PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Zbyt duża odległość konsoli od routera - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 4 (PS4) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-4-ps4)
+--- Dział: Internet (https://playstationforum.pl/forum-internet--272)
+--- Wątek: Zbyt duża odległość konsoli od routera (/thread-zbyt-duza-odleglo%C5%9Bc-konsoli-od-routera)

Strony: 1 2


Zbyt duża odległość konsoli od routera - venom92 - 27-08-2018

Witam,moim problemem jest zbyt duża odległość konsoli od routera wifi i niestety nie mam możliwość podpięcia się kablem,w jaki sposób mogę poprawić połączenie,między konsolą a routerem są przynajmniej 3 ściany i konsola co najwyżej się połączy z siecią ale nie ma mowy o żadnym korzystaniu z niej czy pobieraniu


RE: Zbyt duża odległość konsoli od routera - tomx1989 - 27-08-2018

Jeżeli konsola nie stoi za czymś co by mogło odbijać sygnał, ewentualnie zmiana anteny może pomóc, a jak to nie pomoże to pozostaje Ci użycie repeatera czyli wzmacniacza wifi.


RE: Zbyt duża odległość konsoli od routera - venom92 - 28-08-2018

(27-08-2018, 21:58)tomx1989 napisał(a): Jeżeli konsola nie stoi za czymś co by mogło odbijać sygnał, ewentualnie zmiana anteny może pomóc, a jak to nie pomoże to pozostaje Ci użycie repeatera czyli wzmacniacza wifi.
Konsola stoi na zwykłym stoliku z ikei a za nią stoi tv ale chyb trzeba kupić wzmacniacz tylko w jakim stopniu to pomoże ??

Kupiłem wzmacniacz tp-linl we850re ,zainstalowałem,połączyłem z konsolą kablem i z prędkości praktycznie zero zrobiło się 5-10 mb ale po kilku minutach mam komunikat "kabel odłączono" mimo że nawet nie dotykałem kabla,da się to jakoś naprawić? bo łączenie przez samo wifi jest też słabe


RE: Zbyt duża odległość konsoli od routera - tomx1989 - 28-08-2018

Podłączając wzmacniacz kablem z konsolą w tym samym pomieszczeniu, niczego nie zyskujesz, nadal jesteś po za zasięgiem lub na granicy wifi twojego routera. Skoro masz 3 ściany to podłącz wzmacniasz ścianę lub dwie wcześniej, tam gdzie jest dobry zasięg, wtedy sygnał z wzmacniacza dosięgnie konsoli.


RE: Zbyt duża odległość konsoli od routera - venom92 - 28-08-2018

Ale właśnie problem jest jak podłączam wzmacniacz do konsoli kablem,jak połączenie idzie przez wifi to mi nie przerywa to jest właśnie dziwne


RE: Zbyt duża odległość konsoli od routera - tomx1989 - 28-08-2018

Bo tryb wzmacniacza działa tylko po wifi, po kablu masz tylko tryb pracy adaptera, to jest głównie dla urządzeń bez wifi, a sam wzmacniacz i tak musi się znajdować w zasięgu routera, tak jak na schemacie.
[Obrazek: 4bed142bbb69f6cecff8e0c5bf20fc90.jpg]


RE: Zbyt duża odległość konsoli od routera - venom92 - 29-08-2018

Podłączyłem wzmacniacz ścianę od routera i poprowadziłem kabel do ps4 ,szybkość jest spoko bo 40-50 mb ale i tak co jakiś czas pokazuje mi komunikat o odłączeniu kable i internet się rozłącza


RE: Zbyt duża odległość konsoli od routera - piotros - 29-08-2018

Wygląda na to, że niezależnie jak daleko masz wzmacniacz WiFi, to problemem jest sam kabel sieciowy.
Sprawdź połączenie innym kablem, bo to albo jego wina albo gniazdka we wzmacniaczu lub konsoli.
Sam mam obecnie połączone konsole po kablu do wzmacniacza sygnału WiFi i wszystko działa poprawnie.


RE: Zbyt duża odległość konsoli od routera - venom92 - 30-08-2018

Ja sprawdzałem na 2 kablach i jest to samo a jeszcze 2 miesiące temu chodziło bo miałem na innym mieszkaniu podpięte

Właśnie próbowałem trzeci kabel i dalej jest to samo,rozłącza go w losowych sytuacjach więc to nie jest wina kabla a więc może wzmacniacza??


RE: Zbyt duża odległość konsoli od routera - piotros - 01-09-2018

W takim układzie sprawdziłbym 2 rzeczy:
1. podłączyłbym inne urządzenie tym samym kablem do repeatera i zobaczył czy przerywa.
2. podłączyłbym konsolę tym samym kablem bezpośrednio do routera i zobaczył czy przerywa.
Ewentualnie sprawdź czy w ustawieniach repeatera nie ma czegoś, co dotyczy oszczędzania energii, bo np. switche TP-Linka mają automatyczny tryb oszczędzania energii na portach, które nie są używane. Co prawda w moim repeaterze TP-Linka nie ma takich ustawień, ale Twój to inny model.