma być?

I drugie pytanie - czy można jakoś załadować grę ale poprzez sieć? Tzn. co trzeba mieć (kartę sieciową w PS2 mam) i jak się do tego przygotować? Mniemam iż karta ma prędkość 100Mbit - w tym wypadku ładowanie gier mogło by być bardziej "płynne"


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - niggazzz - 08-08-2010

(08-08-2010, 14:43)laskovy napisał(a): I drugie pytanie - czy można jakoś załadować grę ale poprzez sieć? Tzn. co trzeba mieć (kartę sieciową w PS2 mam) i jak się do tego przygotować? Mniemam iż karta ma prędkość 100Mbit - w tym wypadku ładowanie gier mogło by być bardziej "płynne"

Polecam obejrzec ten filmik na Youtube

Obrazy iso gier nalezy przerobic programem ps2-iso-2-usb lub podobnym i wrzucic do odpowiedniego udostepnionego katalogu na komputerze.
Napisz jak Ci poszlo.


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - laskovy - 08-08-2010

Hmm... na razie stoję na tym, że połączenie sieciowe mam skonfigurowane w Open Loaderze, folder PS2SMB jest stworzony na komputerze i udostępniony, kontrolka na routerze zapala się przy odpalaniu sieci ale Open Loader zawiesza mi się na komunikacie Network Loading 1... hmmm...

UPDATE: Folder dla Open Loadera udostępniam z laptopa, który to połączenie z routerem ma poprzez WiFi. I tu klapa na całego. Ale pokusiłem się o sprawdzenie tej samej opcji na komputerze stacjonarnym, podłączonym do routera kabelkiem. I proszę Pań i Panów - tutaj działa i śmiga pięknie! Gry przerobione programikiem USBExtremeInstaller. Czyli walczę dalej z połączeniem poprzez WiFi...

UPDATE 2: Hmm... po godzinach walki poszedłem na skróty - zaktualizowałem sterownik karty sieciowej. I hmmm... działa Smile I to fajnie, szybko, elegancko Smile Ciekawe na jak długo? Tongue


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - michael555voyager - 11-08-2010

Witam,czy ktoś może wie jak opalić gry z Psone, nagrane na pendrivie na Ps2? Chciałbym się spytać jeszcze który program jest lepszy do uruchamiania gier z pendriva Open Ps2 Loader czy Usb Advance, co to są za patchy (czy trzeba je zaznaczać) w programie USBUtil - DNAS i IOPRP przy przerabianiu gry z ISO/CD/DVD na ul, czy może lepiej przerabiać/nagrywać na pendrka programem USBExtreme i czemu do ch... nie działa staruśka gra ICO (uruchamia się tylko intro bez dżwięku (piszczy) i się zawiesza)???


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - laskovy - 11-08-2010

Co do gier z PSOne - nie ma szans, jakby była to już bym grał Tongue Natomiast używam Open PS2 Loadera i jak na razie wszystko śmiga, najfajniej po sieci Smile


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - rafii22 - 09-10-2010

(20-10-2009, 12:00)DembolMaster napisał(a): A co zrobić jeśli się przez chwilę po włączeniu USB Advance pokazuje gra na liście a po chwili jest tak że pendriva nie pokazuje wcale?

Mam identyczny problem ktos wieco jak to zrobic zrobic??
mam pendrive EMTEC 8GB a gra to Black
Prosze o pomoc


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - kicek2000 - 09-12-2010

A ja mam taki problem, że widzi tylko jedną grę na pendrive. nie wiem dlaczego. myślę, że cos jest nie tak z plikiem cfg. co zrobic, żeby móc grać w więcej gier niż jedną?


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - zone22 - 15-12-2010

Moglibyście podać jakiś link, skąd pobrałbym 'dnas swap', bo to co było tutaj wcześniej to już nie działa, a jakoś nie radzę sobie ze znalezieniem.


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - JSXpro - 15-12-2010

proszę, tu jest wszystko: http://sksapps.com/index.php?page=online.html


RE: Odpalanie gry z pendraive'a przez USBAdvance/USBExtreme. - zone22 - 16-12-2010

(15-12-2010, 09:13)JSXpro napisał(a): proszę, tu jest wszystko: http://sksapps.com/index.php?page=online.html
Nie wiem w sumie jaką funkcję pełni program, o który pytałem, a na tej stronie nie widzę konkretnie tego, o co proszę, więc nie wiem, co powinienem pobrać w zamian.