PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Proszę o pomoc forumowiczów. Problem z odzyskaniem konsoli z naprawy. - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: HydePark (https://playstationforum.pl/forum-hydepark)
+--- Dział: Inne (https://playstationforum.pl/forum-inne)
+--- Wątek: Proszę o pomoc forumowiczów. Problem z odzyskaniem konsoli z naprawy. (/thread-prosze-o-pomoc-forumowiczow-problem-z-odzyskaniem-konsoli-z-naprawy)

Strony: 1 2 3


Proszę o pomoc forumowiczów. Problem z odzyskaniem konsoli z naprawy. - Michal_burnout - 18-01-2017

Witam,
Mam problem z odzyskaniem konsoli, wysłałem ją na montaż chipa i wymianę lasera, to było w marcu 2015 roku- pisałem o tym na forum. Wysłałem ją do według mnie najbardziej zaufanej osoby z forum- do użytkownika JaDCorbeN, wcześniej wysyłałem mu kartę od PS2 aby wgrał FMCB, karta wróciła, super współpraca.

Posiadał firmę naprawiającą konsole w Elblągu. Powiedziałem, że ma się nie spieszyć, nawet rok zaczekam, aby wszystko było ok. Razem z PS2 Fat wysłałem slima którego miał wziąć w rozliczeniu i 20zł na przesyłka powrotną. Kontakt super, laser wymienił ale był problem z modchipem, ponieważ chciałem matrixa, takowego nie mógł znaleźć i miał założyć modbo, ale w końcu znalazłem w internecie w sklepie matrixa, założył go i niby miał wysłać ale chip padł wiec założył nowego. Pod koniec tego roku już się niecierpliwiłem ponieważ mimo iż wykupił firmę naprawiającą Xboxy to pisał, że wyjeżdża za granicę, chciałem wiec odzyskać konsolę, ale były wymówki typu: nie mam czasu, nie ma mnie, mam dużo roboty itp.

Wczoraj dzwoniłem i tel ma wyłączony, dziś też. Przed świętami dał słowo, że wyśle ale raz przełożył wysyłkę bo nie miał klapki z tyłu konsoli, drugi raz bo kurier nie zabrał, następnie odpisał, że jest na zwolnieniu chorobowym. Nie wiem co teraz mam zrobić, czy on tą firmę zamknął, czy może coś się stało. Dziwi mnie to, że tyle czasu trzyma tą konsolę i nie chce tej sprawy załatwić tylko tak ją przeciąga.

Może ktoś z Elbląga byłby tak miły i pomógłby mi odebrać konsolę, za wysyłkę zapłacę i za fatygę. Jeśli odzyskam konsole to z Panem Jarosławem też się rozliczę tak jak się umawiałem, powie ile i zapłacę bez problemu. Jeśli nie to pozostaje mi chyba tylko zgłoszenie na policję? Nie bardzo chcę tracić czas i pieniądze na dojazd do Elbląga aby pocałować klamkę Sad

Teraz firma jest chyba na kogoś z rodziny Pana Jarosława:

NaprawyKonsol.pl
Izabela Daciuk
ul. Smolna 3
82-300 Elbląg

Zależy mi na tej konsoli ponieważ była w bardzo dobrym stanie technicznym.


RE: Proszę o pomoc forumowiczów. Problem z odzyskaniem konsoli z naprawy. - Atr3ju - 18-01-2017

Widzisz, nawet ktoś kto tu na forum wypisał prawie 3 k postów może być nie zaufaną osobą. Rodzinie nie można ufać a już tym bardziej nieznajomej osobie. Olej to, kup zdechłą PS2 Slim z uszkodzonym laserem za 30 zł (na olx takie są) kup zdechłego laptopa za 100 zł, fmcb za 30 zł, połącz sprzęty kablem internetowym i znów będziesz zadowolony. Olej palanta i nie męcz się z nim za jakieś 150 zł tylko po to aby mieć sprawny laser w PS2 z modchipem. Kto teraz używa lasera w przerobionej PS2 ? w PS1 to rozumiem ale nie w PS2.


RE: Proszę o pomoc forumowiczów. Problem z odzyskaniem konsoli z naprawy. - Michal_burnout - 19-01-2017

Ok, ale nie może być tak żeby nie odzyskać swojego sprzętu. Jutro coś zadziałam bo na fb zamieścili nowy nr do kontaktu, przedzwonię i się dowiem czy w końcu odzyskam sprzęt. Laser chciałem tak po prostu przy okazji wymienić aby oryginały odpalić, koszt nie duży a sentyment do FATa mam bo to jedna z pierwszych konsol jakie widziałem i to dla mnie był kosmos, aczkolwiek wolałem PC ale teraz jest odwrotnie. Muszę mieć grubaskę Wink Miałem slima ale FMCB nie chodziło, za nowy datacode :/ Nie wiem dlaczego ten Pan tak postąpił to nie ma sensu. Innym przewalił setki konsol a moja cały czas na drugim planie, dziwne zachowanie ale cóż, w życiu wszystko jest możliwe. Rozumiem jakby nie miał jakiejś części ale konsola działa, złożona i problem wysłać. Do jutra, trzymajcie kciuki.


RE: Proszę o pomoc forumowiczów. Problem z odzyskaniem konsoli z naprawy. - RafalKa - 23-01-2017

Przykro się to czyta, też nigdy utrudnionego kontaktu z Jadem nie miałem, może coś naprawdę nie zagrało?
Nie chcę nikogo usprawiedliwiać, zwłaszcza że zajmuje się tym zawodowo a to najdelikatniej ujmując trochę nieprofesjonalne.
Daj znać w miarę rozwoju sytuacji - oby zakończyło się pomyślnie.


RE: Proszę o pomoc forumowiczów. Problem z odzyskaniem konsoli z naprawy. - Simion - 24-01-2017

Z doświadczenia wiem, że jak coś się robi po znajomości to odkłada się to na później Tongue . Znajomemu naprawiałem kieszeń do dysku przez rok X) . Teraz dostałem w październiku lampki do roweru i nie mam kiedy ich ruszyć.
Pewnie też odkłada to na potem bo kazałeś się nie spieszyć i jeszcze pewnie robi to po kosztach.

Może faktycznie jest zawalony robotą - najpierw święta i teraz początek roku. Napisz mu wszędzie gdzie się da że chcesz się pilnie skontaktować.


RE: Proszę o pomoc forumowiczów. Problem z odzyskaniem konsoli z naprawy. - RafalKa - 24-01-2017

Na facebooku smyrnął posta że część klientów podsyła sprzęt bez info gdzie sprzęt odesłać lub chociaż tel. kontaktowego,
przez co również sam ma problem i czeka aż klient się odezwie pierwszy, w tym przypadku wygląda na to że to nie w tym problem.


RE: Proszę o pomoc forumowiczów. Problem z odzyskaniem konsoli z naprawy. - Michal_burnout - 27-01-2017

Widziałem właśnie, ale moj adres dostał już z 15 razy(mail, tel, gg) także tu nie o to chodzi. Dzwonilem w poniedzialek, jak zwykle nie odbierał, napisałem smsa, odpisala żona, że gdy wóci mąź(wtorek lub środa) to dopilnuje wysyłki. Mamy piątek... na fb napisał, że zmienia kuriera i w lutym zaczną się wysyłki.


RE: Proszę o pomoc forumowiczów. Problem z odzyskaniem konsoli z naprawy. - Szymon - 15-02-2017

Pamiętam, że wysyłałem w grudniu 2013, Xbox 360 na przeróbkę, rozliczyliśmy się, wszystko wróciło w przeciągu paru dni zrobione i zaplombowane także złego słowa nie powiem. Może na prawdę coś się stało? Sam pisał na forum chyba w zeszłym roku o tym jak dostał zawału.


RE: Proszę o pomoc forumowiczów. Problem z odzyskaniem konsoli z naprawy. - Michal_burnout - 15-02-2017

Telefon nie odpowiada(miałem ze 3 i zero kontaktu), do wczoraj sekretarka zapchana, dziś udało mi się nagrać, na fb firmowym nie odpisuje, na prywatnym mimo to, że bywa też nie odzywa się, maile bez odpowiedzi. Jeśli jest chory, ok rozumiem, niech napisze to w inny sposób się odbierze towar, ale chyba tylko policja mi zostanie :/ Może ktoś z Elbląga miałby po drodze jego sklep(ul. Smolna 3), czy on go nadal prowadzi czy zamknął? ;(


RE: Proszę o pomoc forumowiczów. Problem z odzyskaniem konsoli z naprawy. - Szymon - 16-02-2017

Policję o jakieś PS2?... No jak chcesz.
Spróbuj uderzyć przez GG, ja z nim tędy prowadziłem kontakt.