PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
PS2 + pendrive = Problemy - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: PS2 + pendrive = Problemy (/thread-ps2-pendrive-problemy)

Strony: 1 2


PS2 + pendrive = Problemy - kocur29 - 26-12-2018

Witam, nie znalazłem tematu dla nowych aby się przywitać. Od nie dawna mam konsole, PS3 i PS2. Kupiłem PS2 slim + karte z FMCB na alledrogo. Razem z dodanymi grami i padem. Wszystko okej, konsolka sprawna, gry działają. Ale ten laser hałasuje + zależy mi aby był sprawny jak najdłużej. Spodobał mi się pomysł żeby odpalać gry przez USB, ogarnełem jak konwertować z usb extreme i usbutil. Kupiłem pendrive Adata 64 GB, sformatowałem go do FAT32, wrzuciłem gry z poprzedniego 8 GB pena, ps2 nie widziała pena w ogóle a teraz na dodatek jak podłączam do PC to się okazuje że "urządzenie nie jest rozpoznawalne przez PC" wiecie, taki komunikat jak pen zdechnie Big Grin. Po podłączeniu do ps3 i ponownym podłączeniu do PC zadziałał prawidłowo Big Grin (w czasie pisania tego tematu nagle zadziałał) Teraz właściwy problem. Jakie peny czyta ps2, jakiej firmy i pojemności, bo jeśli takie podłączanie pena i odłączanie w końcu pen padnie to się odrobine zdenerwuje. Może pen o pojemności 64 GB jest za duży?


edit
Rozmumiem że PS2 widziała pen bo utworzyła takie pliki, w OPL gra się nie wyświetliła nadal.


RE: PS2 + pendrive = Problemy - tomx1989 - 26-12-2018

Skoro to gra poniżej 4GB to wrzuć ją w formie iso do folderu DVD, tylko ją odpowiednio nazwij np. SLUS_214.26.nazwagry.iso (kod SLUS_214.26 jest inny dla każdej gry), jak chcesz wiedzieć czy konsola widzi pena to sprawdź w ulaunchelf czy go widzi i najlepiej odpal z niego jakiegoś .elf'a.


RE: PS2 + pendrive = Problemy - Atr3ju - 26-12-2018

Dlatego zabawa z grami i pendrivem to nie na dluzsza mete. To zawsze sie konczy ze wzgledu na problemy i brak wygody ktorej czlowiek nie lubi.


RE: PS2 + pendrive = Problemy - kocur29 - 26-12-2018

W ulaunchelf nie widzoczny, na innym pen 8 GB bez problemu mam dwie gierki i normalnie odpala, nawet te okładki zrobiłem żeby to jakoś wygląda. Czy wielkość pen 64 GB dla PS2 to jakiś problem nie do przeskoczenia?


RE: PS2 + pendrive = Problemy - Jolek - 26-12-2018

Jaką masz wersję FMCB, OPL, u\wLe?

Jeśli chodzi o FMCB to dobrze by było aby nie była to wersja 1.95, bo ma ona problemy z USB
i niestety jest wciąż dostępna na aukcjach.

Wersję OPL możesz sprawdzić w zakładce "About":
[Obrazek: image.png]
W tym przypadku jest to rewizja 949.

wLe jest w zakładce "About uLE":
[Obrazek: test2.png]

Jeśli chodzi o najnowszą wersję OPL 1220 to można ją pobrać stąd:
https://github.com/ifcaro/Open-PS2-Loader/releases/download/0.9.3/OpenPS2Loader_0.9.3_Betas.zip.

Próbowałeś włożyć "pendraka" dopiero po załadowaniu OPL, nie przed jego uruchomieniem?


RE: PS2 + pendrive = Problemy - kocur29 - 26-12-2018

FMCB mam właśnie w werji 1.95


RE: PS2 + pendrive = Problemy - Jolek - 26-12-2018

A OPL?

Pobierz FMCB 1.965 (08\12\2018) stąd:
http://ichiba.geocities.jp/ysai187/PS2/FMCB/.
Na samym dole powinien być link "FMCB installer v0.985 (FMCB v1.965):".

Rozpakuj, wrzuć na tego pendriva co jest obsługiwany.
Za pomocą wLe uruchom "FMCBInstaller.elf".
Wybierz normalną instalację, jak instalator zapyta czy chcesz zachować "FREEMCB.CNF",
wybierz tak (YES).

Możliwe, że po instalacji nadal będziesz miał FMCB 1.95 PL, ale to tylko z tego powodu, że nie zaktualizowałeś "FREEMCB.CNF",
Na razie niech tak, będzie.
Jak będę miał czas to może wrzucę jakiś pakiet dla początkujących z FMCB.


RE: PS2 + pendrive = Problemy - kocur29 - 27-12-2018

Wątpie czy to ruszy, obecnie pendrive sprawia wrażenie jak by zdechł. Przy każdym podłączeniu w każde USB w PC, jest tylko dzwięk podłączania i wyłaczania pena, w menadzerze urzadzen jest kod błędu 10, po odinstalowanie sterwoników pena dla USB nie pomaga bo wywala błędem. Chyba po zawodach panowie, a zapowiadało sie tak dobrze. Żadna gierka mi się nic nie przycinała, a tyle się naczytałem że niby ściny że to tylko USB 1. Do czasu jak nie ogarne tematu Pendraive to zostane ze swoim 8 GB i będe zmieniał gierki. Lan, czy po lanie przepuszczenie gier z PC do PS2, dużo jest dłubania, jak z wydajnością, duże problemy i jakie? Nie widzę sensu teraz w bawienie się FMCB, opl i inne skoro działa. Problem jest z tego co widze jest natury urządzenia a nie programu, ale dziękuje. Po prostu nie mam ochoty tego tematu dotykać, jeszcze coś spieprze, karte pamięci czy rozwale reszte softu na karcie pamięci ps2. Na razie.

Edit:
Koniec końców tego tematu, pendrive wygląda tak jak na zdjęciu piewszym w PC i sama próba odinstalowaniu i zainstalowaniu od początku sterowników. Temat chyba można zamknąć chociaż nie odowiedzieliście na moje pytanie. Jaka wielkośc pendrive jest obsługiwana i czy 64 GB to nie za dużo na PS2. Samego pendraka ide na gwarancje bo to nie jest normalne żeby się spieprzył w 5 min od sformatowania i wrzucenia plików. Na razie.


RE: PS2 + pendrive = Problemy - Jolek - 27-12-2018

Czyli na razie zamykamy temat z FMCB.

Teoretycznie powinny być obsługiwane dyski do 2TB sformatowane na FAT32.
Nie znam na razie nikogo kto by taki pod USB podłączał.
Największy dysk USB jaki podłączałem do PS2 miał tylko 128 GB.
Niestety go zgubiłem. Teraz bez żadnego problemu bawię się z 64 GB.

Pamiętaj też sporo zależy od wersji OPL jaką masz.
Nie pamiętam czy np OPL 0.9.3 obsługiwał tak duże dyski.

Do tej pory znam tylko osoby które podłączyły HDD (+SATA mod) poprzez NA z PS2 FAT i bawią się z dyskami 2 TB.
Aha, wtedy dysk jest formatowany na tzw PFS (Playstation file system).

Jeżeli chodzi o ETH.
Na pewno to rozwiązanie będzie lepsze jeśli chodzi o kompatybilność od USB.
Konfiguracja jest... może być problematyczna za pierwszym razem.
Co nie oznacza, że jest jakaś arcytrudna.

Nie trzeba martwić się o system plików, czy ich rozmiar jeśli mamy np NTFS.

Mi osobiście nie podoba się to rozwiązanie, ponieważ cały czas muszę mieć włączony PC\laptop aby udostępniać z niego dane.
Jednakże można również pobawić się NASem lub routerem. Jak kto woli.
Było kiedyś fajne rozwiązanie tzw PS2NetBox, ale produkt ten nie jest już rozwijany\aktualizowany, więc nie polecam go za bardzo.

Czasem też znajdą się wstawki filmowe, które mogą również mieć problemy z tym rozwiązaniem (np Gran Turismo 4).
Aczkolwiek transfer jest większy niż z USB, więc za dużo gier nie powinno mieć z tym problemów.

Jeżeli chodzi o USB.
Trochę się pozmieniało jeżeli chodzi prędkości.
Jest trochę lepiej, jeżeli chodzi o nowsze rewizje OPL, szczególnie dla posiadaczy SLIMów.
Więc możliwe, że sporo gier nie będzie miało problemów z FMV.
Niestety USB obsługuje tylko FAT32, więc pliki większe niż 4 GB trzeba "ciąć" (najlepiej za pomocą USBUtil 2.2 REV.1.0 [BETA]).
Te, które mają mniej niż 4 GB, wrzucamy do folderu CD lub DVD.
Potem podłączam np pendraka pod plejaka i nic mi dodatkowo nie szumi.

Najgorszą zmorą tego rozwiązania jest fragmentacja plików,
na szczęście OPL powinien ostrzec jeśli co będzie nie tak w tej kwestii.

Jest jeszcze wersja z EXT2, ale już dawno nie jest ona rozwijana.

Ja najchętniej korzystam z USB lub iHDD (czyli HDD+NA w PS2).
Sporo osób nie narzeka na ETH, więc każdy ma inne przyzwyczajenia i inne argumenty co jest dla niego lepsze\wygodniejsze.


RE: PS2 + pendrive = Problemy - kocur29 - 27-12-2018

Hejka, wymieniłem pendrive na inny tez 64 GB. Gry odpaliły. Pendrive był wadliwy. Czyli ps2 łyka 64 GB. Jeszcze tu wróce bo spodobał mi się pomysł po ETH, na szybko coś spróbowałem sklecic ale... kod 300 serwer SMB nie odpowiada, kod 310 DHCP nie gotowe, coś tam, coś tam. Najpierw sobie ogram ekskluziwy na ps2 a potem polece serią zapytań bo zabawa z ps2 będzie dobra. Na raze wszystkim. Spokojnie można temat zamknąć.

W kartonie mam jeszcze jedną karte pamięci do ps2. Jest tam FMB w wersji 1.953, też działa dobrze tylko po ENG, wersja którą do tej pory trzymałem w ps2 to 1.95 po PL., tak się zastanawiam czy można dogrywać aplikacje do karty pamięci? To znaczy, na filmikach widzę jak ludzie mają np. HD loader, tego nie mam, a grzebanie przy rozdzielczościach w opl zawsze daje mi tylko brak sygnału. Mam mały telewizorek 22-24 cali ale w FULL HD, obraz pościnany po bokach, nie ładnie to wygląda. Zamykajmy, bo się rozgaduję!