PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
PS Vita - gry, jakie warto kupić. - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation Vita (https://playstationforum.pl/forum-playstation-vita)
+--- Dział: Gry (https://playstationforum.pl/forum-gry--249)
+--- Wątek: PS Vita - gry, jakie warto kupić. (/thread-ps-vita-gry-jakie-warto-kupic)

Strony: 1 2 3


PS Vita - gry, jakie warto kupić. - FPS21311 - 24-04-2018

Witam, chciałbym aby zainteresowane osoby tematem, podawały niżej produkcje warte ogrania - te starsze jak i nowsze, również te, które nie ukazały się w Europejskim PS Store, czy nawet Amerykańskim.

Z doświadczenia wiem, że jak człowiek dobrze nie pokopie, to potrafi go ominąć wiele produkcji - jestem nowym nabywcą tego sprzętu i przyznaje, że nie znam wszystkich tytułów wartych uwagi. Stąd właśnie ten temat.
Gry jakie ja polecam:
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcQCqNrg74b-EevLKmX7MZD...BCnL7fL6rA]
Ze swojej strony mogę z czystym sumieniem polecić pierwszą część God Of War, wydaną pierwotnie na konsolę PSP: Chains of Olympus (właśnie ją dziś ukończyłem).
Nie będę na jej temat zbytnio się rozpisywał, bo raczej każdy już ją dawno ograł, a przynajmniej o niej słyszał.
<< Zamieściłbym tutaj jakieś zrzuty, ale nie mogę ich robić w tej grze - tylko ja tak mam? Sad>>

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcQroUDJvdoZ982miHfdB5E...dpiJqA_oMw]
Drugi tytuł jaki mógłby się tutaj znaleźć, byłby to WipEout 2048 - ale jeszcze go nie ukończyłem. Tongue
Mimo to odważę się stwierdzić, że warto się tą ścigałką zainteresować.
           
Pierwsze co się rzuca w oczy przy jej odpaleniu, to ładna grafika i możliwość bawienia się tylnym panelem (taka pierdółka, ale fajna xP).
Gra ma pełną Polską lokalizację, w dodatku dobrą (jak na mój gust). Muzyka w dobry sposób podkreśla dynamikę podczas jazdy - czuć tę prędkość, ja osobiście potrafię zapomnieć, że gram na konsoli przenośnej.
Sterowanie w tej grze również moim zdaniem wypada w porządku, można według upodobania ustawić je tak, jak nam to odpowiada - ja zawsze je zmieniam, między typowymi wyścigami (w tym także na czas), a "bojowymi", w których to trzeba uzbierać określoną ilość punktów waląc arsenałem zdobytym po drodze w przeciwników (jak w Mario Kart).

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcR4ueL0jdHz3PvGM23rYHc...jNnk8hC657]
Gram w kolejną grę, którą odważę się już zaliczyć do produkcji wartych kupna, mianowicie w "Salt and Sanctuary".
Grę nabyłem w promocyjnej cenie za 33zł (normalnie kosztuje 75zł) i nie żałuje, gra jest moim zdaniem bardzo dobrze przemyślana, nie irytuje i każda porażka motywuje nas tylko, do dalszego grania.
       
Gra jest w 2D, lecz (moim zdaniem) ładnym 2D, ma swój klimat a już na pewno nie odstaje pod względem gameplayu od produkcji z wyższej półki.

Przyznaje że nie grałem nigdy w oryginalnego Dark Souls, lecz oglądam aktualnie zagrajmy i na moje oko, jest to dobry klon tej produkcji. Smile
       
Nie wiem czy można polecać tutaj inne strony, ale jeżeli ktoś chciałby przyjrzeć się tej produkcji bliżej, to może przeczytać recenzję pod tym linkiem.


[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcTJ0jAHNOPCB__05KEyYHK...woetepMtQU] PL

Kolejną grą w moim zestawieniu będzie remake oryginału z 2004 roku, The Bard's Tale: Remastered and Resnarkled.
Gra ma specyficzne poczucie humoru, które mi osobiście podchodzi, sam gameplay również jest przyjemny, zresztą.... ci co grali w pierwotną wersję to znają tę grę. Jeżeli chodzi o wersje odświeżoną, to na konsolce PS VITA działa ona dobrze, w 60FPS, lecz czasem potrafi zwolnić jak dzieje się więcej na ekranie.
Sama grafika jest w porządku, najładniej wypadają tutaj postacie, a najgorzej większość lokacji, gdzie część tekstur wypada średnio - nie wiem, czy tylko PS VITA ma taką wersję, czy na PS4 też tak to wygląda, ja wypowiadam się w każdym bądź razie, tylko o wersji PS VITA.
Poza tym gra działa bez zarzutu, przeważnie utrzymuje te 60FPS i jakby przymknąć oko na niektóre tekstury lokacji, to całokształtnie gra wygląda ładnie. Warto zaznaczyć - bo w sklepie tej informacji nie ma - gra zawiera polskie napisy.
[Obrazek: large?v=1.0&px=600]
Jak wspomniałem, gra ma polską lokalizację - jest to miłe zaskoczenie biorąc pod uwagę to, że podobno ta konsola już nie żyje.

[Obrazek: large?v=1.0&px=600]
Podoba mi się ten humor. xD


[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcQ2RLVXRVg9brdeNFPqJts...jyUxrkOV-H]
Kolejnym tytułem, jaki chciałbym Wam polecić jest niedawno ukończony "Batman: Arkham Origins Blackgate" (który polecił już wcześniej Jusko i dzięki mu za to Big Grin, ale dodam o tym tytule jeszcze coś od siebie)
Mimo iż z początku czułem niesmak, że twórcy nie pokusili się o zrobienie gry w pełnym trójwymiarze (jak w Batmanach na duże platformy), tylko zrobili ją w formie 2.5D, to z czasem przestało mi to przeszkadzać przez fakt wciągającej rozgrywki. Grafika też mi to zrekompensowała, bo tytuł wygląda ładnie - są odbicia, rożne połyski. Same postacie zostały bardzo ładnie wymodelowane.... tylko jedynym mankamentem, na który ciężko nie było zwrócić uwagę jest to, że postacie podczas scenek na silniku gry, nie ruszają ustami podczas dialogów. xP
W ps vitowej wersji możemy robić prawie wszystko to, co w częściach na konsole stacjonarne i PC-ty, czyli szukać różnego rodzaju tropy, ścian do rozwalenia itp. ożywając do tego ekranu dotykowego vity (tryb detektywistyczny) - ile namazałem palcem po ekranie, by odblokować nowe stroje dla Batka, bo takie można znaleźć i nie pełnią roli tylko czysto wizualnej.
Standardowo możemy się zakradać, chować w kratkach, skakać po gargulcach by móc danego delikwenta złapać na linkę.
Mechanika sprawia frajdę, gra jest dobrze przemyślana w formie, w jakiej ją wydali.
Fabuła raczej nie jest porywająca, lecz została przedstawiona w ciekawy sposób - w formie animowanego komiksu, coś jak to miało miejsce w grze "Max Payne" - klimatycznie.
Polecam każdemu ograć ten tytuł, jeżeli jesteś fanem człowieka nietoperza - reszcie też tytuł powinien się spodobać, są małe łamigłówki, znajdźki w formie notatek, za które dostaje się osiągnięcie jak zbierze się wszystkie. Krótko mówiąc, jest co robić. Smile



Gry jakie poleca Jusko:
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcRjzfaiYIZfQXP1QH1b7FA...5yQvHdcglT]
The Walking Dead - sezon 1 i 2. Uwielbiam dobrą fabułę i klimat. Aczkolwiek to przygoda na jeden raz.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcTCmTtpd5_OhdBas6IJboY...MLkPiaQ4fH]
Dorzucę The Wolf Among Us, które miało kapitalny soundtrack.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcTufF2_MPH63ZMIGZO-sci...rJPFBhw13A]
Metal Gear Solid 2/3 - remastery na Vitę. Przeszedłem kiedyś na PS2, ale na Vicie grało się równie miło.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcTosxnkxXkxGAKyJ-YZ1Zc...GfZlL7Hj6W]
Sly Cooper 1/2/3/4 - uwielbiam z czasów PS2. Zacząłem od części 2 i tak mnie wciągnęło, że musiałem zagrać w pozostałe części

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcRnTBsqdQeX8YaMSTK9aeg...eJF6EKtBuC]
Gravity Rush - oj, grałem w 2012 roku na stoiskach promocyjnych Vity. Pewnie dlatego mam sentyment.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcS1G8SxxEJserlmXb5hOOW...O54BzbAmM6]
Resident Evil: Revelations 2 - z premedytacją nie kupowałem na innych platformach, aby ograć dopiero na Vicie. Aczkolwiek małe analogi sprawiały, że małem czasem problemy, aby precyzyjnie wycelować. Wiecie, przeciwnicy mają czasem strefy, w które należy wycelować. I na szybko właśnie, miałem czasem problemy.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSsL11PmRO5rL5NOnouGoo...XnDUEP8Y03]
Borderlands 2 - jak wyżej, z premedytacją nie kupowałem na innych platformach i zagrałem dopiero na Vicie. Bawiłem się kapitalnie.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSBJmrsnK7IQ9OGLxNwycS...WlpEM0RJZx]
Batman: Arkham Origins Blackgate - niby gra 2,5D w stylu Metroid, ale przeszedłem chyba 2 razy. Naprawdę przyjemnie się grało, choć nie przepadam za takimi grami.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcQvkMluMwHrCwrphucjpjc...d0DLfd-Vxw]
Resistance: Burning Skies - jedna z nielicznych gier FPS na Vitę. Przeszedłem ją parokrotnie i ma coś w sobie, że chce się wracać. Nie jest ani długa, ani krótka. Może dlatego. Aczkolwiek lubiłem pierwszą część na PS3, grałem też w Retribution na PSP, także jakoś lubię tę serię.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcTySRyvOeHBOW9fPHE5E7G...xPCIVOAoun]
Killzone Mercenaries - kolejny FPS. Niby ma fabułę, ale liczy się strzelanie. I pod tym kątem, naprawdę jest super. No i grafika przepiękna, jak na handhelda.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcTnfBoKTTlH08c0NoGd6VU...RCk-VGM98L]
Hotline Miami - jedno słowo: soundtrack. Trzymał mnie przy grze, choć drobne analogi Vity nie są najlepszym sterowaniem. Dlatego nie ukończyłem już HM2 na Vicie, bo sterowanie...

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSODmorg8ubowt9N2yWL5w...LIG9DeeTiW]
Unit 13 - gierka fajna, takie a'la Rainbow Six w TPP. Lubię ją dlatego, że nie ma przewodniej fabuły, więc można ją elastycznie wymyślać. No i można stosować różne taktyki - na Rambo, po cichaczu itd. No i fajnie gra się po multiplayer.


Gry jakie poleca Kraszu:
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSe3mR4fBZLI0k7Acxxel9...yHY4ozxysP]
Seria Jak & Daxter - podobno port na Vite lubi gubić klatki, ale ta seria jest tak znakomita, że i tak będę próbował;

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcRLYWugi0eo4DvOALRNhhI...dRZyVkIbqg]
Seria Ratchet & Clank - na PS2 zaliczyłem trylogię, ale widzę, że oprócz tego na Vitke wyszło coś dodatkowego. Może ktoś zaliczył te dodatkowe odsłony?

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcTosxnkxXkxGAKyJ-YZ1Zc...GfZlL7Hj6W]
Wspomniana wyżej seria Sly Cooper - zaliczyłem tylko 1 i 2. 3 i 4 pękną na właśnie na kieszonce! To jest to!

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcShvd38qREyc7FvAsCThGC...fiSElhQnNg]
Seria God of War;


[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSOCi2ku6K4IfZKJKBQhcE...hTkbmnPeyg]
Tearaway - mam platyne na PS4, ale to jest gra pisana na Vite. Sterowanie i próba przełamania czwartej ściany są w tej produkcji rozwinięte jak w żadnej innej;

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcQaWO-ieMkplOYi3yHE16R...clx7TpNQpA]
seria Oddworld;

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSDOZlclIYzkiGv5AkXOTW...rZXSzu1aEE]
seria Ninja Gaiden;

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSm1_tplTLlpzniYxh1EJS...zjf6G6tCfw]
seria Rayman - kuźwa jak te gierki słodko wyglądają, ale gameplay to podobno petarda o wyśrubowanym poziomie trudności.


Gry jakie poleca Mocny Browarek:

(link do jego kanału, jakby ktoś był zainteresowany)
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcQtCx0gnLOkaiYEFhyQcPt...5SOQYSPqAQ]
Muramasa Rebirth (must have)

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcR9VAY4ecvpoZr5VCMGeOQ...pUOyNJ6okg]

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSODmorg8ubowt9N2yWL5w...LIG9DeeTiW]

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcT4HU_EN33Bxn3AgDvipYf...wU5WPQtzmv]
Trillion God of Destruction (nie każdemu podejdzie, jak dla mnie jest to gra niezwykła i bardzo wciągająca)

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcQeIGOKWKgC3ozbrHaaasa...SmSVtylebZ]
Dragons Crown (wolę wersję na Vita od tej na PS3)

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSGR6pYEx9BOgo6KCWIPqu...vwoQUme0ZJ]

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcQ_yOnrqOcrscPXwH4O4N0...U-L2DojClA]
Gal Gun Double Peace (jest też na PS4)



PS. Edytowałem mój pierwszy post i umieściłem w "jednej kupie" wszystkie gry, jakie ja poleciłem i Wy - mam nadzieję, że jest to w miarę czytelne i zachęci nowe osoby, by sprawdzić niektóre tytuły tu podane.
PS2. Proszę podawajcie kolejne produkcje, jeżeli znacie - będę starał się tę listę aktualizować, by nowi użytkownicy nie musieli przekopywać cały temat.


RE: PS Vita - gry, jakie warto kupić. - Jusko - 24-04-2018

(24-04-2018, 16:23)FPS21311 napisał(a): Ze swojej strony mogę z czystym sumieniem polecić pierwszą część God Of War, wydaną pierwotnie na konsolę PSP: Chains of Olympus (właśnie ją dziś ukończyłem).

Hehe - kiedy ja ukończyłem Chains of Olympus, to oddałem od razu PSP na gwarancję. Chyba 2 lata zajęło mi, zanim odważyłem się zagrać w Ducha Sparty. Uwielbiam tę serię, ale to zabójca gałek analogowych Big Grin

Dlatego właśnie nie odważę się, aby kupić remastery God of War na PS Vita. Szkoda mi analogów Big Grin Ale przeszedłem GoW 1-2 parokrotnie na PS2, także mi starczy.



Ze swojej strony polecam:

1. The Walking Dead - sezon 1 i 2. Uwielbiam dobrą fabułę i klimat. Aczkolwiek to przygoda na jeden raz. Dorzucę The Wolf Among Us, które miało kapitalny soundtrack.

2. Metal Gear Solid 2/3 - remastery na Vitę. Przeszedłem kiedyś na PS2, ale na Vicie grało się równie miło.

3. Sly Cooper 1/2/3/4 - uwielbiam z czasów PS2. Zacząłem od części 2 i tak mnie wciągnęło, że musiałem zagrać w pozostałe części

4. Gravity Rush - oj, grałem w 2012 roku na stoiskach promocyjnych Vity. Pewnie dlatego mam sentyment.

5. Resident Evil: Revelations 2 - z premedytacją nie kupowałem na innych platformach, aby ograć dopiero na Vicie. Aczkolwiek małe analogi sprawiały, że małem czasem problemy, aby precyzyjnie wycelować. Wiecie, przeciwnicy mają czasem strefy, w które należy wycelować. I na szybko właśnie, miałem czasem problemy.

6. Borderlands 2 - jak wyżej, z premedytacją nie kupowałem na innych platformach i zagrałem dopiero na Vicie. Bawiłem się kapitalnie.

7. Batman: Arkham Origins Blackgate - niby gra 2,5D w stylu Metroid, ale przeszedłem chyba 2 razy. Naprawdę przyjemnie się grało, choć nie przepadam za takimi grami.

8. Resistance: Burning Skies - jedna z nielicznych gier FPS na Vitę. Przeszedłem ją parokrotnie i ma coś w sobie, że chce się wracać. Nie jest ani długa, ani krótka. Może dlatego. Aczkolwiek lubiłem pierwszą część na PS3, grałem też w Retribution na PSP, także jakoś lubię tę serię.

9. Killzone Mercenaries - kolejny FPS. Niby ma fabułę, ale liczy się strzelanie. I pod tym kątem, naprawdę jest super. No i grafika przepiękna, jak na handhelda.

10. Hotline Miami - jedno słowo: soundtrack. Trzymał mnie przy grze, choć drobne analogi Vity nie są najlepszym sterowaniem. Dlatego nie ukończyłem już HM2 na Vicie, bo sterowanie...

11. Unit 13 - gierka fajna, takie a'la Rainbow Six w TPP. Lubię ją dlatego, że nie ma przewodniej fabuły, więc można ją elastycznie wymyślać. No i można stosować różne taktyki - na Rambo, po cichaczu itd. No i fajnie gra się po multiplayer.


RE: PS Vita - gry, jakie warto kupić. - FPS21311 - 24-04-2018

Jusko napisał(a):Hehe - kiedy ja ukończyłem Chains of Olympus, to oddałem od razu PSP na gwarancję. Chyba 2 lata zajęło mi, zanim odważyłem się zagrać w Ducha Sparty. Uwielbiam tę serię, ale to zabójca gałek analogowych Big Grin

Dlatego właśnie nie odważę się, aby kupić remastery God of War na PS Vita. Szkoda mi analogów Big Grin Ale przeszedłem GoW 1-2 parokrotnie na PS2, także mi starczy.

No ja też to zauważyłem, że analogów potrafi się często używać w tej grze - dlatego ja starałem się być delikatny. xP
Właśnie, czy te remastery na Vicie faktycznie nimi są, czy tylko lekko podbili rozdzielczość?

Nie wiem czy ktoś ogląda tutaj Mocnego Browarka z Polskiego YouTuba klik - między innymi ten właśnie youtuber zachęcił mnie do zakupu Vity - ale wspominał, że wersja europejka dwóch pierwszych części GOW, jest gorsza od tej wydanej w Ameryce.
Miał On na myśli rozdzielczość, jak i płynność.
Poruszyłem tak tę kwestię, bo chciałbym ograć pierwszą i drugą część, ale nie wiem, czy kupić wersję na Vitę, czy oryginalną i Amerykańską na PS2 - gdzie musiałbym się naszukać.


RE: PS Vita - gry, jakie warto kupić. - tomx1989 - 25-04-2018

Przed VII generacją konsol praktycznie wszystkie gry wydawane w PAL i NTSC, zawsze miały lepszą wersję NTSC, bo i płynność i tryb progresywny. Dlatego najlepiej przerabiać konsole żeby odpalały wersje NTSC, jedynie przy exach PAL można mieć pewność że są przetestowane do tego formatu. GOW 1 i 2 najlepiej grać na PS2 albo na PS3, porty na Vite są niegrywalne, mają FPS między 20-30, zamiast 40-60 jak na PS2.


PS Vita - gry, jakie warto kupić. - Kraszu - 25-04-2018

Konwersje GOW 1/2 na Vite mają z reguły raczej dobre recenzje (gdzie tomx wyczytałeś o tej niegrywalności?), zatem jeżeli tylko masz ochotę na zaliczenie tych tytułów na maluchu, to śmiało możesz inwestować w wersje na handhelda. Ja sam pewnie kiedyś skuszę się na odświeżenie tych części, bo mimo, że każdą z nich dosłownie skatowałem na PS2 (przechodziłem te gry po minimum 3 razy w tym na najwyższych poziomach trudności), to nie miałbym oporów żeby zmierzyć się z nimi ponownie.

Nie ukrywam, że obecnie motywacją dla mnie są również trofea, które zaimplementowano w GOW 1/2 na Vite. Fajnie byłoby rozwalić te znakomite gry po raz kolejny i mieć pamiątkę w postaci platynki na liście gracza.

Jak na moje oko Vita to kawał solidnego sprzętu i jeżeli konsolą nie rzucasz po ścianach, to nie ma się co obawiać o analogi. Moje PSP bez pierdnięcia wytrzymało maratony z Łańcuchami Olimpu, Duchem Sparty i Dante's Inferno - a na analogach Vity gra się nieporównywalnie wygodniej niż na suwanym i twardym grzybku PSP. Ja tam konsolki nie będę oszczędzał. Sprzęt powinien wytrzymać każdy rodzaj gry.

Sam szukam perełek na Vite i będę obserwował ten temacik.

@Jusko - The Walking Dead - sezon 1 i 2 i The Wolf Among Us ---> to pewnie wszystko po angielsku? A jeżeli tak to ciężko zrozumieć fabułę? Pytam, bo w sumie miło wspominam Life is Strange na PS4, a też ogrywałem to w English.

Osobiście chciałbym poznawać na Vicie gry, z którymi jeszcze nie miałem do czynienia, ale jeżeli uznam, że zostały mi do ogrania same indie gówna to zabiorę się za pewniaki. Do tych zaliczam:
* Seria Jak & Daxter - podobno port na Vite lubi gubić klatki, ale ta seria jest tak znakomita, że i tak będę próbował;
* Seria Ratchet & Clank - na PS2 zaliczyłem trylogię, ale widzę, że oprócz tego na Vitke wyszło coś dodatkowego. Może ktoś zaliczył te dodatkowe odsłony?
* Wspomniana wyżej seria Sly Cooper - zaliczyłem tylko 1 i 2. 3 i 4 pękną na właśnie na kieszonce! To jest to!
* Seria God of War;
* Tearaway - mam platyne na PS4, ale to jest gra pisana na Vite. Sterowanie i próba przełamania czwartej ściany są w tej produkcji rozwinięte jak w żadnej innej;
* seria Oddworld;
* seria Ninja Gaiden;
* seria Rayman - kuźwa jak te gierki słodko wyglądają, ale gameplay to podobno petarda o wyśrubowanym poziomie trudności.

Weź sobie jeszcze zerknij FPS21311 na psnprofiles.com na listę gier na Vite wg liczby użytkowników - z reguły duża liczba userów danej gry świadczy o jej jakości. Ludzie posiadający Vite zdają sobie sprawę z ograniczonej biblioteki tej platformy i sięgają po te najlepsze tytuły. ---> KLIK.


RE: PS Vita - gry, jakie warto kupić. - FPS21311 - 25-04-2018

tomx1989 napisał(a):GOW 1 i 2 najlepiej grać na PS2 albo na PS3, porty na Vite są niegrywalne, mają FPS między 20-30, zamiast 40-60 jak na PS2.

Słyszałem u Mocnego Browarka, że remaster GOW 1 i 2, potrafi przy większych scenach chrupnąć... ale nic nie mówił o tym, żeby te gry ciągle miały tyle fps co piszesz. :/ Jednak dzięki za radę.

Dzięki Kraszu za propozycje i stronę.

A jakieś dobre gry RPG byście mogli polecić, może jakieś nowsze?


RE: PS Vita - gry, jakie warto kupić. - Jusko - 26-04-2018

(25-04-2018, 11:54)Kraszu napisał(a): @Jusko - The Walking Dead - sezon 1 i 2 i The Wolf Among Us ---> to pewnie wszystko po angielsku? A jeżeli tak to ciężko zrozumieć fabułę? Pytam, bo w sumie miło wspominam Life is Strange na PS4, a też ogrywałem to w English.

Tak - po angielsku, jeśli dobrze pamiętam. Aczkolwiek nie miałem żadnych problemów, aby zrozumieć grę.


RE: PS Vita - gry, jakie warto kupić. - tomx1989 - 26-04-2018

(25-04-2018, 15:09)FPS21311 napisał(a): Słyszałem u Mocnego Browarka, że remaster GOW 1 i 2, potrafi przy większych scenach chrupnąć... ale nic nie mówił o tym, żeby te gry ciągle miały tyle fps co piszesz. :/ Jednak dzięki za radę.
Wystarczy sprawdzić porównanie zrobione przez digitalfoundary, ale jest na to rada, przerobione PSV i podkręcenie procesora, wtedy FPS jest dużo stabilniejszy 29-30FPS. Trochę pograłem w tą niepodkręconą wersję i da się grać, ale najgorsza jest niesamowicie niska jakość filmików, które wyglądają na 144p i tak samo słaba jakość audio, ale nic dziwnego jak obie gry zajmują tylko niecałe 4GB, zamiast 16GB jak na PS2.


RE: PS Vita - gry, jakie warto kupić. - FPS21311 - 27-04-2018

tomx1989 napisał(a):Wystarczy sprawdzić porównanie zrobione przez digitalfoundary, ale jest na to rada, przerobione PSV i podkręcenie procesora, wtedy FPS jest dużo stabilniejszy 29-30FPS. Trochę pograłem w tą niepodkręconą wersję i da się grać, ale najgorsza jest niesamowicie niska jakość filmików, które wyglądają na 144p i tak samo słaba jakość audio, ale nic dziwnego jak obie gry zajmują tylko niecałe 4GB, zamiast 16GB jak na PS2.
Kurcze... nawet nie wiedziałem, że tak można - w sensie z tym podkręceniem procesora. xD

No Vita ma ogromny potencjał, który przydałoby się dalej wykorzystywać - dlatego może gdzie sony nie może/nie chce, tam fani coś "ulepią" na tę konsolę.
W innym moim temacie wspomniałem, że jest pierwszy DooM na Vitę, a nawet taki Quake czy HL1.
Wiadomo, że te gry nie są jakimś poziomem graficznym na te czasy, ale zawsze lepsze takie gry, niż np. te telenowele klikane, gdzie jedyna integracja w grze, to wybieranie dialogów..... za prawie 200zł!

Mimo wszystko Vita nie ma złych gier, nawet tych nowych co wychodzą, ale stanowczo jest o niej za cicho i nie wiem, czemu tak się stało.... może faktycznie Vita wyprzedziła swój okres i nie została doceniona.


RE: PS Vita - gry, jakie warto kupić. - Kraszu - 27-04-2018

Napisano kilogramy artykułów na temat szybkiego upadku Vity. Dopiero jak człowiek sam się sprzętem zainteresuje, albo stanie się jego użytkownikiem, to zaczyna bardziej się nad tym wszystkim zastanawiać. Trudno tak jednoznacznie zdiagnozować problem. Nintendo nadal dzieli i rządzi na rynku konsol przenośnych - czyli jednak można, a czasy przecież te same. Ja sam zgadzam się z następującymi argumentami stojącymi za upadkiem Vity:

* Chore ceny kart pamięci i durny, indywidualny format kart pamięci - do tej pory jest to jest problem Vity. Ciekawy jestem, czy gdyby Sony chciało, to dałoby radę "otworzyć" Vite na micro SD (przez adapter) za sprawą aktualizacji systemu?
* Gracze zwariowali i zapomnieli, że smartfon/tablet nie nadaje się do poważniejszego grania. Niestety dla Vity ludziska wybierali ten szajs na androidzie do mobilnego grania.
* Koszta tworzenia gier na Vite były porównywalne z tytułami AAA na PS3 - nie wierzę, że to piszę ale wychodzi na to, że Vita była po prostu za mocna. Zobaczcie co robi Nintendo: W czasach kombajnów z obsługą rozdzielczości 4K oni potrafią sprzedawać "prymitywne" technologicznie konsole. Za tymi konsolami stoi jednak potężna biblioteka gier.

W tej chwili Vita uchodzi za platformę, której największym problemem jest brak gier AAA dla zachodniego odbiorcy. No sorry memory, ale japońszczyzna przeciętnego europejczyka, czy Amerykanina nie interesuje. Paradoks polega na tym, że w początkowej fazie życia Vita miała potężne wsparcie - jedno z najlepszych w historii marki PlayStation. Wszystkie debeściackie produkcje AAA na ten sprzęt, to albo tytuły startowe, albo gry, które wyszły niewiele później. Na PS4 i Switch było pod tym kątem gorzej, a teraz sprzedaż tych konsol idzie w grube miliony.

Historia Vity to ewenement. Mam tylko nadzieję, że SONY za jakiś czas ponownie wyda handhelda. Ja już teraz jestem zainteresowany tym sprzętem. Zarówno PSP jak i Vita to cudeńka technologiczne o solidnej konstrukcji. Oni potrafią zrobić dobrą konsolę przenośną. Oby nauczyli się jak ją sprzedać w tych trudnych czasach, kiedy KAŻDY ma mocnego smartfona w kieszeni...