PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
HL-DT-ST DVDRAM GH24NS90 ATA Device problem z płytami - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Gry (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-gry)
+--- Dział: Problemy (https://playstationforum.pl/forum-problemy)
+--- Wątek: HL-DT-ST DVDRAM GH24NS90 ATA Device problem z płytami (/thread-hl-dt-st-dvdram-gh24ns90-ata-device-problem-z-plytami)

Strony: 1 2 3


HL-DT-ST DVDRAM GH24NS90 ATA Device problem z płytami - Wielgas - 15-10-2021

Witam , otóż mam posiadający problem z tą nagrywarką.Kupiłem ostatnio w sklepie komputerowym Verbatim DVD-R.Wkładam do nagrywarki i w programie IMGBURN jest podświetlone,że można nagrać płyte.
Klikam na ten przycisk,i otwiera się.Lecz wtedy płyta się mocno kręci przez 1 sekundę i wymusza się tacka.To oznacza że nie nagrało.Wylatujący error to coś w stylu I/O.
Nie wiem od czego to zależy,może złe płyty kupuje do tej nagrywarki.Proszę o pomoc..będę stokrotnie wdzięczny bo już 6 płyt czystych straciłem :/.Dodam że inne programy też spróbowałem i wszystkie poniosły klęskę.
Proszę o pomoc.


RE: HL-DT-ST DVDRAM GH24NS90 ATA Device problem z płytami - Wielgas - 24-10-2021

Nikt nie ma tego problemu?.Szkoda bo mi zależy na tym :/


RE: HL-DT-ST DVDRAM GH24NS90 ATA Device problem z płytami - Jolek - 24-10-2021

Próbowałeś włączyć w ustawieniach IMGBurn:
[Obrazek: uncheck.png]

Ewentualnie sprawdź inna firmę płyt, e.g. Sony.


RE: HL-DT-ST DVDRAM GH24NS90 ATA Device problem z płytami - Wielgas - 24-10-2021

Dzięki za odpiskę Smile.Jutro ewentualnie pójdę do sklepu i kupię Sony DVD-R.Może być taka płyta?.Jeśli się uda to fajnie,bo mam gry spatchowane na dysku "FreeDVDboot".Gier oryginalnych nie zamierzam kupować,sory ale mam w kolekcji 14 gier.
Kupiłem Gta III i cała porysowana,wypolerowałem ją pastą do zębów i w ogóle przestała działać,dziękuje za takie okłamywanie w stylu "Każda gra jest sprawdzona przed przesyłką" Smile.Tylko z ludzi zrobić w balona i zarobić .Ale Theme Park World co zamówiłem,polecam gierkę działa.
I wiesz co? Dostałem do tego pastylkę miętową.Cóż dobra była,ale przynajmniej jedna gra działa.


RE: HL-DT-ST DVDRAM GH24NS90 ATA Device problem z płytami - Jolek - 24-10-2021

Tak, DVD-R będzie dobrym wyborem. A jak będą miały Printable MID: RITEK-F16-01 (Made by RITEK - Taiwan) to będzie lepiej niż dobrze.
Jak dasz radę to nie kupuj całego cake-a (10 szt.) tylko 1 szt dla testu.

Chodzi ci o "FDVDB_ESR_Patcher_v0.4 by Jabu", bo sam FreeDVDboot służy do czego innego?

Grę trzeba było odesłać jak była mocno porysowana a nie próbować ją regenerować...

Nie każda past do zębów nadaje się do polerowania. Szczególnie te z granulkami nie nadają się do polerowania (a spora większość je ma).
Dodatkowo grę przed i po polerce możesz sprawdzić na PC czy przynajmniej dasz radę zrobić z niej ISO.

Aha i jeśli twoja konsola ma problemy z czytaniem oryginalnych gier na PS2, to te nagrane na dzisiejszych płytach tym bardziej nie "pójdą"
albo po jakimś czasie będą miały problemy.
Możliwe że laser jest już na wykończeniu.


RE: HL-DT-ST DVDRAM GH24NS90 ATA Device problem z płytami - Wielgas - 25-10-2021

Oryginały konsola bez problemu z 13 gier czyta, po prostu dużo rysek było. A po wypolerowaniu, to już w ogóle przestała działać.
https://m.youtube.com/watch?v=3zszb7xqAvA&t=501s chodzi mi o ten exploit.
Wybiorę dzisiaj Sony DVD-R. Tak jak powiedziałes, konsole mam od nowości "2010" do tej pory nie ścina, nic bo jest zadbana. Ani nie puknięta w biurko itp.


RE: HL-DT-ST DVDRAM GH24NS90 ATA Device problem z płytami - Jolek - 25-10-2021

Exploit nazywa się FreeDVDBoot.
Aplikacja na której oparty jest ten exploit FDVDB ESR Patcher GUI (v0.4) by Jabu:
[Obrazek: FDVDB-ESR-Patcher-Gui-v0-4.png]

Tak między nami w związku z tym że będzie ci ciężko dostać płytę przyzwoitej jakości...
a org gier jakoś nie chcesz...
Czy próbowałeś może OPL?
Ta aplikacja pozwala na uruchamianie gier z USB, ETH (SMB) i HDD (wewnętrznego):
https://github.com/ps2homebrew/Open-PS2-Loader/releases/tag/v1.0.0.


RE: HL-DT-ST DVDRAM GH24NS90 ATA Device problem z płytami - Wielgas - 25-10-2021

O ten exploit właśnie mi chodzi. A oryginalnych gier nie chce, są używane i porysowane, dlatego wole się zaopatrzyc w ten program. Już raz kupiłem Ridge Racer V, i tylko menu na początku gry dzialalo, potem gdy chciałem włączyć wyscig pisało ciągle a "Now loading". Ale jakoś się udało wyczyścić, ale nie dzięki nie chce oryginalow. Wciskają kit, że każda gra jest sprawdzona przed przesyłka. A co później się okazuje? Gra nie działa i errory wyskakują. Z OPL nie próbowałem A to wiem że takie rzeczy potrafi, i można nagrać launcherELF, z tego poziomu można zainstalować "MechaPwn" albo "Free MC boot" . Jeszcze do sklepu nie poszedłem, ale za nie dlugo pojde Smile


RE: HL-DT-ST DVDRAM GH24NS90 ATA Device problem z płytami - Wielgas - 25-10-2021

(25-10-2021, 16:37)Wielgas napisał(a): O ten exploit właśnie mi chodzi. A oryginalnych gier nie chce, są używane i porysowane, dlatego wole się zaopatrzyc w ten program. Już raz kupiłem Ridge Racer V, i tylko menu na początku gry dzialalo, potem gdy chciałem włączyć wyscig pisało ciągle a "Now loading". Ale jakoś się udało wyczyścić, ale nie dzięki nie chce oryginalow. Wciskają kit, że każda gra jest sprawdzona przed przesyłka. A co później się okazuje? Gra nie działa i errory wyskakują. Z OPL nie próbowałem A to wiem że takie rzeczy potrafi, i można nagrać launcherELF, z tego poziomu można zainstalować "MechaPwn" albo "Free MC boot" . Jeszcze do sklepu nie poszedłem, ale za nie dlugo pojde Smile

A dodam że mój model to SCPH-90004 0C najgorsza z możliwych wersji, jest nieźle zabezpieczona przed piractwem. Ale dzięki freedvdboot podobno działa na tej wersji



RE: HL-DT-ST DVDRAM GH24NS90 ATA Device problem z płytami - Wielgas - 25-10-2021

(25-10-2021, 16:47)Wielgas napisał(a):
(25-10-2021, 16:37)Wielgas napisał(a): O ten exploit właśnie mi chodzi. A oryginalnych gier nie chce, są używane i porysowane, dlatego wole się zaopatrzyc w ten program. Już raz kupiłem Ridge Racer V, i tylko menu na początku gry dzialalo, potem gdy chciałem włączyć wyscig pisało ciągle a "Now loading". Ale jakoś się udało wyczyścić, ale nie dzięki nie chce oryginalow. Wciskają kit, że każda gra jest sprawdzona przed przesyłka. A co później się okazuje? Gra nie działa i errory wyskakują. Z OPL nie próbowałem A to wiem że takie rzeczy potrafi, i można nagrać launcherELF, z tego poziomu można zainstalować "MechaPwn" albo "Free MC boot" . Jeszcze do sklepu nie poszedłem, ale za nie dlugo pojde Smile

A dodam że mój model to SCPH-90004 0C najgorsza z możliwych wersji, jest nieźle zabezpieczona przed piractwem. Ale dzięki freedvdboot podobno działa na tej wersji