PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
PS2 fat z HDD i Network Adapter - Kilka pytań. - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: PS2 fat z HDD i Network Adapter - Kilka pytań. (/thread-ps2-fat-z-hdd-i-network-adapter-kilka-pytan)

Strony: 1 2


PS2 fat z HDD i Network Adapter - Kilka pytań. - Bone - 19-01-2019

Posiadam PS2 fat wersję 50004 z dyskiem Seagate 250GB SATA i Network Adapter z aliexpress.
Niestety pojawiają się pewne problemy związane z grami.
Testowałem kilka gier i m.in Sniper Elite (USA) nie działa w ogóle, po odpaleniu pojawia sie biały ekran i koniec, natomiast wersja Europejska działa tak jak powinna. Kolejnymi grami to Splinter Cell Double Agent/Chaos Theory, Mortal Kombat: Shaolin Monks i na razie tyle przychodzi mi do głowy.
Czasami zdarza się sytuacja, że np w grze MOH Front Line podczas ładowania kolejnej misji gra się zawiesza i trzeba resetować konsole. Podobnie bywa w grach typu Jackie Chan i Destroy All Humans 2 - zacięcie pojawia się w różnych momentach rozgrywki.
Większość gier mam w wersji USA (podobno lepiej wyglądają i mają więcej klatek), więc może to jest powodem ?
Oczywiście pod uwagę biorę nieoryginalny Adapter, więc chciałbym zapytać użytkowników forum czy taki posiadają? Mieliście jakiekolwiek problemy?
Jeśli oryginalny NA faktycznie nie sprawiałby żadnych problemów, to chciałbym sobie go zakupić, pod warunkiem, że można gdzieś w miare tanio dostać adapter, który umożliwy podpiąć do oryginalnego NA dysk SATA.

Co do oprogramowania to posiadam OPL w najnowszej wersji.

Kolejne pytanie: Istnieje możliwość korzystania z SMB posiadając konsolę w wersji SLIM? Nie jestem zaznajomiony, ale z tego co wiem, to można podłączyć kablem ethernet konsole do PC i grać. Skoro PS2 slim ma wbudowane wejscie na ethernet, to chyba powinna być taka opcja? SMB pozwala na oglądanie filmików z gry bez zacięć i czy ma jakąś listę działających gier?

Następną kwestią którą chciałbym poruszyć jest zastosowanie kart pamięci(microsd) i odpalanie z nich gier. W porównaniu do HDD gry działają płynnie?
Wymagana jest konsola SLIM czy FAT ? (posiadam dwie) Jak wygląda proces zastosowania takiej możliwości ?

Reasumując szukam idealnego sposobu, który będzie stabilną opcją do odpalania gier bez płytek. Tak, aby jak najwięcej gier było kompatybilnych.


RE: PS2 fat z HDD i Network Adapter - Kilka pytań. - Atr3ju - 19-01-2019

Używam slim i gram przez kabel internetowy od ponad 3 lat i jest to moim zdaniem najlepszy sposób. Łatwo ogarnąć wgrywanie gier, konsola leży na starym laptopie tworząc zestaw konsola slim + mały laptop i według mnie jest to lepsze niż duży fat z NA. Kabel internetowy krótki i ma 30 cm więc nie przeszkadza, wszystkie gry działają, no dobra może inaczej, rzadko kiedy zdarzy się gra która nie działa.

Do niektórych gier co niedziałają musisz próbować używać mode od 1 do 8 (czy 7 już nie pamiętam dokładnie) a do innych jeszcze inną wersje OPL'a.


RE: PS2 fat z HDD i Network Adapter - Kilka pytań. - Jolek - 19-01-2019

(19-01-2019, 15:31)Bone napisał(a): Co do oprogramowania to posiadam OPL w najnowszej wersji.

Moje ulubione. [Obrazek: whip.gif]


RE: PS2 fat z HDD i Network Adapter - Kilka pytań. - tomx1989 - 19-01-2019

Biały ekran to przeważnie problem z obrazem gry lub samym dyskiem, a w twoim przypadku to nieoryginalnym NA może stwarzać problemy, także lepiej brać oryginał do którego można dokupić przejściówkę na SATA. Mam trochę ponad 100 gier na PS2 i tylko jedna nie działa, wtedy jestem zmuszony do używania SMB. Co do przejściówki na karty micro SD to używam jej ciągle i nie ma najmniejszych problemów, loadingi są praktycznie takie same, kompatybilność również taka sama, można użyć tej przeróbki ale tylko w pierwszym slimie i po odpowiednim przylutowaniu takiej przejściówki, w facie oczywiście bez problemów można jej użyć. Grając przez SMB w większości gier filmiki działają ok, ale loadingi są dłuższe niż z dysku.


RE: PS2 fat z HDD i Network Adapter - Kilka pytań. - Bone - 20-01-2019

(19-01-2019, 22:47)tomx1989 napisał(a): Biały ekran to przeważnie problem z obrazem gry lub samym dyskiem, a w twoim przypadku to nieoryginalnym NA może stwarzać problemy, także lepiej brać oryginał do którego można dokupić przejściówkę na SATA. Mam trochę ponad 100 gier na PS2 i tylko jedna nie działa, wtedy jestem zmuszony do używania SMB. Co do przejściówki na karty micro SD to używam jej ciągle i nie ma najmniejszych problemów, loadingi są praktycznie takie same, kompatybilność również taka sama, można użyć tej przeróbki ale tylko w pierwszym slimie i po odpowiednim przylutowaniu takiej przejściówki, w facie oczywiście bez problemów można jej użyć. Grając przez SMB w większości gier filmiki działają ok, ale loadingi są dłuższe niż z dysku.

A mógłbyś polecić przejściówkę na SATA? jaka cena?


RE: PS2 fat z HDD i Network Adapter - Kilka pytań. - tomx1989 - 20-01-2019

https://pl.aliexpress.com/item/SATA-ADAPTER-FOR-PS2-FAT-V1-0/32809586287.html?spm=a2g17.search0204.3.55.2266370bCWZpQX&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4_10065_10068_319_317_10696_453_10084_454_10083_433_10618_431_10304_10307_10820_10301_10821_537_536_10843_10059_10884_5736015_10887_100031_321_322_10103_5736115,searchweb201603_53,ppcSwitch_0&algo_expid=3ec47e66-3828-40f6-a950-a751262cf8eb-8&algo_pvid=3ec47e66-3828-40f6-a950-a751262cf8eb&transAbTest=ae803_3
Chyba wszędzie są dostępne te same przejściówki, niestety zbyt długo jej nie testowałem, ale zauważyłem że w testowej wersji OPL1060 w dwóch grach czasami powodowała zwiechy, ale może to tylko wina OPL, bo w wersji OPL 0.8 nie występowały te problemy. Może za jakiś czas sprowadzę sobie mojego FATa to będę mógł potestować więcej, póki co nie polecam Wink


RE: PS2 fat z HDD i Network Adapter - Kilka pytań. - Bone - 30-01-2019

Czy dysk Sata 2.5 będzie współpracował z Network Adapterem (SATA)?


RE: PS2 fat z HDD i Network Adapter - Kilka pytań. - Atr3ju - 30-01-2019

A dlaczego ma nie działać ? To tylko mniejszy dysk a złącze te same.


RE: PS2 fat z HDD i Network Adapter - Kilka pytań. - Bone - 30-01-2019

(30-01-2019, 13:10)Atr3ju napisał(a): A dlaczego ma nie działać ? To tylko mniejszy dysk a złącze te same.

To świetnie, mam akurat wolny dysk 2.5 cala i spróbuję na nim kilka gier. 
Może to wina dysku po części.

Istnieje możliwość podpięcia dysku 2,5/3,5 do laptopa przez USB i zarządzania nim z poziomu windows?
Mam adapter, którym podpinam pod USB, ale tylko program WINHIP go widzi.


RE: PS2 fat z HDD i Network Adapter - Kilka pytań. - Bone - 02-10-2020

Troche czasu minęło od rozpoczęcia wątku, ale po części rozumiem, dlaczego były problemy z odpalaniem gier.
Otóż teraz posiadam dwie konsole Fat, jedna wersja to 50004, w której gry odpalane z dysku się czasami zacinają i trzeba resetować konsolkę. Druga konsola to 30004R i na niej wszystko śmiga tak jak należy.

Początkowo myślałem, że problemem jest chiński adapter z aliexpress, ale okazało się, że to wina konsoli. Posiadam oryginalny Network Adapter jak i zamiennik. Oba urządzenia działają bez zająknięcia na Facie 30004-R - testowałem na różnych dyskach i kartach pamięci. Natomiast jeśli chodzi o konsolę 50004, to nawet oryginalny NA się zawiesza w niektórych grach. Zdarzało się też, że w menu OPL z listą gier konsola się zawieszała.

Temat po części rozwiązany, bo wiadomo, że wina leży po stronie konsoli, ale do końca nie wiem, co może być wadliwe w wersji 50004, zanieczyszczone wejście na NA?