PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Dysk ssd czy hdd 1TB czy 2TB=PS3 - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 3 (PS3) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-3-ps3)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet--103)
+--- Wątek: Dysk ssd czy hdd 1TB czy 2TB=PS3 (/thread-dysk-ssd-czy-hdd-1tb-czy-2tb-ps3)

Strony: 1 2


Dysk ssd czy hdd 1TB czy 2TB=PS3 - Teoretyk - 10-09-2021

Mam pytanie jaki dysk najlepiej podpiąć do konsoli? chcę wymienić sobie żeby mi śmigało wszystko z dysku konsoli, konsola to PS3 slim, i teraz czy obsłuży ssd czy lepiej na starym HDD??? i jaka najlepsza pojemność ?


RE: Dysk ssd czy hdd 1TB czy 2TB=PS3 - Jolek - 11-09-2021

PS3 i tak nie "ogarnie" transferów SSD więc tak średnio opłaca się jego zakup.

Pamiętam że niektóre dyski 2TB mają problemy z PS3.
Nie znam żadnego dysku 1 TB który nie byłby kompatybilny z PS3 lub miałby z nią (konsolą) jakieś problemy.


RE: Dysk ssd czy hdd 1TB czy 2TB=PS3 - Teoretyk - 11-09-2021

super czyli biorę 1TB, dzięki za pomoc Wink ważne żeby było prosto i szybko.


RE: Dysk ssd czy hdd 1TB czy 2TB=PS3 - Teoretyk - 12-09-2021

dobra zakupiłem dysk 1tb ale teraz mam pytanie, mam wgrane CFW i jak to zrobić by to odzyskać, będę musiał instalować od nowa je czy jak?? oryginalny soft miałem 4.82


RE: Dysk ssd czy hdd 1TB czy 2TB=PS3 - Jolek - 12-09-2021

Wrzuć "PS3UPDAT.PUP" z CFW jakie posiadasz na dysk USB.
Jak podłączysz nowy dysk to konsola go sformatuje i wgra CFW z USB.

Ewentualnie możesz zrobić kopie zapasową z poprzedniego dysku.
Ustawienia -> Ustawienia systemu -> Narzędzie do kopi zapasowych (obsługuje to tylko dyski z sformatowane w systemie FAT32 (MBR))
Nie zapisuje to trofeów...


RE: Dysk ssd czy hdd 1TB czy 2TB=PS3 - Teoretyk - 18-09-2021

Ok wgrałem całkiem nowy soft bo nie chciało mi wczytać tamtego.. Ale teraz kolejne pytanie moje ps3 np w dead island przy próbie grania, wyłącza mi się i miga czerwona dioda??? i potem odzyskuje dane, dodam że nie w każdej grze, np inne działają normalnie jak good of war itp


RE: Dysk ssd czy hdd 1TB czy 2TB=PS3 - Jolek - 18-09-2021

Możesz zainstalować webMAN MOD (webMAN_MOD_1.47.36_Installer.pkg):
https://github.com/aldostools/webMAN-MOD/releases.

Po instalacji za pomocą START+SELECT możesz włączyć pokazywanie temperatury.
Przytrzymaj do "piknięcia" a będzie ci się wyświetlała cały czas.
Jak się okaże że temperatura (CPU\GPU) podczas grania dochodzi do 90°C lub więcej stopni to konsola się przegrzewa i dlatego się wyłącza.

Dysk jest nowy, więc raczej nie powinno być z nim problemów...
Ale jak to nie temp to bym go jednak sprawdził (mino że nowy).

Ewentualnie próbowałeś prze-instalować tą grę?


RE: Dysk ssd czy hdd 1TB czy 2TB=PS3 - Teoretyk - 18-09-2021

Więc tak zainstalowałem tego webman i temperatury są ok, max 70 na cpu i 68 na gpu... Więc to nie od temp Sad
dysk dlatego właśnie wymieniałem, bo myślałem że to ten stary nie działa poprawnie ale na nowym to samo.

Szkoda że nie mam oryginalnej gry to bym sprawdził z napędu... Czy wywala.
Czyżby to było od tego błędu przy robieniu CFW, bo był jakiś warning, ale czytałem na forum że będzie działać poprawnie i teraz nie wiem czy kupiłem konsole bubla xD

Czyżby to był ylod początek ??


RE: Dysk ssd czy hdd 1TB czy 2TB=PS3 - Jolek - 18-09-2021

Skoro temp podczas gry dochodzą tylko do 70°C CPU\GPU to jest dobrze.

Sprawdź na PC ten stary dysk (S.M.A.R.T.). Może miał jakieś uszkodzone sektory?

Czy to wina gry czy softu to teraz tylko gdybanie gdyż nie możesz jej ponownie ściągnąć\wgrać...


RE: Dysk ssd czy hdd 1TB czy 2TB=PS3 - Teoretyk - 18-09-2021

Sprawdziłem HDtune i crystal coś tam i niby dobry żadnych złych sektorów ani nic...

Gry sprawdzałem na innych konsolach działają, soft zmieniłem w sumie przy zmianie dysku miałem CFW 4.86 teraz mam 4.88 i to samo, bo myślałem że to też w sumie od tego CFW ale teraz to już nie mam pomysłu ;/


A konsoli nie chcę otwierać, bo kupiłem w doskonałym stanie z plombą itp nigdy nie rozbierana itd