PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wsteczna kompatybilność gier - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 4 (PS4) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-4-ps4)
+--- Dział: Gry (https://playstationforum.pl/forum-gry--264)
+--- Wątek: Wsteczna kompatybilność gier (/thread-wsteczna-kompatybilno%C5%9Bc-gier)



Wsteczna kompatybilność gier - rasprezes - 03-09-2020

Witam wszystkich,

Bardzo mocno myślę o zakupie PS5, aktualnie nie mam żadnej konsoli, wiec bardzo mnie interesują exy z PS4  i stąd moje pytanie czy gry z na cd z PS4 będą śmigać na nowym PS5. Jesli od kogoś na płycie kupię GOT, Lost? Czy będę mógł w nie śmiało grać na nowym PSie? I jesli tak to jak to jest z tą wsteczną kompatybilnością, te gry mogą chodzić szybciej w większej ilości klatek niż na PS4 czy będzie granica starszych gier tylko np w 30 FPSach? Z góry dzięki za odpowiedź, ponieważ jest to dla mnie bardzo ważne przy wyborze nowej konsoli, bo niestety nie chcę płacić za nowe gry min 300 zł. Proszę o konstruktywne odpowiedzi, z góry dzięki


RE: Wsteczna kompatybilność gier - Berion - 03-09-2020

Gry na PS4 nie były wydawane na CD tylko na BD (PS4 BD-ROM)...

Nikt tego nie wie. Sony nagminnie kłamie, więc prawdopodobnie będą, ale tylko te do których deweloper przygotuje łatki (czyli analogicznie jak miało to miejsce na PSTV i grami z PSV). Obym się mylił i oby wszystkie gry z płyt na PS4 dały się uruchamiać na PS5, ale coś czuję w kościach że tak nie będzie... Wink W każdym razie brak oficjalnych informacji, które by wyjaśniały jak wygląda wsteczna kompatybilność na PS5.


RE: Wsteczna kompatybilność gier - a_team - 03-09-2020

Wszystko jest owiane ostrym cieniem mgły Big Grin PSX, PS2 i PS3 nie będą wspierane. PS4 chyba też nie w pełni, pewnie flagowce Smile Trzeba czekać na konkretne info, bo tak naprawdę, to Sony chyba nawet nie pokazało konsoli na żywo, żeby to ktoś w łapach trzymał Smile


RE: Wsteczna kompatybilność gier - Berion - 05-09-2020

Skoro do tej pory kręcą to moja intuicja mi podpowiada, że to będzie jedno wielkie rozczarowanie. Trochę rozwinę poprzedni komentarz. Sądzę, że albo zrezygnują w ogóle ze wsparcia płyt z PS4 na rzecz wersji sklepowych (co będzie wymagało przejścia procesu licencyjnego od nowa, czyli $-$) albo zrobią tak, że deweloper musi zapłacić za specjalny patch (wszystkie patche we wszystkich e-sklepach są płatne, to tak na wypadek jakby się ktoś zastanawiał dlaczego gry się rzadko łata po premierze), bez którego gra nie ruszy (czyli tak jak ma to miejsce na PSTV z grami z PSV, które są w 100% kompatybilne (!), ale większości wydawcom się nie opłaca płacić za to bo zysk z tych gier znikomy (pomijam obowiązkowe dostosowanie pod joypada jeśli jakaś gra korzystała ze smyroblatu i/lub żyroskopu i/lub kamery; co również można sobie ominąć mając złamaną konsolę ^^)). W przypadku PS3, PS2 i PSX to będą streamować via PSNow (czyli wielkie gówno z lagami i artefaktami po transkodowaniu wideo...).