PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Konsola dla męża - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 4 (PS4) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-4-ps4)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet--263)
+--- Wątek: Konsola dla męża (/thread-konsola-dla-meza)



Konsola dla męża - maggy83 - 17-05-2020

Poproszę o pomoc.
Chce kupić mężowi konsole PlayStation o której zawsze marzył. I tu moje pytanie: doradzcie konkretnie co wybrać? PlayStation 4 slim, 4 PRO czy czekać na PlayStation 5.
Za wersja slim4 przemawia to że jest mała, zgrabna i nie będzie mnie wkurzać kolejny kloc w domu, o PRO czytałam że jest lepsza a efekty w grach są lepsze. Nie wiem co przyniesie ze sobą 5...
Co wybralibyscie wy?


RE: Konsola dla męża - Jolek - 17-05-2020

Czy twój mąż kiedykolwiek miał jakąś styczność z konsolami lub jakąś ma?
Jak nie miał to PlayStation 4 Slim można już kupić za 899 zł.

Co do PS4 PRO.
Ceny tego sprzętu zaczynają się od ok 1500 zł.
Ma mocniejsze podzespoły więc gry mogą trochę lepiej wyglądać i wyświetlać więcej klatek na s (kl\s).

To jakaś specjalna okazja (typu urodziny)?
Jak się nie spieszysz to przeważnie premiera konsol sony jest gdzieś w granicach Października\Listopada.
Może i tak teraz będzie w przypadku PS5.


RE: Konsola dla męża - maggy83 - 17-05-2020

Nie miał nigdy konsoli ale w gry gra na komputerze stacjonarnym. Nie myślałam o jakiejś specjalnej okazji. Poczekam chyba na 5. W październiku ma urodziny to może zbiegnie się premiera 5 z tą datą.


RE: Konsola dla męża - Kraszu - 17-05-2020

Pro ma sens wyłącznie jeżeli masz do dyspozycji dobry telewizor obsługujący rozdzielczość 4K i HDR.

Ja bym brał Slima i na nic nie czekał. Życie jest zbyt krótkie na czekanie. Jeżeli facet nigdy nie miał konsoli to z miejsca utonie nawet w samych EX'ach od Sony. Na PS4 masz po części dostęp również do najlepszych gier z PS1, PS2, PS3 i nawet Vity. To są setki wspaniałych gier i tak na dobra sprawe mąż nie da rady nigdy ograć chociażby tych najlepszych produkcji. Ja bym nie przepłacał za prosiaka ale jeżeli masz telewizor fest to jest to jednak argument za PRO. Podstawowe Full HD w najlepszych grach potrafi zachwycać i to naprawdę wystarcza.

PS5 to melodia przyszłości i żadnego hitu nie ma nawet na horyzoncie. A na 4 zaraz wyjdzie TLoU2 i ta gra prawdopodobnie konkretnie pozamiata. O już obecnych na rynku hitach nawet nie chce mi sie pisać - wspomnę tylko, że na 4 mąż będzie miał klopot bogactwa.

P.S. Gdzie on Cię znalazł kobieto mądra...? Ja i 99% towarzyszy pada ma poważny problem z konsolą i partnerką pod jednym dachem.


RE: Konsola dla męża - Kuksi90 - 23-05-2020

Przyłączając się do wątku chciałem zapytać czy tv budżetowy od Samsunga, choć mający 4k, tj. np. Samsung UE50RU7172 (ok1550zł na ceneo) plus PS4 pro miałby sens? Czy warto jednak warto wydać więcej na lepsze tv i czy warto dopłacać do pro zamiast kupować slima? Różnica jest zauważalna? Gra jest warta świeczki? W sumie nie miałem nigdy konsoli stąd moje pytania. Zastanawiam się również czy 50 calowy tv tak samo będzie dobry jak np. 42/43".