PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
PS3 regiony, kody i dlc - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 3 (PS3) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-3-ps3)
+--- Dział: PS3 i internet (https://playstationforum.pl/forum-ps3-i-internet)
+--- Wątek: PS3 regiony, kody i dlc (/thread-ps3-regiony-kody-i-dlc)

Strony: 1 2


PS3 regiony, kody i dlc - ikakuxxx - 26-11-2020

Witam!
Jestem w sumie nową użytkowniczką PS3, ale po ograniu masy gier natrafiłam na pewien problem. Kupiłam pudełkowe Enslaved: Odyssey to the West o kodzie BLES00990. Przeszłam i jak to mam w zwyczaju, chciałam to wymaksować na 100% (grę i trofka), ale okazuje się, że gra posiada dlc - pigsy's perfect 10. Przy próbie zakupu okazuję się, że przez blokadę regionalną i nie jestem w stanie go zakupić. Znalazłam go na amerykańskim PSstore i tu moje pytanie - czy gra i dlc będą kompatybilne? Czy ktoś z was już sprawdzał to na tej grze? A może w ostateczności ktoś ma pożyczyć konto do pobrania dlc/ gry z dlc jak ktoś ma edycje premium. Czekam na wszelkie informacje Smile


RE: PS3 regiony, kody i dlc - Makaveli - 27-11-2020

Twoja gra jest europejska - ES w nazwie. Musisz to DLC znaleźć w europejskiej wersji sklepu PlayStation, wtedy będziesz mogła sobie to DLC dokupić.


RE: PS3 regiony, kody i dlc - ikakuxxx - 27-11-2020

(27-11-2020, 19:27)Makaveli napisał(a): Twoja gra jest europejska - ES w nazwie. Musisz to DLC znaleźć w europejskiej wersji sklepu PlayStation, wtedy będziesz mogła sobie to DLC dokupić.

W tym problem - jedyne co znalazłam to US i Kanada. Wersji europejskiej chyba brak, a dodatkowo nie wiem jak to sprawdzić przez kastrację PSstore.


RE: PS3 regiony, kody i dlc - Makaveli - 28-11-2020

Jeżeli do Twojej europejskiej wersji są dostępne pucharki z DLC, to znaczy, że było ono też dostępne w Europie.


RE: PS3 regiony, kody i dlc - ikakuxxx - 28-11-2020

(28-11-2020, 09:02)Makaveli napisał(a): Jeżeli do Twojej europejskiej wersji są dostępne pucharki z DLC, to znaczy, że było ono też dostępne w Europie.

Może i było, ale nie zdziwi mnie jeśli usunęli tego dlcka ze sklepu. Przeglądałam różne fora i ludzie ogólnie narzekają na brak tego w sklepie w  europie. Jedna osoba była z UK. Nie wiem, może ktoś na tym forum zdążył dokonać zakupu przed usunięciem i może udostępnić mi konto do pobrania dodatku? - szanse małe ale co innego mogę?


RE: PS3 regiony, kody i dlc - Makaveli - 28-11-2020

Nawet, jeśli by Ci udostępnił, to wszystkie aplikacje autoryzują się poprzez konto - nie mogłabyś zagrać na swoim w ten dodatek, dopóki konto 'pożyczone' nie będzie ustawione jako główne konto konsoli.

Sprawdzałaś, czy to DLC jest widoczne w sklepie z poziomu konsoli? Od zeszłego miesiąca Sony usunęło z internetowej witryny i aplikacji stare konsole i wszystkie produkty można kupić jedynie z poziomu konsol.


RE: PS3 regiony, kody i dlc - ikakuxxx - 28-11-2020

(28-11-2020, 16:05)Makaveli napisał(a): Nawet, jeśli by Ci udostępnił, to wszystkie aplikacje autoryzują się poprzez konto - nie mogłabyś zagrać na swoim w ten dodatek, dopóki konto 'pożyczone' nie będzie ustawione jako główne konto konsoli.

Sprawdzałaś, czy to DLC jest widoczne w sklepie z poziomu konsoli? Od zeszłego miesiąca Sony usunęło z internetowej witryny i aplikacji stare konsole i wszystkie produkty można kupić jedynie z poziomu konsol.

Przeszukałam różne sklepy PS zanim wykastrowali sklep. Przy pisaniu tego wątku skupiałam się tylko na zawartości sklepu dostępnej z poziomu konsoli. Enslaved w Polsce (i chyba w całej Europie) brak. Jedyne co mogę to liczyć na "pożyczkę", bo wersja US jest nie kompatybilna z EU.  Wątpię, żeby ktokolwiek zaoferował mi pomoc, ale mimo to jej szukam.


RE: PS3 regiony, kody i dlc - Makaveli - 28-11-2020

Myślę, że możesz spróbować uderzyć na psnprofiles. Tam jest znacznie większa baza graczy i jeżeli ktoś to DLC kiedykolwiek dokupił, to może ma je jeszcze w bibliotece. U nas na forum raczej nie trafisz na aktywnego użytkownika, który w ogóle w tę grę grał. Ja na przykład nigdy nie grałem i nie posiadam już nawet PS3.


RE: PS3 regiony, kody i dlc - ikakuxxx - 28-11-2020

(28-11-2020, 19:45)Makaveli napisał(a): Myślę, że możesz spróbować uderzyć na psnprofiles. Tam jest znacznie większa baza graczy i jeżeli ktoś to DLC kiedykolwiek dokupił, to może ma je jeszcze w bibliotece. U nas na forum raczej nie trafisz na aktywnego użytkownika, który w ogóle w tę grę grał. Ja na przykład nigdy nie grałem i nie posiadam już nawet PS3.

Dzięki za pomoc Smile Ale mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie. Jeśli bym zakupiła na moim drugim koncie (US) edycję premium (gra+dlc), to będę mogła wbić brakujące osiągnięcia czy w trofeach gra się zdubluje i będę posiadać dwie pozycje EU i US?


RE: PS3 regiony, kody i dlc - Makaveli - 28-11-2020

DLC są blokowane regionami, więc kupno DLC z wersji US nie umożliwi Ci wbicia trofeów w tym samym zestawie, co podstawowa, europejska wersja gry.


Jedyna opcja, jaka pozostaje, jeżeli na europejskim PS Store nie da się wyszukać tej gry, to znalezienie edycji Premium, w której podobno to DLC jest na płycie. Na allegro widzę kilka edycji kolekcjonerskich, ale tam chyba tego DLC nie ma.