PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
15 lat PlayStation 2! - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Gry (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-gry)
+--- Dział: Newsy (https://playstationforum.pl/forum-newsy)
+--- Wątek: 15 lat PlayStation 2! (/thread-15-lat-playstation-2)

Strony: 1 2 3


RE: 15 lat PlayStation 2! - Berion - 06-03-2015

(06-03-2015, 14:23)VortaL napisał(a): No wygląda to lepiej niż na PSX np. Odpal sobie Crasha z PS 3 a tego z PSX.

Telewizor skaluje na cały ekran, PS3 nie, więc teoretycznie obraz będzie mniej rozmazany. Gdy jednak podłączysz do CRT, a nie nowszych to obraz będzie 1:1. Więc żadne lepiej. ;)


@Jusko
Mają, ale przy takim skalowaniu nie ma to sensu bo i tak nie widać. po za tym jest to tak samo bez znaczenia jak na PS2 (czyt. bardzo delikatny smooth tekstur). Zastanawiam się czy to jest celowe, wszyscy wiemy jak wyglądają gry przeczołgane przez OGL na emulatorach w wiele wyższych rozdziałkach. ;/


RE: 15 lat PlayStation 2! - tomx1989 - 07-03-2015

Berion napisał(a):No właśnie nie. jRPG zaczęły umierać na tej właśnie generacji. Po za kilkoma wyjątkami to same spedalone crapy. To samo z platformówkami.
Tak, masz rację, jako fan jRPG stawiam wyżej SNESA i PS1 nad PS2. Na PS2 nawet żadnego jRPG nie przeszedłem, ale może kiedyś się przemogę i np. wysłucham wszystkie dialogi TidusaSmile co do platformówek, to myślę że nie ma na co narzekać, jest ich sporo. Szkoda że obecnie platformówki to tylko na konsolach Nintendo, ale gawiedź od $ony i M$ chce tylko strzelanek to je dostaje.


RE: 15 lat PlayStation 2! - nesek11 - 07-03-2015

Berion napisał(a):Szkoda że obecnie platformówki to tylko na konsolach Nintendo, ale gawiedź od $ony i M$ chce tylko strzelanek to je dostaje.

Właśnie dlatego (i nie tylko) przy obecnej generacji pożegnałem się z Sony (czytaj przywitałem z WiiU i 3DS-em) i dlatego też uważam PS2 za konsolę lepszą od PS3 i PS4, ale kto nie mial z nią do czynienia w czasach premiery ten nie zrozumie tego nigdy, stąd taka gorąca dyskusja


RE: 15 lat PlayStation 2! - tomx1989 - 07-03-2015

Ej to ja napisałem Tongue I dobrze zrobiłeś że się pożegnałeś z Sony, ja z nimi się pożegnałem po chwili z PS3, masakrycznie długie czasy ładowania gier, brak możliwości zainstalowania gry na dysku?(bo chyba nadal tego nie wprowadzili?) gorsza grafika i mniejsza ilość fps, mimo że konsola nowsza to jednak gorsza od x360. WiiU i 3DS to dobry wybór, sam na pewno też je kupie, co do xone i ps4 to póki co nie zanosi się żeby wychodziło coś poza strzelankami i kotletami z poprzednich generacji.


RE: 15 lat PlayStation 2! - Berion - 09-03-2015

Dialogów Tidusa lepiej nie "wysłuchiwać". Ale z perspektywy czasu to nie jest jeszcze taki zły rpg - raczej średni. Patrząc po FF13 i jej wariacjach (czy choćby nawet po FFX-2) to na ich tle hit nad hity. Big Grin Za to z czystym sumieniem polecam Okami (nasze przetłumaczone, nawet jeśli znasz angielski (często podstawą był japoński) ;]) i Dragon Quest 8.

Na PS3 nie jestem już w stanie żadnego polecić. Straszna pustynia. Z tych najbardziej zjadliwych to może White Knight Chronicles 2, ale system jest nastawiony na MMO, a ja przecież nienawidzę MMO. Smile FF13-2 nawet ujdzie w tłoku, ale trzeba wyripować muzykę żeby nie niszczyła uszu (non stop jakiś j-pop wtf ;]).

Ja w tej generacji postawię chyba na WiiU. Poczekam tylko aż ją połamią.


RE: 15 lat PlayStation 2! - tomas1395 - 10-03-2015

11 lat temu moglem miec ps2. Niestety wybralem cos innego. Zaluje do dzis.


RE: 15 lat PlayStation 2! - Mr.Q - 10-03-2015

(06-03-2015, 12:50)Kraszu napisał(a): Czasami mam ochotę wyrzucić to wszystko i kupić jednego nowego...

Ciekawe. Mam jednego który był używany i nigdy nie działo się z nim dosłownie nic ani przez moment.


RE: 15 lat PlayStation 2! - Tadek1906 - 07-08-2017

Zaraz 18stka.... Smile)