PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Czy warto robić aktualizacje firmware? - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 3 (PS3) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-3-ps3)
+--- Dział: Ogólnie o PS3 i rankingi gier (https://playstationforum.pl/forum-ogolnie-o-ps3-i-rankingi-gier)
+--- Wątek: Czy warto robić aktualizacje firmware? (/thread-czy-warto-robic-aktualizacje-firmware)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: Czy warto robić aktualizacje firmware? - rum69 - 15-11-2019

(12-11-2019, 20:09)Atr3ju napisał(a): rum69 jak masz dysk do wymiany to zrób tak jak na filmiku i będzie gitara


Zrobiłem tak jak na filmie i już chyba nie mam przeróbki bo w roku nie ma napisane REBUG podczas włączania konsoli i nie mogę odpalić plików z USB, co teraz mogę zrobić?


RE: Czy warto robić aktualizacje firmware? - Atr3ju - 15-11-2019

Widocznie wgrałeś sobie OFW. Co ty nie wiesz że jak masz CFW to masz wgrać sobie CFW ? Wogóle skąd wpadłeś na pomysł aby pobrać OFW ? Najpierw trza pytać, myślałem że wiesz skoro piszesz że masz tam Rebuga to myślałem że kumasz czacze.

Cytat:Witam.

Napiszę ktoś różnicę w firmware 4.75 a 4.85? obecnie mam 4.75 i nie wiem czy jest mi warto aktualizować, tym bardziej że mam przeróbkę, a nie wiem czy na nowym firmware będzie mi łatwo wgrać CFW...

Aha czyli nie wiedziałeś tego, niestety ale najpierw trzeba pytać jak się nie zna na czymś a człowiek się uczy na błędach.


RE: Czy warto robić aktualizacje firmware? - rum69 - 15-11-2019

(15-11-2019, 17:25)Atr3ju napisał(a): Widocznie wgrałeś sobie OFW. Co ty nie wiesz że jak masz CFW to masz wgrać sobie CFW ? Wogóle skąd wpadłeś na pomysł aby pobrać OFW ? Najpierw trza pytać, myślałem że wiesz skoro piszesz że masz tam Rebuga to myślałem że kumasz czacze.

Cytat:Witam.

Napiszę ktoś różnicę w firmware 4.75 a 4.85? obecnie mam 4.75 i nie wiem czy jest mi warto aktualizować, tym bardziej że mam przeróbkę, a nie wiem czy na nowym firmware będzie mi łatwo wgrać CFW...

Aha czyli nie wiedziałeś tego, niestety ale najpierw trzeba pytać jak się nie zna na czymś a człowiek się uczy na błędach.

Wiem co zrobiłem źle, ale teraz jak to naprawić? Za dużo rzeczy na raz robiłem na komputerze i pomyliły mi się paczki i na USB zamiast wgrać custom z REBUGiem to wgrałem HFW_4.85.1_08_28_2019 i mogłem przerobić przez HAN, a jednak wole REBUB i jak chce  wgrać CFW to wyskakuje błąd, jak chce wgrać całą aktualizacje z REBUG... obojętnie czy jak chce wgrać w recovery mode czy normalnie przez działający system to wyskakuje mi "Dane są uszkodzone. (8002f2c5)


RE: Czy warto robić aktualizacje firmware? - Szymon - 15-11-2019

sprawdź czy możesz zrobic downgrade przez ps3xploit ale szczerze mowiac odstawiles lipe kolego hehe teraz trzeba rozkminic


RE: Czy warto robić aktualizacje firmware? - Jolek - 16-11-2019

Downgrade'u przy pomocy PS3Xploit nie zrobisz.
Potrzebny do tego jest sprzętowy flasher np Teensy++ 2.0.

To normalne, że po instalacji HFW 4.85.1 wyskakuje błąd 8002F2C5, Dane są uszkodzone.
Nie zainstalujesz CFW mając OFW.
Mając HFW 4.85.1 możesz użyć programowego flashera od PS3Xploit aby wgrać CFW, ale dopiero po flashowaniu.
Bez flashowania pamięci mając 4.85.1 HFW nie wgrasz CFW.


RE: Czy warto robić aktualizacje firmware? - rum69 - 16-11-2019

(16-11-2019, 17:45)Jolek napisał(a): Downgrade'u przy pomocy PS3Xploit nie zrobisz.
Potrzebny do tego jest sprzętowy flasher np Teensy++ 2.0.

To normalne, że po instalacji HFW 4.85.1 wyskakuje błąd 8002F2C5, Dane są uszkodzone.
Nie zainstalujesz CFW mając OFW.
Mając HFW 4.85.1 możesz użyć programowego flashera od PS3Xploit aby wgrać CFW, ale dopiero po flashowaniu.
Bez flashowania pamięci mając 4.85.1 HFW nie wgrasz CFW.

A mogę zrobić coś by przeróbka działała od razu tak jak na REBUG mając HEN?


RE: Czy warto robić aktualizacje firmware? - Jolek - 16-11-2019

Napisz konkretnie co chcesz, CFW czy HEN.
Odpuść słowo "przeróbka" bo wprowadza ono tylko niepotrzebne zamieszanie.
Ogarnij bałagan zarówno na PC jak i...
Czytaj ze zrozumieniem, bo wgrywanie CFW może się dla ciebie bardzo źle skończyć.
Jaki masz konkretnie model PS3 (CECH-XXXXX)?


RE: Czy warto robić aktualizacje firmware? - rum69 - 17-11-2019

(16-11-2019, 22:02)Jolek napisał(a): Napisz konkretnie co chcesz, CFW czy HEN.
Odpuść słowo "przeróbka" bo wprowadza ono tylko niepotrzebne zamieszanie.
Ogarnij bałagan zarówno na PC jak i...
Czytaj ze zrozumieniem, bo wgrywanie CFW może się dla ciebie bardzo źle skończyć.
Jaki masz konkretnie model PS3 (CECH-XXXXX)?

Mam CECHG04, nie znam nazw wszystkich modyfikacji softu dlatego pisałem "przeróbka" a REBUG wydaje mi się lepszy, bo koniec końców udało mi się wgrać HEN(HEN ENABLER) tak jak na tym filmie https://youtu.be/z7N9m89mMFU nie wiem może nie ma tragedii, a tylko ja nie umiem tego skonfigurować, bo generalnie chodzi mi o to by była od razu lista gier jak się włącza konsole i ewentualnie zamontować grę którą się chce jako wirtualny obraz płyty, tak jak to miało miejsce na REBUG...


RE: Czy warto robić aktualizacje firmware? - Szymon - 18-11-2019

hfw to jest proteza przerobki, bardzo ograniczona zabezpieczeniami konsoli ktore moze zdjac tylko cfw. Mozesz w pewien sposob zmienic funkcjonalność konsoli wgrywajac hfw ale jezeli chcesz miec prawdziwa wladze nad sprzetem musisz wybrac cfw.
Niestety, konsola i jej oprogramowanie tak sie bronią przed tego typu modyfikacjami ze trzeba wyposażyć sie w porzadna aparature, rozebrac konsole i przeprogramowac pamiec przy pomocy flashera, kolega podal przyklad Teensy to jest dosc tania alternatywa i tez uderzalbym w tym kierunku. Dlatego tak wazne jest zeby majac cfw bronic konsoli przed ofw (cfw to custom firmware, ofw original firmware) poniewaz konsola musiała przejść nie lada bój zeby dostac cfw i wgrywajac ofw wracasz do punktu wyjscia, tj. majac odblokowane oprogramowanie znowu wgrywasz te zablokowane fabryczne i cala robota psu w dupe.
rogero, rebug to sa cfw, bez programatora zapomnij, hen to hfw czyli ofw ale ma pare pierdolek ktore moga umilic zycie ale nie jest to wg mnie dobry substytut dla cfw


RE: Czy warto robić aktualizacje firmware? - rum69 - 18-11-2019

Ehh niby tylko jedna literka na początku, taka mała pomyłka, a jakie nieodwracalne w domu potrafi szkody narobić i to wszystko przez zwykle niedopatrzenie i nie potrzebie dwie paczki na raz ścięgien, teraz chyba tylko pozostaje czekać aż się z czasem może kiedyś coś zmieni...