PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
PS5 bez dostępu do neta - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 5 (PS5) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-5-ps5)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet--282)
+--- Wątek: PS5 bez dostępu do neta (/thread-ps5-bez-dostepu-do-neta)

Strony: 1 2


RE: PS5 bez dostępu do neta - Berion - 16-10-2020

Gra raz wytłoczona zwykle nie zostaje wytłoczona ponownie. Bardzo rzadko są reedycje, a jeszcze rzadziej takie gdzie reedycja jest nowszą wersją niż edycja pierwotna (na PS4 kojarzę tylko trylogię Crasha i ta lepsza wersja chyba tylko na USA). Bywa, że gry wychodzą jako Game of The Year Edition (lub podobnie nazwana) to wtedy może zawierać DLC na płycie (lub kody na nie w pudełku) i może być już spatchowana. I tutaj np. wielki karny siur dla Bethesdy i Fallout 4 GOTY, który jest identyczny z wersją z dnia premiery (za wyjątkiem keystone, który uniemożliwia kompatybilność save'ów z wersją podstawową)...

Aby łączyć się z internetem, trzeba go najpierw konsoli skonfigurować. Raz skonfigurowane połączenie PS4 uzyskuje automatycznie jeśli coś jej je udostępnia, więc będzie tak zapewne z PS5. Akutalizacje firmware na PS4 są obowiązkowe i mimo zaznaczonej opcji by nie pobierać i tak pobiera i po pobraniu gwałci komunikatami o aktualizację (cały fw 1GiB, aktualizacyjny ~500MiB; na PS5 będą pewnie większe).

Save'y to zależnie od gry od kilku MiB (najczęściej 3-10MiB) do wielu GiB... Na przykład save do Final Fantasy 15 to 650MiB; save do Dragon Quest Builders 2 to 1.2GiB; save do Dreams to... 10GiB.


RE: PS5 bez dostępu do neta - Dandy89 - 16-10-2020

(16-10-2020, 00:17)Berion napisał(a): Akutalizacje firmware na PS4 są obowiązkowe i mimo zaznaczonej opcji by nie pobierać i tak pobiera i po pobraniu gwałci komunikatami o aktualizację (cały fw 1GiB, aktualizacyjny ~500MiB; na PS5 będą pewnie większe).

W przypadku połączenia z siecią bo bez połączenia nie pobierze.
Oczywiście jak wcześniej tu wspomniano pozostaje hipotetyczna aktualizacja firmware sprzętu/oprogramowania dołączona do płyty z grą.


Cytat:Save'y to zależnie od gry od kilku MiB (najczęściej 3-10MiB) do wielu GiB... Na przykład save do Final Fantasy 15 to 650MiB; save do Dragon Quest Builders 2 to 1.2GiB; save do Dreams to... 10GiB.

Rozumiem że chodzi o jeden save nieograniczonego nadpisywania na każdą grę, który niezależnie ile go nadpiszemy od początku do końca zawsze pozostaje w tym samym rozmiarze?


Edit: Pojawiła się jakaś wzmianka odnośnie ikonek informujących o funkcjonalnościach gier na PS5

[Obrazek: Pierwsza-gra-na-Ultra-HD-Blu-ray-PS5-4-%...-kopia.jpg]

W przypadku Godfall widzimy ikonkę No Offline Mode informującą o absolutnej konieczności połączenia z siecią w jakimkolwiek trybie byśmy nie grali.


RE: PS5 bez dostępu do neta - Szymon - 18-10-2020

Ech, no to dupa. Mam nadzieję, że w ciągu dekady doczekam tego światłowodu.


RE: PS5 bez dostępu do neta - Berion - 28-10-2020

(16-10-2020, 11:44)Dandy89 napisał(a): Rozumiem że chodzi o jeden save nieograniczonego nadpisywania na każdą grę, który niezależnie ile go nadpiszemy od początku do końca zawsze pozostaje w tym samym rozmiarze?

Rozmiary kontenerów PFS są stałe, zdefiniowane przez dewelopera gry. Nie rozrosną się po patchu etc. Niektóre gry oferują save'owanie na iluś tam slotach (16, 99 itp. idiotyczne limity) i wtedy masz ich tyle ile slotów zająłeś.


RE: PS5 bez dostępu do neta - Dandy89 - 02-11-2020

Dzięki za info. Generalnie jako exgameowy gracz PS One którego byłem w posiadaniu raczej należę do tych konserwatywnych konsolowców cieszących się pięknem samej gry, stawiających wyżej rozgrywkę single player, fabułę i klimat, aniżeli super hiper grafę, choć to tez ważne i jestem pewien że nowa generacja sobie poradzi wyśmienicie, dlatego po tylu latach rozłąki wierzę że wybór PS5 będzie dużo lepszą opcją aniżeli konkurencji, która jednak bądź co bądź bardziej idzie w kierunku online i takiego trochę bezdusznego grywania (jak dla mnie). Nie jestem fanem streamingów ani Game Passowych serwisów z całą masą pierdół, uznaję wyłącznie wielkie gry fabularne które w całości będę mógł sobie w stanie zainstalować na dysku pobierając czy to z serwisu sieciowego czy fizycznego nośnika, ale że jako nie dysponuje netem wysokiego lotu to stawiam na płytki, tym bardziej że z sentymentem podchodzę do wartości kolekcjonerskiej samego pudełka jako czegoś namacalnego.


RE: PS5 bez dostępu do neta - RafalKa - 13-11-2020

(02-11-2020, 21:18)Dandy89 napisał(a): ... Nie jestem fanem streamingów ani Game Passowych serwisów z całą masą pierdół, uznaję wyłącznie wielkie gry fabularne które w całości będę mógł sobie w stanie zainstalować na dysku pobierając czy to z serwisu sieciowego czy fizycznego nośnika, ale że jako nie dysponuje netem wysokiego lotu to stawiam na płytki, tym bardziej że z sentymentem podchodzę do wartości kolekcjonerskiej samego pudełka jako czegoś namacalnego.

10/10
Jeśli wybór pada na PS5 to miej na uwadze wersję, która ma opcję czytania płyt (ciut droższa i większa ze względu właśnie na napęd)


RE: PS5 bez dostępu do neta - Dandy89 - 15-12-2020

Ważna sprawa która między innymi przekonała mnie do wyboru konsoli od Sony to brak weryfikacji online dla płyt w napędzie a także aktualizacje firmware dostarczone na płytach razem z grą, co niestety w przypadku konkurencyjnej konsoli od Microsoftu nie jest już tak oczywiste. Okazuje się że XSX bez połączenia z internetem nie odpali gry w ogóle, ba szybkiego połączenia z internetem bo system musi przejść weryfikacje na poziomie serwerów dewelopera które nie wiadomo czy w ogóle znajdują się w Polsce, do których codziennie mają dostęp tysięcy graczy.

Oczywiście to kpina iż zakupując nośnik z grą na własność nie mam do niej dożywotniego prawa a jestem uzależniony od działalności zewnętrznych serwerów. Podobna kwestia tyczy się najnowszej produkcji Cyberpunk 2077 która w wersji pudełkowej na płycie okazuje się posiadać wyłącznie 15 giga gry do instalacji na dysku a pozostałe 50 do dociągnięcia z sieci. Ja czekam na właściwą wersję pudełkową gry pod PS5 która całe 65 giga będzie posiadała wyłącznie na płytach, pomijając patche.