PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Czy warto robić aktualizacje firmware? - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 3 (PS3) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-3-ps3)
+--- Dział: Ogólnie o PS3 i rankingi gier (https://playstationforum.pl/forum-ogolnie-o-ps3-i-rankingi-gier)
+--- Wątek: Czy warto robić aktualizacje firmware? (/thread-czy-warto-robic-aktualizacje-firmware)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: Czy warto robić aktualizacje firmware? - Szymon - 20-11-2019

czyli jednak mozna robic flash


RE: Czy warto robić aktualizacje firmware? - Jolek - 20-11-2019

Post i link o tym jest tu:
https://www.playstationforum.pl/thread-31792-post-233405.html#pid233405.
Potem #15:
https://www.playstationforum.pl/thread-31792-post-233418.html#pid233418.
Jest to flasher programowy (tzw Flash Writer od PS3Xploit Team).
Nie trzeba zjeżdżać z FW do 3.55. Działamy HFW 4.85.1 i instalujemy CFW 4.85.


RE: Czy warto robić aktualizacje firmware? - rum69 - 20-11-2019

Chyba nici z tego bo próbuje już trzeci raz i robię wszystko według instrukcji to konsola się zawiesza przy "Patch NAND Flash Memory" i daje na to ponad 30minut..


RE: Czy warto robić aktualizacje firmware? - Jolek - 21-11-2019

Może ten pendrive nie do końca jest kompatybilny.
Około 16.00 wrzucę co i jak zrobić z HDD.


RE: Czy warto robić aktualizacje firmware? - rum69 - 21-11-2019

(21-11-2019, 06:25)Jolek napisał(a): Może ten pendrive nie do końca jest kompatybilny.
Około 16.00 wrzucę co i jak zrobić z HDD.

Twoja widza i chęć pomocy jest niezastąpiona... Jednak że udało mi się wgrać metodą prób i błędów sposobem przez hdd konsoli i zapisaniu JPG... ale też dopiero za którymś razem, wczoraj w nocy z nerwów wgrałem nawet na nowo HFW no i próbowałem na x3 pendive i do tego na dysku przenośnym... dopiero teraz się udało, ale tak jak pisze nie przez USB bo po kliknięciu "Patch NAND Flash Memory" konsola się zamrażała i czekanie po przeszło 30minut nic nie dawało... teraz mam na nauczkę że czasem trzeba się trochę bardziej przykładać, bo tak to by tylko wystarczyła aktualizacja CFW z REBUGiem po zmiennie HDD i tyle, a już myślałem że czas i kasa wywalone w błoto bo szkoda było by konsoli bo od nie dawno ma wymienianą pastę pod IHS, a jak wiadomo nie jest to łatwa sztuka, i szukanie następnej konsoli z niższym FW mijało by się z celem, tak więcej jeszcze raz dziękuje za pomoc bo sam na wiele rzeczy bym nie wpadł...


RE: Czy warto robić aktualizacje firmware? - rum69 - 21-11-2019

(21-11-2019, 11:01)rum69 napisał(a):
(21-11-2019, 06:25)Jolek napisał(a): Może ten pendrive nie do końca jest kompatybilny.
Około 16.00 wrzucę co i jak zrobić z HDD.

Twoja widza i chęć pomocy jest niezastąpiona... Jednak że udało mi się wgrać metodą prób i błędów sposobem przez hdd konsoli i zapisaniu JPG... ale też dopiero za którymś razem, wczoraj w nocy z nerwów wgrałem nawet na nowo HFW no i próbowałem na x3 pendrive i do tego na dysku przenośnym... dopiero teraz się udało, ale tak jak pisze nie przez USB bo po kliknięciu "Patch NAND Flash Memory" konsola się zamrażała i czekanie po przeszło 30minut nic nie dawało... teraz mam na nauczkę że czasem trzeba się trochę bardziej przykładać, bo tak to by tylko wystarczyła aktualizacja CFW z REBUGiem po zmiennie HDD i tyle, a już myślałem że czas i kasa wywalone w błoto bo szkoda było by konsoli bo od nie dawno ma wymienianą pastę pod IHS, a jak wiadomo nie jest to łatwa sztuka, i szukanie następnej konsoli z niższym FW mijało by się z celem, tak więcej jeszcze raz dziękuje za pomoc bo sam na wiele rzeczy bym nie wpadł...

EDIT: Tylko nie wiem czemu mnie Webman wywala do XMB, ale trudno nie działa to będę używać Multimana...


RE: Czy warto robić aktualizacje firmware? - Jolek - 21-11-2019

Chodzi co o webMAN MOD?
Najpierw instalujesz *.pkg z tą aplikacją poprzez Package Manager.
Potem uruchamiasz Webmam mod z XMB.
PS3 się uruchamia ponownie.
Powinien ci się teraz dodatkowo pokazać "folder" Moje gry (My games):
[Obrazek: webman-games.png]

Tam powinieneś zarządzać ustawieniami webMAN MOD, montować gry, itp.

Aha, super że samemu ogarnąłeś co i jak zrobić z tym flash writerem z HDD.


RE: Czy warto robić aktualizacje firmware? - rum69 - 21-11-2019

(21-11-2019, 15:59)Jolek napisał(a): Chodzi co o webMAN MOD?

tak chodzi mi o webMAN o to że to jego takie menu nie działa mi w ogóle a instalowałem 3 różne wersje i na każdej to samo, po prostu włączając webMAN to mnie wywala po chwili czarnego ekranu do XMB i wyłącza pada tak jak by się soft zrestartował a te jego foldery z grami to mi się pokazały bez problemu czy ustawienia, ale webMAN powinien tak samo wyglądać jak multiMAN a nie idzie go włączyć bo jest tak jak pisałem... Chociaż nie wiem w sumie bo za dużej różnicy nie widzę w webMANe a multiMANie...


RE: Czy warto robić aktualizacje firmware? - Jolek - 21-11-2019

Różnic trochę jest:
[Obrazek: webl.png]

Nie wiem czy w ogóle wiesz jak działa webMAN MOD?
Tak ikonka u góry służy do dodatkowej instalacji. Możesz wybrać czy chcesz pełną czy normalną edycję\wersję.
Np trzymając L1 i wybierając tą ikonkę przeprowadzasz instalację pełnej wersji.
PS3 się resetuje, trzeba ponownie włączyć pada.

Wchodzisz w Moje gry i wybierasz obraz do zamontowania lub dodatkowe opcje,
wszystko z XMB bez potrzeby dodatkowego uruchamiana czegokolwiek:
[Obrazek: setup1.png]

multiMAN za pierwszym razem się instaluje i ma masę opcji łącznie z montowaniem gier, przeglądaniem dysku, itp.
Ten program ma swoje menu a nie jak webMAN MOD korzysta z XMB:
[Obrazek: mmCM2.png]

Obydwa wyglądają inaczej i mają szereg innych opcji.


RE: Czy warto robić aktualizacje firmware? - rum69 - 21-11-2019

To nie wiem co ja miałem na poprzednim softcie, instalowałem webMAN I miałem menu jak multiMAN tylko trochę inne tło..